Odczyt z USB

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Odczyt z USB

Postautor: Preccel » 23 lis 2011, 12:41

Czy wszyscy mający problem z odcztem zapisywali pliki mp3 zgodnie ze specyfikacją tychże mp3-ek zawartą w instrukcji?? Czyli odpowiednia kompresja i format?? Bo czytając ją zawuważyłem takie szczególne uwagi aby odczyt mógł nastąpić.
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odczyt z USB

Postautor: jaro » 23 lis 2011, 12:52

Ja zapisuję w ustawieniach "default" poza bitrate'em, który zawsze ustawiam na jak najwyższy.
Sciągam z sieci też co popadnie w mp3 i nigdy nie miałem problemów z odczytem. Pendrive'y różnorodnych firm, maks 8gb.
Generalnie co mu dać to odczyta :D
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Odczyt z USB

Postautor: wierzbusie » 23 lis 2011, 22:08

Ale czy kolega jaro używał właśnie tego miniaturowego NANO pendrive. Inne "klasyczne" pendrive są czytane przez fabryczne radio.
Załączniki
nano.jpeg
nano.jpeg (9.95 KiB) Przejrzano 14077 razy
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odczyt z USB

Postautor: bercik201 » 24 lis 2011, 14:49

Jesli chodzi o peny EMTEC NANO to mam takiego o pojemnosci 8GB i dziala wyśmienicie. Wprawdzie nie mam jeszcze swojego sportka ale sprawdzalem w demówce. Kilka folderów, nawet był jeden "secik". No i nie ma strachu że coś można uszkodzić lub ułamać. Wystaje zaledwie 3mm. Ja polecam.
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odczyt z USB

Postautor: MarekA » 24 lis 2011, 18:10

Nie wiem jak ten pen Emteca Nano - ale mialem 3 szt penów ( 1X 4GB i 2 X 8GB) takich własnie miniaturowych i wyglądających identycznie. Wszystkie mi padły ni z tego ni z owego. Rozebrałem jeden i okazało sie że to własciwie nie jest pendrive tylko czytnik kart mikro SD. Rozebrałem pozostałę i to samo. Włożone miały normalne karty micro - po włożeniu do innego czytnika okazałao sie że wszystkie dane na kartach zostały i same karty działają ok.
Bardzo wygodny taki malutki szczególnie w samochodzie ale niestety przynajmniej ja trafiłem na lipne.
W pendrive kości pamieci sa lutowane do płytki , inna konstrukcja bardziej odpodrna na ekstremalne warunki - sugerowałbym wystrzegac sie używania takich miniaturowych penów w samochodzie

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Odczyt z USB

Postautor: aBARTh » 24 lis 2011, 18:14

Ja używam CRUZER BLADE 4Gb. Jedyne co mnie doprowadza do szału.. to że każde odpalenie silnika oznacza start od pierwszego utworu.

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Odczyt z USB

Postautor: Wojok » 24 lis 2011, 18:25

Kurcze ja mam swoją KS a jeszcze nie sprawdziłem czy działa w ogóle odczyt USB . Jedynie co to CD i muszę powiedzieć że jakość to masakra w porównaniu audio jakie posiadam w polo . Ale to chyba tylko te audio i spalanie idą na korzyść polówki ... :lol:
Co do tych nano pendriv"ów , posiadam taki w radiu w polówce . Gniazdo USB mam na zdejmowanym panelu , i jak to wiadomo śmiesznie wygląda taki wystający cyc z radia [hihihi] a teraz mam ten i wcale nie widac że jest to usb lecz jakiś guziczek . A głównym powodem kupna tego pena było to że podczas zdejmowania panelu radia i ukrycia go pod siedzeniem to nie trzeba za każdym razem wyjmować pendriva .
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Odczyt z USB

Postautor: Bandi » 24 lis 2011, 18:34

Ja nie mam pojęcia co wy macie za problemy z tymi pendrivami, ja mam ten co wyżej kolega wierzbusie pokazał na zdjęciu żadnych problemów działa wyśmienicie. Po każdorazowym odpaleniu rusza z tego samego miejsca co wyłączyłem auto lub same radio. Utwory na nim mam podzielone w folderach jest ich tam paręnaście, po wybraniu folderu przechodzi do utworów itd. Ciekawe co jest przyczyną waszych problemów?

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Odczyt z USB

Postautor: Preccel » 24 lis 2011, 19:09

to najwyższ pora potestować... chyba zgram trochę płytek w ten weekend i zobaczę jak to chodzi ... a na razie za bardzo cieszę się autem żeby wsłuchiwać się w radio, płyty i inną muzyko-gadaninę :)
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Pretender
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2010, 23:14
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC, L

Re: Odczyt z USB

Postautor: Pretender » 26 lis 2011, 19:24

wierzbusie pisze:Ale czy kolega jaro używał właśnie tego miniaturowego NANO pendrive. Inne "klasyczne" pendrive są czytane przez fabryczne radio.


Może problem tkwi w tych NANO. Używałem 8 i 4 Nano w obydwu przypadkach zawszę występował problem. Natomiast gdy pendrive klasycznego (nie nano) wszystko jest okej.

Pozdrawiam

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Odczyt z USB

Postautor: backuz » 24 wrz 2013, 22:49

Wznawiam temat. Używam Kijanki od 3 lat, więc mam trochę doświadczenia, którym chciałbym się podzielić na forum. Może pomogę zachować zdrowie psychiczne i oszczędzić trochę kasy użytkownikom poszukującym pendrive'a, który zadziała w USB i będzie można słuchać muzyki z MP3.
Po pierwsze, żeby zadziałał pen musi być sformatowany w FAT32 z jednostką alokacji 32kb.
Po drugie, omijać pendrive'y USB3.0. Testowałem na 3 różnych pendrive'ach USB 3.0 - na dwóch marki ADATA, KIA w ogóle nie widział sprzętu a na trzecim C103 ADATA owszem działało, ale po wyłączeniu zapłonu zaczynał odtwarzanie od początku.
Poniżej lista penów, których nijak nie udało mi się zmusić do działania:

- Adata UD310 8GB
- Adata Ud310 16GB
- PNY 8GB Hook
- ADATA N005Pro 16GB USB3.0
- Patriot 16GB Xtreme

I lista pendrive, które działają prawidłowo, tzn. po wyłączeniu zapłonu lub zmianie źródła dźwięku na inne niż USB rozpoczynają odtwarzanie od przerwanego miejsca:

- ADATA S101 4GB
- Verbatim 8GB Store'nGo
- ADATA microSD 16GB card + czytnik USB

Zachęcam do dopisywania działających i niedziałających pendrive'ów.
Może moderator ładny nowy temat z tego przypięty założy :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
kilus29
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:53
Czym jeżdzę: Kia 1.6 gdi L
SLS 2012
Gadu Gadu: 1803337
Lokalizacja: Ustka/Bogatynia

Re: Odczyt z USB

Postautor: kilus29 » 26 wrz 2013, 13:08

To ja mam inne doświadczenie
Po podłączeniu pendriva leci muzyka powiedzmy 3-4 godziny słuchania po czym nastepuje dziwna sytaucja pendrive przestaje działać i wtedy jedyny sposób ponownego uruchomienia pena to wyłączenie silnika i uruchomienie silnika ponownie. Wyciaganę samego pendriva nic nie daje . Po ponownym uruchomieniu pojazdu znów jest kilka godzin spokojnego słuchania aż do monentu pojawienie się tego samego problemu.
Czy ktoś z Was może też miał takie doświadczenie?
''Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Awatar użytkownika
ati76
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 09 cze 2011, 12:19
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 GDI L Phoenix Silver Metalic
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odczyt z USB

Postautor: ati76 » 31 paź 2013, 21:34

Tak miałem podobne doświadczenia. Myślę, że jest to spowodowane działaniem klimatyzacji. Rożnica temperatur, powstała wilgoć ? Sam nie wiem jak dokładnie to wytłumaczyć. Mi czasami pomaga wyjęcie pamięci z gniazda i rozgrzanie pena.
1.6 GDI L Phoenix Silver

zbych55
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2014, 09:48
Czym jeżdzę: sportage cdri 2.0

Re: Odczyt z USB

Postautor: zbych55 » 02 sie 2014, 12:25

Mam podobne objawy :( w sportage III 2010 co najmniej od dwóch lat.
Z moich obserwacji odtwarzanie mp3 się blokuje najczęściej przy wstrząsach.
Zgłaszałem ten problem w ASO ale otrzymałem info że to problem pen-drive'a.
Testowałem kilka marek pamięci USB i według mnie przyczyna leży w podłączeniu do gniazda, lub samym gnieździe USB.
Być może jest możliwość wgrania nowego softu do systemu audio Kia Sportage, który rozwiązuje te problemy ale nie wiem jak to zrobić. Może ktoś podpowie.
Pozdrawiam.
Zbych55

Blayders
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 02:49
Czym jeżdzę: 2.0 163 KM XL AWD NAVI
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odczyt z USB

Postautor: Blayders » 26 gru 2014, 23:26

Mam fabryczne navi , pendrive sandisk 4gb . Po ponownym włączeniu silnika zaczyna odtwarzać ten sam utwór od tej samej sekundy co skończyło .
Naprawa elektryki,i elektroniki , diagnostyka komputerowa .

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 459
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Odczyt z USB

Postautor: geegles » 27 gru 2014, 04:48

soul pisze:Tak nie jest w soul.
Jak wyłączysz kluczykiem prąd i tym samym radio to po ponownym uruchomieniu pen czyta z miejsca w którym stanął/został wyłączony.
Dopiero jak go wyjmiesz z gniazda i włożysz ponownie to czyta od początku.



Dla ciekawostki dodam fakt, ze IO zawiera informacje o tym, ze przy uruchomieniu silnika czy wlaczeniu zaplonu wszystkie urzadzenia wlozone do USB musza zostac wyjete :-D
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

sevenjanusz
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2015, 07:50
Czym jeżdzę: 1.6 benzyna L

Re: Odczyt z USB

Postautor: sevenjanusz » 05 sie 2017, 08:34

Witam . Panowie czy ktoś mi podpowie? Czy Gniazdo USB ma jakieś zabezpieczenie ? Mam taki problem ze działało i teraz przestało na żadnego pena nie reaguje.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odczyt z USB

Postautor: Thomaster » 05 sie 2017, 16:51

Zabezpieczone w sposób standardowy czyli na płytce koło gniazda jest cewka/dławik który ulega spaleniu w przypadku bardzo dużego przeciążenia lub zwarcia. Czy masz jakąkolwiek reakcję po włożeniu pendrive'a?

MarcinKia
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2019, 18:12
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2010 2,0 164km

Re: Odczyt z USB

Postautor: MarcinKia » 24 maja 2019, 21:18

Witam również mam problem z gniazdem usb w Kia Sportage 2010. Całkowity brak reakcji po włożeniu pendrive 4gb nic sie nie dzieje. Po wybraniu w navi usb1 usb 2 wyskakuje mi ze nie ma urządzenia. Wiecie co może być powodem takiego stanu rzeczy?

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Odczyt z USB

Postautor: tomekdriver » 17 paź 2019, 09:40

Podepnę się pod temat.
Pendrive normalnie śmiga, ostatnio dołożyłem trochę muzyki z Maca i tu się zaczynają kwiatki, Muzyka która została przekopiowana z Macbooka jest widoczna w radiu jednak jej nie czyta.

Pendrive - exFat
Muzyka - mp3 (bez żadnych udziwnień) - w drugim aucie (Fiat Ducato) wszystkie pliki są odczytywane bez problemu.

Jak myślicie gdzie leży problem ?
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl

Dingeros
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 10 wrz 2018, 23:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Odczyt z USB

Postautor: Dingeros » 17 paź 2019, 11:01

tomekdriver pisze:Podepnę się pod temat.
Muzyka która została przekopiowana z Macbooka jest widoczna w radiu jednak jej nie czyta.


Zwrócileś może uwagę czy chodzi o pliki z kropką (".") z przodu czy bez?
Zdarza się że inne systemy widzą pliki ukryte które macOS dodaje (tak jak Windows "*.lnk" czy "Thumbs.db"), więc na liście plik może być dwa razy widoczny, tj:

.muzyka1.mp3 <-- skrót z kropką z przodu (by był traktowany jako "plik systemowy", więc nie odpalisz go w radiu)
.muzyka2.mp3
...........
...........
muzyka1.mp3 <-- oryginalny plik z muzyką
muzyka2.mp3


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap