iPhone

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

iPhone

Postautor: dosent » 10 lis 2010, 14:11

Chyba do tego dzialu temat pasuje najbardziej...

Czy ktos z forumowiczow wie cos nt zestawienia Sportage + iPhone?

Chodzi mi o nastepujace sprawy:
- czy telefon prawidlowo komunikuje sie z zestawem glosnomowiacym
- jakie funkcje iPhona sa dostepne przez ten zestaw? Np komendy glosowe?
- czy polaczenie iPhona z zestawem przez BT pozwala sluchac muzyki, czy trzeba oddzielnie podlaczyc telefon kabelkiem do gniazda iPod?
- czy gniazdo iPod jest rowniez gniazdem zasilajaco-ladujacym?
- czy polaczenie przez BT i uruchomienie np nawigacji w telefonie da mi komendy przez glosniki w samochodzie?

Z gory dzieki za informacje

pzdr
d.

adh
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + navi +szklany dach ;)

Re: iPhone

Postautor: adh » 11 lis 2010, 20:24

Podłączałem co prawda tylko iPoda Classic 160GB, ale napiszę że to śmieszne złącze jest ładujące.

Po podłączeniu samochód przejmuje kontrolę nad iPodem - na ekranie wyświetla się Logo KIA. Jest to dosyć słabo zrobione, ponieważ np. nie znalazłem opcji "szukaj" (przy kilku tysiącach albumów scrollowanie listy aby coś znaleźć to nonsens).

W/g instrukcji streamowanie muzyki poprzez Bluetooth jest możliwe, o ile telefon posiada funkcje A2DP oraz AVRCP. Wtedy system widzi go jak np. pendrive z muzyką.
Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + orange premium + navi + dach.

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: iPhone

Postautor: dosent » 15 lis 2010, 13:28

A do podlaczenia do tego gniazda potrzebny jest jakis specjalny kabelek? Jest razem z samochodem?

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: Baraqda » 15 lis 2010, 15:34

moja KIA już dostała numery nadwozia, więc niebawem (mam nadzieję) będę ją mógł odebrać :) Mam iPhona, więc jak tylko przetestuję dam znać co i jak. [zlosnik2]
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

adh
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + navi +szklany dach ;)

Re: iPhone

Postautor: adh » 17 lis 2010, 22:30

Tak, kabel do podłączenia iPod/iPhone dają z samochodem. Oryginalne kable Apple słabo działają w tym systemie :)
Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + orange premium + navi + dach.

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: iPhone

Postautor: Dezet » 17 lis 2010, 22:34

Ale kabel za free jest chyba tylko w wersjach XL :(
Pozdrawiam Dezet

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: iPhone

Postautor: ismahel » 17 lis 2010, 22:36

W L-ce też dają
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: iPhone

Postautor: GD_Luk » 19 lis 2010, 10:07

Jaki iphone jest najlepszy i najbardziej kompatybilny z nawigacją i systemem car audio w sportage? Chce kupić sobie tą zabawkę ale nie wiem jaki model :?:
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: Baraqda » 19 lis 2010, 13:24

wszystkie iPhony są właściwie takie same - poprzez systematyczny update softwere'a (ściągasz za darmo) wszystkie mają takie samo oprogramowanie, więc powinny działać identycznie. Starsze modele są wolniejsze (3G i w dół). Teoretycznie im droższy tym lepszy (4 nagrywa filmy HD i ma najlepszy wyświetlacz), ale ja mam 3GS i w zupełności mi wystarcza. Najlepiej jest kupić z jak największą pamięcią - jest tyle aplikacji do tego telefonu, że moje 16 giga już jest praktycznie całe zapełnione... ps a telefonik polecam tym, co używają telefonu nie tylko do dzwonienia - mase świetnych aplikacji. Jeśli nie masz NAVI dobry jest właśnie model od 3GS w górę. Ma wbudowany kompas i poziomicę - pokazuje na mapach nawet kierunek, w którą stronę patrzysz. A NAVI do iphona najlepsza (według mnie) jest "NAVIGON" .Działa bez konieczności podłączenia do internetu, i Pani po polsku informuje gdzie trzeba skręcić :)
Jeszcze nie testowałem telefonu z Kijanką, gdyż jeszcze jej nie mam - jak tylko ją odbiorę - z pewnością podzielę się spostrzeżeniami.
Pozdrawiam,
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

zwitek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2010, 01:02
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2010
Gadu Gadu: 2065402

Re: iPhone

Postautor: zwitek » 29 lis 2010, 21:50

Witam,

Potwierdzam, że sprzęt Appla podłączony przez zwykły kabel USB/iPod nie jest poprawnie rozpoznawany przez audio KIA. Dopiero definiowany kabel KIA iPod daje radę. Posiadam zarówno iPoda classic (120 GB) jak i iPhone 3G i 4. Wszystkie z tym kablem działają bez zarzutu. Moja wersja wyposażenia M i kabel dostałem od dealera za friko. Pozdr

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: Baraqda » 13 gru 2010, 14:21

Według mnie sprzęt działa nawet lepiej bez kabla - po samym BT. Wystarczy w odpowiednim miejscu zamontować sobie telefon, żeby był łatwo dostępny pod ręką. Ja kupiłem sobie (i wszystkim polecam) uchwyt do iPhona (HR) z uchwytem do kratek nawiewu. Tak zamontowany (po prawej strony od radia) sprawia, że telefon jest nawet bardziej dostępny w użytkowaniu, niż przycisk komputera ;) Mam tylko problem z zgraniem książki adresowej z telefonu do samochodu... muszę nad tym trochę posiedzieć ... :haker:
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: iPhone

Postautor: dosent » 17 gru 2010, 17:36

Baraqda pisze:Mam tylko problem z zgraniem książki adresowej z telefonu do samochodu... muszę nad tym trochę posiedzieć ... :haker:


A po co chcesz zgrywac? Przeciez po BT laczysz sie uzywajac kontaktow z telefonu. Co da Ci wrzucenie ich do pamieci samochodu? Moze lamerskie pytanie, ale nie dobrnalem jeszcze do tego rozdzialu w instrukcji :-D

A do iPhona wracajac, mnie jakos polaczenie z samochodem nie zachwyca. Jasne - super, ze jest i dziala, ale pare rzeczy nie do konca mi pasuje. Najbardziej wkurza mnie flegmatyzm asystentki wybierania glosowego. Dzieki Bogu ze jest mozliwosc laczenia komend glosowych. Ale juz samo "powiedz... tak..., aby potwierdzic..., albo... anuluj... itd" Wrrr!!! Jakby nie wystarczylo ze powtarza co wybieralem - jak sie nie zgadza to wciskam czerwona sluchawe i probuje jeszcze raz. Po co mi ten przewodnik glosowy?

Reszte uwag mam do iPhona, bo to jego problem, ze jak sie sparuje z samochodem, automatycznie wlacza we wszystkich aplikacjach jako "audio out" zestaw samochodowy. I to jeszcze byloby ok, ale jesli zmienie to ustawienie w aplikacji (np Navigonie) zeby glos szedl z glosniczka iPhona i przyjdzie mi odebrac lub wykonac telefon, to aplikacje znowu przelaczaja sie na zestaw samochodowy. Wkurzajace. Dodatkowo jak nawiguje z telefonu i przychodzi polaczenie, to po skonczonej rozmowie telefon nie wraca do Navigona - zostaje na liscie ostatnich polaczen. To juz porazka.

Ale, jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :-) Generalnie jest lepiej niz gorzej :-)

pzdr
d.

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: Baraqda » 20 gru 2010, 09:11

po co mi numery w samochodzie? - żeby łatwiej je wybierać głosowo. Tak z książki niezbyt mnie rozumie o co mi chodzi. Jak nagrałem już poszczególne numery najbardziej używane i powiedziałem jak mają się wywoływać - łączy mnie bezproblemowo.

dlaczego wolisz słuchać navigon'a z telefonu a nie przez BT?

Jeszcze do końca tego nie rozgryzłem. CHyba jednak działa lepiej, jeżli połączysz głośnomówiący przez kabel (wtedy telefon widzi dwa źródła - przez BT i przez kabel - stacja dokująca). Może wtedy, przy zakończeniu rozmowy, wróci Ci do aplikacji???

zobaczę dzisiaj ;)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: iPhone

Postautor: dosent » 20 gru 2010, 11:22

Wiesz co, ja nie zauwazylem, zeby mi zaimportowalo ksoazke do samochodu (wg instrukcji powinno to byc potwierdzone komunikatem na wyswietlaczu i trwac nawet kilka minut) a wybieram glosowo bez problemu. Powiem wiecej - system wybierania w samochodzie jest o niebo lepszy niz ten w iPhone - w iPhone prawie zawsze wybiera mi co innego niz chce a w samochodzie prawie zawsze bezblednie odnajduje odpowiedni kontakt ;-)

A dlaczego Navigon przez glosnik iPhone? Po prostu w trasie czesto wole sluchac radia niz MP3. A komendy z Navigona slysze tylko w trybie Aux.

Natomiast brak powrotu do naviacji po rozmowie to podobno bug iPhona (ew Navigona). Wiec samochod nic do tego nei ma. Jest nowa wersja Navigona do pobrania, zobacze, moze cos pomoze.

pzdr
d.

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: iPhone

Postautor: jerry » 20 gru 2010, 12:40

Ja mam sprawowaną Nokię z system BT w samochodzie. Przy pierwszym parowaniu nastąpiła synchronizacja kontaktów w telefonie z BT samochodu - a właściwe to on sobie je przekopiował. ;)
Synchronizacja ok 260 kontaktów trwała kilka sekund - można to przeoczyć. Ponowna synchronizacja nastąpiła jeszcze klika razy, ale nie za bardzo potrafię powiedzieć w jakich okolicznościach (zmiany w książce w telefonie, dłuży okres nie podłączenia telefonu?).
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: kasia_mm » 23 wrz 2012, 08:44

Chciałam wrócić do tematu - mam od kilku tygodni iPhone 4 i wszystko pięknie ładnie ale nie umiem (nie da się??) odtwarzać muzyki z niego... widzę na wyświetlaczu telefonu, że muza leci, połączenie z autem jest (widze to na wyświetlaczu radia) a mimo to cisza w głośnikach:( możecie mi coś podpowiedzieć co źle robię? Dodam, że próbowałam zarówno na kablu oryginalnym Apple'a jak i firmowym KIA. Oryginalny ma tą przewagę, że ładuje się od niego telefon - na kablu KIA nie. Dziwne to też bo iPod się ładuje na tym kablu KIA ale telefon już nie:(

Kudec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2012, 19:37
Czym jeżdzę: CRDI 184KM, Awd, A/T, Sand Track
Gadu Gadu: 71407
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: iPhone

Postautor: Kudec » 23 wrz 2012, 10:13

Zaciągnęłaś już iOS 6.0?
Ajphone nowy czy używany?
Ze znaną przeszłością czy niet?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: kasia_mm » 23 wrz 2012, 19:27

sciągniety IOS6 wczoraj; iphone amerykański z sieci AT&T (ale legalnie sciagniety simlock) przeszłość znana; faktycznie po zainstalowaniu IOS6 jeszcze nie podłączałam - może teraz zadziała? jutro w drodze do pracy spróbuję:)

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: iPhone

Postautor: dosent » 24 wrz 2012, 09:08

a przełączyłąś tryb odtwarzacza w samochodzie na iPhona?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone

Postautor: kasia_mm » 03 paź 2012, 10:19

po zainstalowaniu IOS6 - wszystko działa jak powinno :) dzięki za rady Panowie:) odkryłam też dodatkowy plus podłączania iPhone'a przez kabel do auta - w momencie przyjscia wiadomosci, maila czy jakiegokolwiek powiadomienia ustawionego wczesniej - nawet podczas odtwarzania muzyki, przez glosniki w tle slychac to powiadomienie - czego przez połączenie przez bluetootha nie było :)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap