fabryczna navi a inna dedykowana

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: paolo82 » 06 lis 2013, 20:44

witam
posiadam sportage z fabryczna navi montowana z subboferem i zestawem głośników- również fabrycznym. Moje pytanie jest nastepujace. Chce wymienic stacje fabryczna na dedykowana z dodatkowymi opcjami (stacja oferowana na znanej aukcji ), problem jest taki, że w mojej sportage jest zestaw ze wzmacniaczem cyfrowym i subboferem igłosnikami, gdzie dedykowana (nowa) stacja fabryczna nie bedzie obsługiwać zestawu głosników suba , , tzn tak, mam kabel do podłaczenia instalacji ale jak sie okazuje to problemem staje sie obługa głosników, gdyz jest w kia fabryczny cyfrowy wzmacniacz który steruje glosnikami, za pomoca fabrycznej navi, teraz gdy chce zamontować inna stacje multimedialna porobelmem stało sie podłaczenie tego, wiec pytanie czy ktos miał tego typu problem , gdy zmieniał fabryczna navi -stacje na inna dedykowana? jak sie okazało nie było by problemu z montazem tej dedykowanej stacji multimedialnej gdy by instalacja w kia była standardowa czyli bez subbofera i montowanej stacji fabrycznej która była w opcji przy konfiguracji auta... bedac w kia elektryk nie potrafił z tym sobie poradzić wiec szukam tu odpowiedzi porady gdzie bym to zamontowac mógł ktos by cos polecił na terenie dolnego ślaska? nie znam sie az tak opisałem to tak ogolnie , ale mysle ze znawcy tematu beda wiedzieć w czym jest problem, prosił bym o rade i ewentualnie polecenie kogos kto z tym by sobie poradził

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: paolo82 » 12 lis 2013, 00:17

witam

czy nikt z forum nie zmieniał fabrycznej navi na dedykowana ??? bo jak wyzej pisalem nie jest wymiana taka prosta, chciałbym uzyskać pewnych informacji zwiazku z moim pytaniem co do przeróbek i zmiany. Prosil bym o podpowiedz tych co wymieniali.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: marcinK » 12 lis 2013, 09:25

Nie dziw się. Już wybór opcji z fabryczną navi jest co najmniej dziwny, ale jak ktoś wymienia później fabryczną navi, to jest ewenement.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: paolo82 » 12 lis 2013, 20:09

marcinK pisze:Nie dziw się. Już wybór opcji z fabryczną navi jest co najmniej dziwny, ale jak ktoś wymienia później fabryczną navi, to jest ewenement.



zgadza sie , powiem tak, ta navi i ta mapa nie jest praktyczna... po zatym spodziewałem sie lepszej tej fabrycznej navi ,

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: marcinK » 12 lis 2013, 20:24

paolo82, a przemyśl (a właściwie przepytaj) wariant z odblokowaniem fabrycznej navi.
Nie wiem czy są już tego typu sposoby , ale gdyby można było wgrać jakąś nakładkę , miałbyś wtedy możliwości prawie jak w niefabrycznej, a odpadła by przekładka, która z racji "nietypowości" może być niepewna.
Odebrana po 178 dniach:)

patrykos83
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: patrykos83 » 13 lis 2013, 13:12

Chlopaki z Euro Navi mi napisali, że jest problem faktycznie i że jeden z ich klientow będzie montowal w sobote i poinformują mnie jak poszło czy udało instalatorowi rozwiązać problem z dzwiękiem

zwertex
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2013, 22:18
Czym jeżdzę: 1.6gdi xl

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: zwertex » 20 lis 2013, 12:39

paolo a możesz coś więcej napisać czemu fabryczna nawigacja ci niepasuje jestem ciekaw twoich spostrzeżen ponieważ lada dzien mam mieć taką samą i jestem ciekaw szerszego opisu twoich wrażeń oczywiście tych złych jak również tych dobrych mam nadzieje [hihihi]
:)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: fabryczna navi a inna dedykowana

Postautor: paolo82 » 20 lis 2013, 22:21

ja mam sportage z tych pierwszych które wyszły na rynek polsk ido spzredazy... wiec moja navi była z tych pierwszych i tez bez polskiego menu, lektora, teraz mam nowa navi fabryczna bo tamta się zawiesila wiec stwerdzili ze dadza mi nowa.. ale do zeczy, dlaczego chce ja zminic? fabryczna jest bardzo kiebska... jakościowo brzmienie nie za bardzo mi pasuje.. navigacja? mapa? nie jest dokładna, koszt mapy dość drogi... sama navi nie ma za wiele do zaoferowania... dedykowa ma dużo więcej wygląda lepiej, przejzyste menu, dużo opcji ma, o i mapa auto mapa xl , która chodzic będzie , i td


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap