Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Agrabowski
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2013, 15:40
Czym jeżdzę: Kia

Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Agrabowski » 14 lis 2013, 22:47

A więc koledzy pomożecie?! Autko już u mnie pora na konfigurację i zabawę.
Wg informacji ze strony Kia mój telefon Nokia lumia 920 w 100% współpracuje z zestawem głośnomówiącym i radiem. No więc do rzeczy: Telefon paruje i łączy się bezproblemowo, na ekranie pojawia się informacja o przegrywaniu kontaktów i w teorii wszystko powinno być ok.... Ale....
Odbieranie i rozłączanie kontaktów działa i tylko tyle.
Nigdzie w pamięci radia i na wyświetlaczu nie widzę kontaktów które niby zgrało z telefonów. Cały system głośnomówiący działa jakby losowo, raz zdarzyło mu się nawet poinformować o odebranym sms i zaproponować odczytanie. Instrukcja auta i parowania tego modelu telefonu nie pomaga :(.
Jakieś pomysły, sugestie, rady ;)?

Plus jeszcze jedno:
Salon dał mi pendriva piękny śliczny z logo Kia na który zrzuciłem sobie pliki mp3. Niestety radio nie czyta plików. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: michal55yh » 14 lis 2013, 23:16

Te radia nie czytają tych "pięknych ślicznych z logo Kia" pendrive'ów z jakiegoś powodu. Sam mam takiego i leży w szafce.
Poprzez radio nie można wejść w książkę telefoniczną (tzn nie zobaczysz kontaktów na wyświetlaczu). Możesz za to wybierać głosowo wypowiadając komendę: "połącz z ..." (nazwisko i imię lub nazwa).
W cee'd II można już wejść poprzez wyświetlacz w książkę telefoniczną a i można głosowo wybierać sobie stację muzyczną. U nas tego nie ma.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Agrabowski
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2013, 15:40
Czym jeżdzę: Kia

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Agrabowski » 14 lis 2013, 23:39

Ok jutro spróbuję z komendami głosowymi, a masz może pomysł na odczyt smsów? Dopóki nie zmienię radia na jakiś kombajn multimedialny będzie trzeba się męczyć....

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: fosek » 15 lis 2013, 07:58

Z tego co ja mam to nie mam powiadomienia o przychodzących sms w radiu a tym bardziej nie ma możliwości ich odczytu. Pytałem już kiedyś o to na forum i inni koledzy odpowiedzieli mi że tez nie maja powiadomienia o przychodzącym sms i możliwości odczytu.
Co do książki to spróbuj uporządkowac sobie wpisy w książce tzn sposób ich wpisywania w pamieci telefonu ( ja mam tylko w pamięci telefonu) - najpierw nazwisko potem imię i w odpowiednich rekordach jak masz w telefonie. Ja walczyłem z przejęciem książki przez auto tydzień (LG L7) aż uporządkowałem wpisy i jest wszystko OK.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: michal55yh » 15 lis 2013, 11:03

Nie słyszałem o możliwości odczytu sms'ów więc nic nie powiem na ten temat.
Ja zawsze mam wpisy w telefonie poukładane, w sektorze nazwisko mam nazwisko a w imię imię i nie mam żadnych problemów z wyborem głosowym. Jeśli natomiast wypowiem komendę odwrotnie to radio dzwoni do innej osoby nawet nie brzmiącej podobnie.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: marcinK » 15 lis 2013, 15:31

A masz w telefonie odczyt SMS-ów głosowo. Jeśli tak to po odpowiednim ustawieniu powinno czytać i w navi.
Ja mam wprawdzie navi niefabryczną i mi czyta SMS, więc może i w fabrycznej da się. Telefon Nokia E-52.
Odebrana po 178 dniach:)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Edgar » 15 lis 2013, 15:41

@Agrabowski, prośba nie na temat ale w dobrym tytule
jeśli to nie problem sprawdź u siebie działanie Navi Nokii z L920 z podłączonym ładowaniem do gniazda 12V.
Moje gniazdo nie jest w stanie naładować telefonu w czasie pracy aplikacji i po 2-3h pada mi bateria.
Byłem w ASO i znajomego elektryka i faktycznie jest coś na rzeczy, podobno są jakieś filtry że ładownie ma zmniejszony Amper ???
nie znam się na tym i nie wiem co dalej, podobno rozwiązaniem jest ładowarka z przetwornicą jakąś, ale w zasadzie w każdym innym aucie (Renault, Fiat, Citroen, Ford), ta sama ładowarka i ten sam telefon - nie ma problemu - Kia znowu coś.

Agrabowski
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2013, 15:40
Czym jeżdzę: Kia

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Agrabowski » 15 lis 2013, 20:04

O kur... Nie strasz mnie nawet, bo chciałem używać telefonu jako głównej nawigacji do auta podczas wypadów na deskę zimą :/ Podbije po weekendzie do sklepu i zakupię kabel, aby to przetestować.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: dealer » 16 lis 2013, 18:27

co prawda mam lumię 820 i fabryczną nawigację, ale trochę się turlałem innymi kijankami ze zwykłym radio i moja lumia czyta na głos przychodzące smsy, po sparowaniu z audio słychać wszystko w głośnikach (w navi na pewno w "zwykłych" raczej czytało nie pamiętam dokładnie), jeśli chodzi o ładowanie, jako gniazdo 12V rozumiem gniazdo zapalniczki i z ładowarki u mnie normalnie się ładuje bateria. Próbowałem którymś razem podłączyć telefon przewodem usb (tak jak z komputera) i ładowania nie było. Na prądzie się nie znam ale jak na mój rozum jeśli masz jakąkolwiek ładowarkę samochodową do telefonu powinno działać. Nie mam problemu z zasilaniem z gniazda zapalniczki laptopa 17, i nie ma znaczenia czy przez przetwornicę czy zasilaczem samochodowym.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Edgar » 18 lis 2013, 10:47

@dealer. Posiadasz navi, wiec filtra prawdopodobnie nie masz i natężenie jest większe.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: dealer » 19 lis 2013, 23:49

@Edgar, próbowałeś zmienić ładowarkę albo podłączyć w bagażniku?
Właśnie mnie natchnąłeś, że problem może być po stronie telefonu, przypomniałem sobie, że jakiś czas temu korzystałem z nawigacji w telefonie bo w fabrycznej nie było celu podróży i po dwóch godzinach jazdy z podłączoną ładowarką poziom naładowania telefonu był taki sam. Bez włączonej nawigacji faktycznie telefon można naładować bez problemu chociaż trwa to dłużej niż z 230V.
Może to po prostu nokia żre prąd, a z włączoną nawigacją to telefon robi się naprawdę ciepły więc coś jest na rzeczy.
Może mocniejsza ładowarka rozwiąże problem?
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Edgar » 20 lis 2013, 10:28

Tak, mocniejsza ładowarka rozwiązuje problem. W bagażniku jest tak samo z natężeniem. Nokie L. lubią prąd. Ale jak pisałem powyżej ta sama ładowarka ten sam telefon inne pojazdy jakie mam = brak problemu. Elektryk z aso podłączyli do kia pro ceed i natężenie było znikome nawet na jego telefonie / ładowarce. Więc jest coś na rzeczy.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: dealer » 20 lis 2013, 20:48

myślałem, że po 90 tys kilometrów w tym samochodzie już mnie nic zdziwi, a jednak.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Hajer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, 16:29
Czym jeżdzę: 1,6 L

Re: Fabryczne radio + Nokia Lumia 920

Postautor: Hajer » 17 lut 2014, 12:41

Witam. Mam telefon NOKIA LUMIA 610 łączy się on z przez Bluetooth z nawigacją i zestawem głośnomówiącym bez problemu, lecz nie wyświetla on niestety ani książki telefonicznej, ani listy połączeń. W instrukcji jest napisane że jeżeli telefon posiada funkcję PBAP możliwe jest użycie numerów zapisanych w książce telefonicznej telefonu. Lumia 610 posiada tę funkcję, więc nie wiem co jest nie tak :?: Proszę poradzić co robić by można było używać książki telefonicznej w moim sportage. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap