Navi z dodatkowymi opcjami

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: paolo82 » 09 cze 2013, 22:57

witam zamierzam wymienic moja fabryczna navi na taka jak w linku

http://allegro.pl/nawigacja-multimedial ... 52719.html

w opcji jest nawet możliowść zainstalowania przedniej kamery, rejstratora trasy...
cena też jest ok, nie wiem jak to jakościowo sie ma, ale jest automapa , menu pl, i to co potrzebne,

czy ktoś posiada z kolegów ta navi z dodatkowymi opcjami, kamera przednia, dvb cyfrowe itd ? co o tym sadzicie?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: marcinK » 10 cze 2013, 17:10

Mam taką stację, tylko, że starszą wersję (brak dysku twardego-więc mogę oglądać obraz z kamery przód-tył, ale bez nagrywania). W tej cenie, polecam. Jest całkiem znośna jakość. Możesz poczytać poprzednie wątki sporo było o tej stacji, tylko starsza wersja. W tej wersji masz szybszy procesor, dysk i poprawiony interfejs w języku polskim, więc jest OK. Do tej konfiguracji można stosować moduł 3G, więc jak Ci potrzebny internet to bez problemu obsłuży. Sterowanie z kierownicy działa tak jak w opisie, więc żadnych niespodzianek. Polecam.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
johny13
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2013, 10:17
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L +
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: johny13 » 10 cze 2013, 21:52

Ja mam coś takiego zamontowane - w salonie doposażyłem i kosztowało mnie to 3500 z montażem. W tej cenie już automapa i tuner TV. Tylko nie mam dysku twardego, a reszta opcji taka sama.

Polecam bo fajna sprawa, ale zastanów się czy nie założyć w salonie - i tak musisz u nich bo gwarancja a ciekawe ile wezmą za robociznę. Do tego kamera cofania jak nie masz - dałem 450 zł z montażem i całkiem fajny obraz z niej jest

pozdro

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: michal » 11 cze 2013, 09:38

Czesc ja mam identyczna jak oferowana na aukcji . bardzo fajne urzadzenie wiec mysle ze bedziesz zadowolony. jesli chodzi o sam montaz stacji to ja jako laik totalny dalem sobie rade bez problemu. jedynie czego sie nie podjalem to instalacja kamery cofania bo to juz wyzsza szkola jazdy wiec wydaje mi sie ze lepiej to zlecic ASO. niestety u mnie w zazyczyli sobie za przeprowadzenie kabli i roboczogodziny ok 550 zł co jest lekka przesada bo jakby nie bylo to 1/4 ceny calej stacji. jakbym mial o tym pojecie to sam bym to zrobil ale niestety jakos nie obrodzilo w manualne umiejetnosci.

robertpos
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:15
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: robertpos » 11 cze 2013, 11:00

Pytanie do osób, które zainstalowały sobie taka stację multimedialną.

Czy:
1. instalowaliście stacje multimedialną w miejsce fabrycznej nawigacji, a co za tym idzie, w samochodzie była już zamontowana antena GPS i wystarczyło tylko podmienić samą nawigację?
2. ...albo, czy instalowaliście w miejsce podstawowego radia i wtedy trzeba było gdzieś "wcisnąć" antenę GPS będącą w zestawie ze stacją?

Pytam, bo czekam na odbiór KS w wersji LX bez navi, czyli np. będę miał kamerę cofania w lusterku. Czy taka kamerę można przełączyć z lusterka do stacji multimedialnej?

Robert

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: marcinK » 11 cze 2013, 11:12

Ja miałem radio i instalowali mi navi. Antena GPS jest bez problemu do upchnięcia pod szybą, pod deską, tak, że nie widać i łapie sygnał bardzo dobrze. Co do kamery w lusterku, myślę że nie będzie żadnego problemu chociaż ja mam wer. L więc kamery nie było wcale.
Odebrana po 178 dniach:)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: MarekA » 11 cze 2013, 11:15

robertpos pisze:Pytanie do osób, które zainstalowały sobie taka stację multimedialną.

Czy:
1. instalowaliście stacje multimedialną w miejsce fabrycznej nawigacji, a co za tym idzie, w samochodzie była już zamontowana antena GPS i wystarczyło tylko podmienić samą nawigację?
2. ...albo, czy instalowaliście w miejsce podstawowego radia i wtedy trzeba było gdzieś "wcisnąć" antenę GPS będącą w zestawie ze stacją?

Pytam, bo czekam na odbiór KS w wersji LX bez navi, czyli np. będę miał kamerę cofania w lusterku. Czy taka kamerę można przełączyć z lusterka do stacji multimedialnej?

Robert

Ad1. Taka zamiana wydaje sie być bezsensowna i chyba dotychczas nikt nie robił tego
Ad2. Mnóstwo osób tak zrobiło- antena gps może być zamontowana w prawei dowolnym miejscu ( tak aby "widziała" jak najwięcej nieba). Ja przyklejam na zegarach ( pod osłoną zegarów którą zdejmuje sie do demontażu) - nie jest widoczna i nie ma problemu z z sygnałem gps
Ad3. Można przełączyć tylko do navi , można włączyć równolegle ( bedzie obraz i w lusterku i w navi)

robertpos
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:15
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: robertpos » 11 cze 2013, 11:31

MarekA pisze:Ad2. Mnóstwo osób tak zrobiło- antena gps może być zamontowana w prawei dowolnym miejscu ( tak aby "widziała" jak najwięcej nieba). Ja przyklejam na zegarach ( pod osłoną zegarów którą zdejmuje sie do demontażu) - nie jest widoczna i nie ma problemu z z sygnałem gps
Ad3. Można przełączyć tylko do navi , można włączyć równolegle ( bedzie obraz i w lusterku i w navi)


Czyli operację podmiany jednostki centralnej radia na jednostkę nawigacji, oraz punkty Ad2 i Ad3 (powyżej) robi spokojnie i bez uszczerbku dla gwarancji, serwis KIA? Czy wtedy, po wrzuceniu "wstecznego" nawigacja automatycznie przełącza się na widok z kamery?

Przy okazji - nie jestem pewien, czy nie mieszam wątków - słyszałem, że takie stacje multimedialne, cechują się kiepska jakością dźwięku z radia (a może dźwięku w ogólności?). Czy może to ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć?

Robert

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: marcinK » 11 cze 2013, 18:07

Po włączeniu wstecznego kamera wskakuje automatycznie (na całym ekranie) co by nie było włączone. Jeśli włączysz sobie w PIP-ie to działa ciągle w okienku o wielkości jaki sobie ustawisz - to taka dodatkowa informacja.
Jeśli chodzi o dźwięk z radia czy navigacji to Ci dokładnie nie porównam, bo nawigację zamontowano mi jeszcze przed odbiorem więc nie miałem okazji posłuchać. Nie jestem audiofilem i dla mnie wystarcza. Porównywałem natomiast w innym egzemplarzu Sportka (z radiem) nie widzę różnicy na niczyją korzyść. Gra jednakowo bez rewelacji.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: paolo82 » 01 paź 2013, 19:11

witam a jak cziała tu rejstrator trasy, majac w opcjonalna kamere z przodu, , dodatkowe opcje , to jakie? wi fi , kamera na przod? internet jak działa? jak działa tv, jest to mpg4 ? mam do wyboru albo na wypasie taka navi jak tu albo drozsza clariona 702 co byscie polecii ? clarion chyba ma tylko tv i swoje mapy no i firma clarion , tyle ze cena 4500 minimum plus montaz serisie,..

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: paolo82 » 14 paź 2013, 18:06

paolo82 pisze:witam a jak cziała tu rejstrator trasy, majac w opcjonalna kamere z przodu, , dodatkowe opcje , to jakie? wi fi , kamera na przod? internet jak działa? jak działa tv, jest to mpg4 ? mam do wyboru albo na wypasie taka navi jak tu albo drozsza clariona 702 co byscie polecii ? clarion chyba ma tylko tv i swoje mapy no i firma clarion , tyle ze cena 4500 minimum plus montaz serisie,..



mam dylemacik czy kupic taka stacje multimedialna, pytanie , jak dziala bt, telefony bez problemowo sie łacza ? jakoś prowadzenia rozmów jak oceniacie ? w skali od 1 do 10 ile byscie dali za ta stacje , jako produkt , spełniajacy wasze oczekiwania?


czy postawić na coś firmowego i droższego? clarion 702? alpine 928 8" ! tez fajne ale cena... sprzet konkretny ale złodzieje już by mieli radoche wiec sam nie wiem ...

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: paolo82 » 31 paź 2013, 22:22

pytanie do kolegow co maja ta navi 60 albo 100 czy prawda jest to ze te navi stacje sie psuja??? slyszałem od pewnego Pana z serwisu ze ten produkt nie polecaja z racji zawieszania sie , wysypywania systemu? czy ktos z was ma tez ta stacje 100 z kamera rejstrujaca , jak ona sie sprawdza w praktyce?

jamjacek2014
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2014, 17:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2014 20.CRDi 184 XL

Re: Navi z dodatkowymi opcjami

Postautor: jamjacek2014 » 26 cze 2014, 22:32

Witam wszystkich

[zlosnik2] Posiadałem taką navi z rejestratorem w KIA CEED wyświetlacz jest bardzo dobrej jakości ale radio to porażka nawet jak jest dobry sygnał dźwięk jest beznadziejny w mieście jako tako a poza tylko MP3 . Generalnie stacja ta nie lubi spadku napięć, akumulator musi być sprawny inaczej potrafi wywalić całe oprogramowanie i trzeba ponownie wgrywać przez kartę SD(oczywiście jeżeli się posiada takie oprogramowanie). Automapa pracuje na niej rewelacyjnie , MP3 DVD i płyty Audio rewelacja, twardy dysk to lekka ściema wchodzą tylko dwie płyty CD w wysokiej jakości i sześć w niskiej, trzeba je wgrywać w czasie rzeczywistym. Rejestrator trasy działa dobrze ale nagrywa tylko na kartę SD która jest zainstalowana w kamerze (kamerka bardzo mała prawie niewidoczna) można oglądać obraz z tej kamery w czasie rzeczywistym ale nigdy nie udało mi się odtworzyć nagrań na nawigacji tylko przez komputer. I dlatego do Sportage zamówiłem oryginalną bo z wodotrysków mało korzystałem tylko MP3 no i MP4 teledyski bo radia prawie nie słuchałem. [zlosnik2]

KIA Sportage 2.0 CRDI XL Automat


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap