Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Pagerowski
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Czym jeżdzę: 2.0 XL

Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: Pagerowski » 19 lis 2013, 15:41

Witam serdecznie. Aktualnie posiadam standardowe radio w mojej kijance. Chciałbym jednak zakupić stację multimedialną.
Jednak nurtuje mnie kilka pytań:

1. Czy warto kupić stację dedykowaną? (czy nie jest tak , że są to chińskie badziewia)
2. Osoby , które zmieniły z oryg. radia na stację multimedialną odczuwają lepszą jakość dźwięku?
3. Czy po założeniu stacji multimedialnej (nie oryginalnej, np. Blaupunkt New York 800) tracimy gwarancję?
4. Czy musimy to robić w ASO?

Zastanawiałem się nad model: NVOX JD 7367 , ale znalazłem własnie na forum dość przykre opinie na temat tego produktu.

Jaką stację zatem zakupić?
(co jest dla mnie ważne? Aby było możliwe sterowanie za pomocą przycisków na kierownicy, jeżeli chodzi o nawigację to skłaniam się ku Automapie, aby język w stacji był polski, żeby nie było problemów z kamerą cofania - aktualnie posiadam ją w lusterku wstecznym, ewentualnie by była możliwość podłączenia sub-a aktywnego.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź w tym temacie.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: mint » 19 lis 2013, 16:48

Temat jest wałkowany na okrągło, wystarczy poszukać i czytać.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 19 lis 2013, 17:04

Właściwą odpowiedź zawarł mint przed chwilą.
Ale zanim poszukasz i będziesz pytał , bardziej precyzyjnie zadawaj pytania:
1. Warto, zdecydowanie warto, chociaż są to chińskie badziewia.
2. Tu nie odpowiem, bo wymienili mi od razu przed odbiorem samochodu, ale słuchałem oryginalnego radia, nie wysłuchałem nic na czyjąkolwiek stronę.
3. Na co? Na cały samochód? Na wymontowane radio?
4. Samochód jest Twój, nic nie musisz.
Odebrana po 178 dniach:)

Pagerowski
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Czym jeżdzę: 2.0 XL

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: Pagerowski » 20 lis 2013, 00:48

marcinK pisze:3. Na co? Na cały samochód? Na wymontowane radio?
.


Na elektrykę? Czy też inne podzespoły?

jeżeli chodzi o wałkowanie tematu , to kolego nieco się mylisz bo nie widziałem tematu w którym byłyby zadawane pytania takie jak powyżej. Poza tym wiele czytałem na forum odnośnie sprzętu i uwierz , że potrafię czytać ze zrozumieniem (jednak konkretnych wypowiedzi nie widziałem)

Znalazłem 1 temat w którym ktoś proponował stację firmy alpine i clarion (jednak nie jestem skłonny wydać takowej kwoty) nie dlatego , że jej nie posiadam tylko , że nie jestem wymagającym audiofilem.

Chciałbym w przyszłości podłączyć tubę aczkolwiek tylko po to by niskie tony byłyby bardziej słyszalne (ale dla mnie , a nie całego rynku w mieście- przy otwartej szybie)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 20 lis 2013, 16:44

Na inne podzespoły z pewnością NIE! Bo co ma np. wyciek z amortyzatora do radia.
Na "elektrykę"? Tą, "podczepioną" do radia , pewnie TAK, np. nie będzie "kontaktował" przycisk ze sterowania z kierownicy radiem - z pewnością serwis powie, że to przez radio, choćby była by to zaśniedziała blaszka pod przyciskiem.
Natomiast jak nie będą działać kierunkowskazy, to gwarancję dalej na nie posiadasz.
Odebrana po 178 dniach:)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: mint » 20 lis 2013, 20:57

Ja nie posiadam stacji dedykowanej ale czytam co piszą inni i stąd wiem że nie działają wszystkie przyciski na kierownicy. Wszystkie dedykowane stacje multimedialne, nawet te renomowane są robione przez małe żółte rączki. Więc nie pisz że nie ma na forum takich informacji.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 20 lis 2013, 21:57

Temat stacji dedykowanych jest rzeczywiście mocno przewałkowany, ale też mocno poprzeplatany innymi wątkami stąd nie zawsze interesujące nas informacje są w odpowiednich tematach.
Jeśli chcesz coś zakupić to musisz przebrnąć te kilkanaście wątków.
A pro po przycisków na kierownicy - mnie działają wszystkie. Jest opcja w ustawieniach i samemu się przypisuje co sobie chcemy.
Odebrana po 178 dniach:)

Pagerowski
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Czym jeżdzę: 2.0 XL

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: Pagerowski » 20 lis 2013, 23:00

Marcin K a jaką posiadasz stację? A jak wygląda sytuacja gdy montaż odbędzie się w serwisie Kia ? Czy wtedy problemy (jeśli takowe będą) związane z nawigacyjnymi przyciskami na kierownicy również będę przez ASO zbywane? (twierdzeniami , iż była ingerencja ?)

Zastanawiam się po prostu czy jest sens zakupu stacji multimedialnej? (biorąc pod uwagę , iż posiadam nawigację , kamera cofania jest w lusterku wstecznym).

NIe ukrywam , iż wtedy autko jednak wygląda na dość doposażone (no i jest możliwość oglądania filmów- co dla dzieciaka i żony może być ogromnym +)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 21 lis 2013, 21:50

Ja mam już stację prawie 2 lata, więc jest teraz bez porównania większy wybór i dużo lepsze. Mam te najopularniejsze (w tamtych czasach) czyli Witson , coś takiego http://www.witsondvd.com/sdp/1193772/4/ ... RTAGE.html
Ja mam montowaną w serwisie KIA jeszcze przed odbiorem samochodu i dogadałem się że mi wszystko zamontują + kamera bo mam wersję L. W tym serwisie mam gwarancję na wszystko (łącznie z montażem i wspomnianymi przyciskami), ale też nie ukrywam, że jest to serwis dla mnie "trochę znajomy".
Co do sensu zakupu, nie miałem ani chwili zawahania, nawet wygląd deski z radiem a ze stacją jest nie do porównania. Takie samo porównanie pomiędzy możliwościami radia , a navi. To że masz nawigację, to każdy teraz przecież ma chociażby w telefonie. Ale stacja multimedialna to nie tylko nawigacja. Tym bardziej, że ja sprowadzałem z Chin , więc cena śmieszna.
Odebrana po 178 dniach:)

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: wierzbusie » 21 lis 2013, 21:54

Witam,
Szanowny kolego Pagerowski, pamiętaj o następującej ciekawostce. Jak "wyrzucisz" fabryczne radio , oczywiście z zestawem BT to stracisz możliwość wykonywania połączę telefonicznych przez wbudowany system głośnomówiący (fabryczny BT), co oznacza, że nie będziesz mógł po naciśnięciu sympatycznego klawisza "z buźką" na kole kierownicy, powiedzieć do miłej Pani POŁĄCZ Z JANKIEM KOWALSKI. Nawet fabryczna nawigacja nie posiada tej możliwości. No właściwie ta ma taka możliwość , ale wtedy obowiązuje język angielski. Niby nie jest problemem za każdym razem powiedzieć CALL TO JANEK KOWALSKI. Ale problemem jest wtedy to, że słowo JANEK KOWALSKI wpisane w sparowanym telefonie nie będzie rozpoznawane fonetycznie przez język angielski. Ale na to tez mogłoby być rozwiązanie. Wystarczy :) nauczyć się każde zapisane w telefonie imie i nazwisko, które zostało zaimportowane przez BT do systemu audio samochodu, wypowiadać fonetycznie zgodnie z językiem angielskim. Albo zapisywać nazwy w telefonie pod katem wypowiadanych komend w jezyku angielski np. w taki sposób: Łukasz ----- WOOCASH. Ja dlatego zrezygnowałem z nawigacji fabrycznej na rzecz fabrycznego radia. Dla mnie możliwości głosowych połączeń z koła kierownicy ( bez odrywania rąk od kierownicy i pykania palcem po wyświetlaczu nawigacji w czasie jazdy) BEZCENNA. A nawigację stacjonarną tzw. biedronkową NAVIE II z Automapą ( też ją lubię) przyklejam do przedniej szyby i jadę. Tak miałem przez ostatnie cztery lata. Od miesiaca mam juz AUTOMAPĘ androidowa w Galaxy s4. Dzisiaj nawet była świeża aktualizacja. Oczywiście wszystko co napisałem nie świadczy , że mój wybór był najlepszy. Każdy wybiera opcje odpowiednia dla siebie. Ale było zapytanie w poście, więc podałem co kierowało mną o wyborze radia fabrycznego zamiast fabrycznej nawigacji.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 21 lis 2013, 22:29

Jak widzisz co kraj to obyczaj. Zawsze coś może przeważyć.
Tak przy okazji czytania poprzedniego postu, wyobraziłem sobie jak kolega dumnie wymawia kontakt, łączy się (bez odrywania rąk od kierownicy) i dostaje adres od Jana Kowalskiego, że czeka na niego na rogu ulic Piotrkowskiej i Jakiejśtam w Strzebrzeszynie. I wtedy (może trochę mniej dumnie) klika po ekraniku nawigacji podczepionej do biedronkowego holtera na szybie ów adresik, żeby Auto Mapa ładnie kolegę podciągnęła :lol:
No ale to taki "złośliwy" żarcik....
Odebrana po 178 dniach:)

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: wierzbusie » 22 lis 2013, 00:44

No tak, polskie piekiełko. Ale mi dowaliłeś ( czytaj: złośliwy żarcik) Widzę, że nie zrozumiałeś mojego posta. Nie chodziło mi, że bez elektronicznych gadżetów nie mogę się obejść. Ja nigdy, czy to będzie nawigacja stacjonarna czy tez wbudowana w panel samochodu nie będę wybierać adresu do Jana Kowalskiego na Piotrowskiej w jakiejśtam Strzebrzeszynie klikając po panelu dotykowym nawigacji . Zawsze się zatrzymam i zrobię to bezpiecznie dla siebie i dla innych użytkowników dróg, niezależnie jakiej będę używać nawigacji, czy fabrycznej czy biedronkowej ( uchwyt do tej biedronkowej nawigacji czyli holter akurat miałem od Samsunga) . Ale podtrzymuje to, że jestem zadowolony, że mam fabryczne radio, a nie wbudowaną fabryczną nawigację z możliwością wykonywania BEZPIECZNYCH połączeń telefonicznych podczas jazdy, bo nie muszę przenosić ręki na panel wbudowanej nawigacji i kierowania wzroku na panel, aby majstrować palcami na panelu celem wybrania osoby z którą chcę się połączyć. Ja tylko podczas jazdy nie odrywając wzroku od drogi mówię to fajne hasełko POŁĄCZ Z JAN KOWALSKI. I naprawdę zwyczajnie łączy. Dodatkowa informacja, można się połączyć z kontaktem który nie jest wpisany do książki telefonicznej. Wtedy wypowiadam tylko polskie liczy. I też zwyczajnie łączy.
To nie był złośliwy żarcik. To są prawdziwe fakty. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: XV 1900 » 22 lis 2013, 00:52

Fakty są takie że tak właśnie działa fabryczna navigacja :D dokładnie tak jak to opisałeś :w łeb: bez urazy to nie jest atak na Ciebie :D Pozdrawiam

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: puder12 » 22 lis 2013, 09:15

XV 1900 pisze:Fakty są takie że tak właśnie działa fabryczna navigacja

I tu się mylisz. W Polsce nie działa wybieranie głosowe w oryginalnej navi, chyba że ustawisz sobie język angielski.

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: XV 1900 » 22 lis 2013, 18:53

Możliwe nie wiedziałem :oops: więc orginalne radio bez navi działa po polsku tak :?:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 22 lis 2013, 18:59

Tak. :roll:
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: XV 1900 » 22 lis 2013, 19:47

WOW ale macie bajer :D

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: wierzbusie » 22 lis 2013, 22:07

XV 1900 pisze:Możliwe nie wiedziałem :oops: więc orginalne radio bez navi działa po polsku tak :?:


Szanowny kolego, ja tutaj nie wpisuję postów ot tak sobie . Zrobiłem te dwa wpisy aby mogły być pomocne innym przy wyborze radia fabrycznego albo navi fabrycznej. Moje dwa posty miały służyć innym kolegom , aby nie musieli "wyważać otwartych drzwi". Aby wiedzieli jakie korzyści daje radio fabryczne, a jakie navia fabryczna.
Wybór będzie oczywiście tylko każdego forumowicza w zależności od tego czego oczekuje , jakie ma potrzeby. Ja osobiście nie zamienę fabrycznego radia , które rzeczywiście w wyglądzie jest nijakie. Dotykowa navia fabryczna ma oczywiście zdecydowanie lepszy wygląd. Mam tzw pakiet Orange w swoim sportku. Bardzo mi by pasowała kolorystycznie navia fabryczna właśnie to tych pomarańczowych dodatków. Długo nie mogłem zdecydować się przy zamawianiu, ale właśnie w salonie mi powiedzieli, że jeśli wybiorę navie fabryczną to utracę możliwość głosowego wybierania połączeń telefonicznych po polsku. Nie wierzyłem Panom z salonu. Skontaktowałem się wtedy dwa lata temu z KMP w Warszawie i potwierdzili to. To zdecydowało o wybraniu radia fabrycznego, bo dla mnie jak wcześniej pisałem używając modnego określenia jest to BEZCENNE. Jeśli koledze, który rozpoczął ten watek moje posty będą pomocne w wyborze ( znając za i przeciw) to bardzo będę zadowolony z moich wpisów. A od Ciebie kolego, który nie nie znając faktów "how it works" pojechałeś niemiło po mnie nie zmuszam do przeprosin. Wystarczy , że będziemy wszyscy tutaj dokonywali zgodnych z prawdą, pomocnych innym wpisów, a nie takich jakie nam się wydają prawdziwe i wprowadzają w błąd innych kolegów szukających tutaj wsparcia i pomocy. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: XV 1900 » 23 lis 2013, 00:27

Szanowny kolego przepraszam za moją niewiedzę :oops:
Zgadzam sie z "tobą" i ja też gdybym zamawiał nową Kijankę z salonu to też nie wybrałbym orginalnej navi :shock: ale nie dla tego że nie obsługuje polskiego języka ale tylko i wyłącznie że jest za droga w porównaniu do akcesoryjnych "stacji" :!: :!:
Nie wspomnę o "ubogiej" funkcjonalności orginalnej navi [zlolta] oprócz kamery cofania :D
Więc koledzy "luzujemy gume u gaci bo żyłka pęknie" i kto będzie spłacał Prześliczną Kijankę :pub:
Pozdrawiam i życzę "udanego weekendu" :pub: [zlosnik2]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: marcinK » 23 lis 2013, 10:01

Dołączam się do życzeń nie wspominając już, że problem bezcennego wybierania głosowego już dawno rozwiązany. Można pobrać program CVC (niestety cenny bo kosztuje ok 18,-) i wgrać do telefonu (na Androidzie) i mamy wybieranie głosowe kontaktów (i nie tylko - bo obsługę całego telefonu głosowo) i to w PL.
Odebrana po 178 dniach:)

pierwoszow
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 03 paź 2011, 13:34
Czym jeżdzę: Sportage V,1600 benzyna, hybryda L-HEV
Lokalizacja: Pierwoszów/Wrocław

Re: Stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia

Postautor: pierwoszow » 05 lut 2014, 11:36

Nie wiem czy dobrze trafiłem w dział, ale chaciałem się podzielić swoją opinią na temat chińskich stacji i ewentualnie licząc na podpowiedż co zrobić dalej.W ubiegłym roku kupiłem chińską stację.Na początku było super,nawigacja ,radio,TV ok.Nie minął rok i zaczęły się problemy,system nie pamiętał aktualnej godziny po wyłączeniu stacyjki , a póżniej obraz zaczął się rozmywać.Dałem szpecowi do oceny i powiedzał mi że padła płyta główna i naprawa tak na początek będzie wynosić jakieś 700 zł. Na dodatek zaginął mi paragon i nie mogę reklamować.Wygłąda na to że straciłem 1600zł.Może ktoś ma wiedzę gdzie można naprawić taniej.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap