radio CB zakłócenia

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

radio CB zakłócenia

Postautor: paolo82 » 09 cze 2013, 21:14

witam , mam pytanie czy ktos z obecnych kolegów ma w sportage cb radio? mam pytanie jak u was jest z jakoscia odbioru radia cb, bo umnie radyjko szumi... probowalem radio president harr yIII, uniden 520 z dobrymi filtrami i tez było to samo. mam radio cb załaczone do tylnego zasilania zapalniczki, i tez dla proby podłaczylem do przedniej zapalniczki, gniazda, efekty sa te same. czy to u was tez sa zaklucenia od pojazdu? czy to nie wina auta? radyjka te same w innym aucie chodza bez zarzótów, cicho wiec gdzie problem?

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: radio CB zakłucenia

Postautor: Bandi » 09 cze 2013, 22:14

Kolego paolo82 ma te same radio które jest podłączone do przedniej zapalniczki i nic nie zakłóca mam tak na antenie President ML 145 na trasy i na drugiej do jeżdżenia na miejscu dla mojej wygody president florida. Wszystko śmiga, może w radiu daj na automatyczną blokadę szumów bo tak do końca to jakieś szumy się zawsze znajdą ale jak ASC masz w automacie to jest spokój...tak jest przynajmniej u mnie.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: radio CB zakłucenia

Postautor: paolo82 » 09 cze 2013, 22:53

sprawdze też tą antene floryda bo mam możliwość ja sprawdzic, zrobie test i napisze co i jak.

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: radio CB zakłucenia

Postautor: 11201mariusz » 10 cze 2013, 18:12

Mam radyjko Midland Alan 109, antena magnesowa Sirio AS 100, zestaw czysto amatorski i nie zauważyłem jakiś specjalnych szumów. Odbiór czysty, przy drobnej regulacji squelcha. Gorzej zestaw sprawował się w Partnerze dieselku, teraz odpukać ładnie ściąga i czysto.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: paolo82 » 13 cze 2013, 00:33

załozyłem cb radio presidenta z wyzszej półki i z działajacymi filtrami, czysciutko smiga, myslałem ze to wina anteny instalacji, jednak dobre radyjko z dobrymi filtrami zrobilo robote , kupiłem cb w firmie konektor łodz oni maja radyjka po tuningu i generalnie sprawa juz z cb zamknieta , pozdro

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: marcinK » 13 cze 2013, 09:27

Tak z ciekawości to co to za radyjko Presidenta z "wyższej półki" zakupiłeś, jeśli Harry III nie dawał rady??
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: tabazagt » 14 cze 2013, 07:14

Radio CB podłączamy do akumulatora.(nie do zapalniczki) Można zastosować dodatkowy filtr przeciwzakłóceniowy który montujemy pomiędzy radiem a kablem zasilającym. Warto wybrać radio z dobrze działającym filtrem ANL.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: paolo82 » 15 cze 2013, 11:47

generalnie to radyjka presidenta to sa juz nie te radyjka co kiedyś... mam starego presidenta w aucie ciażarowym, ma swoje lata i do dzis smiga..., w srodku ma procesory inne podzespoły japonskie,, dzis niestety jak to ze wszytskim, chiny opanowały rynek... nawet i w cb czy w tv , mamy tanie podespoły chinskie, co w efekcie jest jak jest... szumy i trzaski, nie nadarmo sie mówi ze radyjka cb to "szumofony" ale cóz , radyjko harry III to tez nie jest rewelacja gdzie w srodku sa elementy chinskie, cudów nie bedzie, jedynie co warto zrobic powymieniac procesor w cb i inne elementy na konkretniejsze (murata )zawezić pasmo odbioru cb , polepszych filtr i bedzie chodziło oczywiscie to juz musza zrobic ludzie którzy o tym maja pojecie, i tez takie radyjko sobie sprawiłem. haryy III tez jest ok, tyle ze wymaga poddania zabiegowi, w dobrym serwisie cb,

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: marcinK » 15 cze 2013, 13:45

Coś w tym chyba racji jest...
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: tabazagt » 15 cze 2013, 19:59

Najlepsze jakościowo radia Presidenta były produkowane na Filipinach.
Polecem Presidenta Herberta ( Herbatnik ) lub Alana 18 ( bez +). To kultowe urządzenia poprawnie wykonane.
Osobiście używam w swoim służbowym aucie radio LEGEND II ( płyta Unidena) odpowiednik elektryczny Presidenta Harrego II ASC.
Po małych modyfikacjach w torze M.CZ i włączeniu funkcji auto SQL radio naprawdę zachowuje się przyzwoicie.
Jest jeszcze jeden klon Presidenta Stabo xm3003
Nie mylić tych urządzeń do wyglądającego podobnie Unidena pro520XL w którym płyta główna jest słabo ekranowana. Dodatkowo uniden ma słabszą czułość.
W Częstochowie można nabyć przerobionego Legenda II za około 350zł. Firma " SINAD"
Zobaczcie filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=nT1dU_Zttyo
http://www.youtube.com/watch?v=mEZASnbNdxc

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: paolo82 » 03 gru 2013, 22:55

witam odświeżę temat. czy ktoś z was używa cb radyjka , w sportage w wersji ze szklanym dachem, jak wam się zachowuje radyjko, odbiór nadawanie? czy nie macie zakłuceń? prosił bym o info ewentualnie tych którzy maja cb radyjka, u mnie odbieranie z cb nie jest czyste, byłem u fachowca i mówił ze to wina elektroniki z samochodu, czy uwas tez tak się dzieje, czy jednak to wina antena albo samego radia?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: puder12 » 03 gru 2013, 22:57

paolo82 pisze:byłem u fachowca i mówił ze to wina elektroniki z samochodu

NIe jest to wykluczone, ale dla pewności zasięgnij opinii innego fachowca. Ja kupiłem taniutki zestaw, ale został dobrze zestrojony i zakłóceń nie ma.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: paolo82 » 03 gru 2013, 23:24

właśnie powiedział mi fachowiec coś takiego, że nie zawsze jest to co droższe i wydawało by się lepsze , dobre do auta. Mam antene president missoursi i cb president harry III . Często się zdarza tak , że te gorsze i tańsze radyjka lepsza robote zrobią jak takie droższe zestawy... i to się potwierdza bo w audi gościowi montował i potwierdziło się to co u mnie , ze zamontował mu ten tańszy zestaw i lepiej to pracowało jak ten z wyższej półki... elektronika auta robi podobno zakłócenia i lepiej nie będzie, ale te tansze i proste zestawy sobie jakoś radze i co ciekawe nadawania i odbiór lepszy o tych zestawów z wyższej póły... kolego a jaki masz zestaw? bo może bym sobie antena taka dobrał i radyjko w serwisie cb i testa by się zrobiło napisz parametry

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: paolo82 » 03 gru 2013, 23:25

puder12 pisze:
paolo82 pisze:byłem u fachowca i mówił ze to wina elektroniki z samochodu

NIe jest to wykluczone, ale dla pewności zasięgnij opinii innego fachowca. Ja kupiłem taniutki zestaw, ale został dobrze zestrojony i zakłóceń nie ma.



podaj parametry twojej anteny i radyjka

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: puder12 » 03 gru 2013, 23:31

Ja mam radio CRT S MINI, a do tego antena robiona przez zakład montujący radia. Sprzedawca brał z półki kilka antenek bo na początku wymieniałem znane marki jako mój cel, ale ostatecznie dobrał samorobną na podstawie magnetycznej, która najlepiej się zestroiła z karoserią auta. Potem tylko próba radyjka i zagrało całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: Navkol » 04 gru 2013, 10:20

Puder: gdzie montowałeś i stroiłeś? Bez reklamy - podaj link na PW ;)

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: XV 1900 » 04 gru 2013, 11:59

Po co pytasz na forum skoro ma Ci przesłać odpowiedż na priv :?:

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: radio CB zakłócenia

Postautor: puder12 » 04 gru 2013, 15:44

Navkol pisze:gdzie montowałeś i stroiłeś?

O tu: http://www.cbradio-carlos.com/


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap