Navi z Android OS

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Navi z Android OS

Postautor: MarekA » 11 cze 2013, 11:46

Zakupiłem i wymieniłem mojego Kenwooda na nową nawigację. Tym razem jest to Witson W2-I074 z systemem Androida.
Jako że to moja trzecia navi w Sportage ;) to mam jako takie porównanie.

Zakupiłem tutaj:
http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=101916587

Instalacja prosta jak to z dedykowaną, w zestawie wszystko niezbędne do montażu.
Co mnie pozytywnie zaskoczyło to szybkość działania - wreszcie szybkość przełączania między ekranami , uruchamianai opcji jest taka jak być powinna. Czas od włączenia do "usłyszenia" radia to ok 15 sek , uruchomienie nawigacji dodatkwoe 15-20 sek.
Oczywiście działa pełne sterowanie z kierownicy, mozliwośc importu książki z tel. Dołączony stick z WiFi - net działa bez problemowo , można korzystać z przeglądarki , maila, sklepu google do zakupu aplikacji. Można dołączyć modem GSM
Mam zainstalowaną nawigacje IGO i jest tam fajna opcja o utrudnieniach drogowych ( TMC przez net) - zdecydowanie więcej info niż poprzez TMC który miałem w Kenwoodzie
Jako że jest to android można zainstalować wiele fajnych apek - na razie miałem za mało czasu aby sie pobawić.
O takich funkcjach jak odtwarzanie mp3, dvd, divx, jpg itp nie wspominam bo to oczywistosć
Jest możłiwość doąłczenia rejestratora video i tunera tv DVBT ( ja nie zakupywałem ale pewnie dokupie bo wygląda to obiecująco)

Wizualnie wygląda tak jak każda dedykowana, natomiast jak na razie według mnie funkcjonalnością i szybkością przewyższa to co jest na WIN CE
Załączniki
20130608_1355221.jpg
20130608_1355041.jpg

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Navi z Android OS

Postautor: puder12 » 11 cze 2013, 12:27

MarekA pisze:Oczywiście działa pełne sterowanie z kierownicy

Czyżby pierwsza nawigacja aftermarketowa obsługująca wybieranie głosowe z kierownicy? :shock:

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi z Android OS

Postautor: MarekA » 11 cze 2013, 12:32

Nie ma w standardzie obsługi wybierania głosowego ale sądzę że jest to możliwe popraez instalacje dodatkowych apek. Posprawdzam może w najbliższy week

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Navi z Android OS

Postautor: puder12 » 11 cze 2013, 12:33

Celnicy dobrali się do przesyłki i dowalili VAT ?
Ile czasu szła paczka?

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Navi z Android OS

Postautor: REROMEK » 12 cze 2013, 09:12

a co było nie tak z kenwodem?
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi z Android OS

Postautor: MarekA » 12 cze 2013, 19:32

Jak przesyłka z chin idzie kurierem to prawie 100% że jest Vat :( .
Paczka szła 2 dni do Polski i 3 dni na cle .

Z Kenwoodem wszystko ok , no ale troche się... znudził ;)

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Odp: Navi z Android OS

Postautor: mohicanin » 13 cze 2013, 00:53

To ile Cie wyszlo? I jak android 2.x? Zastanawiam sie czy wszystkie apki na nim chodza, i czy beda dalej wydawane na 2 jak juz 5 jest

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi z Android OS

Postautor: MarekA » 13 cze 2013, 07:56

Około 1700 z opłatami.
Radio oczywiście nie ma roota wiec nie wszystko można bez nadania uprawnień roota uruchomić. Dlatego wiekszym problemem jest zrootowanie niż wersja systemu.
Według statystyk to około 40% urządzeń ma jeszcze Androida w wersji 2.. - poza tym jaki system pozwala na uruchomienie wszystkiego. Radio ma dosyć wydajny procesor więc bez problemu może byc i JB ale to musiałby chinczyk zrobić upgrade.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi z Android OS

Postautor: tabazagt » 19 cze 2013, 21:06

Moja navi na windows CE ma podobny czas działania.
Dodatkowo jest już możliwość wybierania głosowego w jez. angielskim (beta)
Szybkość działania w dużej mierze zależy od zainstalowanego programu i zgodności z windows CE.
Jeśli sama nakładka jest źle napisana, system mocno spowalnia, ram i procesor to dodatkowy atrybut stacji.
Przez internet również pobieram informację o ruchu drogowym w automapie TMC TRAFIC.
Dla mnie najważniejszą funkcją w dedykowanej stacji jest poprawność działania tunera radiowego z którego korzystam najczęściej.
Przy wyborze nawigacji brałem pod uwagę również możliwość korzystania z programu AUTOMAPA w wersji windows CE.
Dobrze że poprawili start androida, telefon z którego korzystam ładuje system długoooo.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap