Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: sadamek » 21 maja 2013, 10:50

witam,
Mam oryginalny zestaw z navi i po aktualizacji do 7.1.2 (polska wersja) nie działa mi wybieranie głosowe. czy też tak macie

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: dealer » 21 maja 2013, 20:24

u mnie po naciśnięciu buźki na kierownicy pokazuje komunikat, że nie obsługuje wybranego języka, znaczy się polskiego.
Ja oszukuję to wybieraniem głosowym w telefonie, i wszystko elegancko działa, wybieranie, czytanie sms. Telefon na okienkach 8.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
arko_w
Uzależniony
Posty: 174
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:44
Czym jeżdzę: Sportage crdi 1.7 L 2WD 2012
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: arko_w » 23 maja 2013, 08:28

zgodnie z tym co podsłuchałem wczoraj w ASO to w polskiej wersji nie działa wybieranie głosowe, w angielskiej jest ok.
Swoją drogą ciekawi mnie możliwość przeniesienia softu z nowego ceed'a do Sportka. Jak ktoś wygrzebie coś w necie możemy wymienić się wiedzą w tym temacie. Panowie w ASO twierdzili że różnice wynikają i są uzależnione o telefonu. Niestet ni zgodzę sie z nimi bo dla tego samego aparatu w ceed'zie jest więcej funkcji niż w sportku dla przykładu w Sportku nie mogę zminiać kolejnych mp3 z kierownicy a w ceed'zie ładnie to współpracuje

elkuki
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2013, 10:43
Czym jeżdzę: 2.0

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: elkuki » 12 cze 2013, 19:59

w 2013 musieli to poprawić bou mnie dzała poprawnie
[papa] :oki:

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: czyzyk64 » 31 sty 2014, 00:11

jak u Was działa wybieranie głosowe ? u mnie po wciśnięciu buźki , wyświetla się komunikat , że nie obsługuje wybranego języka, a nvi mam juz po Polski. Macie może jakieś rozwiązanie, albo podpowiedzcie cosik źle robię? :(

luko
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2015, 09:56
Czym jeżdzę: 1.6 gdi m

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: luko » 22 sty 2015, 14:07

To ja trochę wyciągnę temat. Jak to u was wygląda w tym momencie ?
Mam wgrany najnowszy soft a mimo to w jeżyku polskim wywala komunikat że język jest nieobsługiwany. Ktoś się już z tym uporał ?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Kwarcu » 22 sty 2015, 18:04

Mamy rozumieć, że masz wersję M limitowaną (ze starej oferty), czyli masz nawigację fabryczną?

W takim wypadku miej świadomość, że przy nawigacji fabrycznej nie było i nie ma możliwości sterowania głosowego po polsku. Nawigacja oczywiście po polsku mówi, menu jest po polsku, natomiast wybieranie głosowe przez Ciebie w tym języku nie jest możliwe. Prawdopodobnie się nie doczekasz takiej aktualizacji, która umożliwi wybieranie głosowe po polsku.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: czyzyk64 » 22 sty 2015, 18:16

i tu się z Toba zgodzę, raczej się nie doczekamy.

Awatar użytkownika
stehanijo
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 09 paź 2013, 16:14
Czym jeżdzę: 1,6 L-ka
Lokalizacja: GD

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: stehanijo » 22 sty 2015, 18:19

Wybieranie głosowe po polsku działa (całkiem dobrze) w radio Infinity bez nawigacji (standardowo montowane w L i XL w autach po lifcie 2014).

A przy okazji pytanko: czy jest sposób na głosowe czytanie SMS-ów ze słuchawek z Androidem - oczywiście przez głośnomówiący w aucie?

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 459
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: geegles » 23 sty 2015, 08:00

Serio??? Jestem prawie pewien, ze nawet w instrukcji o tym nie napisali...
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

irekpol
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2010, 20:28
Czym jeżdzę: Sportage XL czarny 1,7 diesel

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: irekpol » 23 sty 2015, 17:34

Właśnie odebrałem nowego Sportage wersja L z Infiniti z nawigacją i nie ma wybierania głosowego po polsku, poprzednio miałem Sprtage Xl z normalnym zestawem audio i wybieranie głosowe dzialało super? Po angielsku tez nie chce wybierać głosowo.

Czy się pogorszyli, czy nie mogą tego poprawić przy nawigacji? a może gdzieś zgłosić o poprawieniu softu do Infiniti z nawigacją?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Kwarcu » 23 sty 2015, 17:40

stehanijo pisze:Wybieranie głosowe po polsku działa (całkiem dobrze) w radio Infinity bez nawigacji (standardowo montowane w L i XL w autach po lifcie 2014).

Tego akurat nikt nie neguje. Wybieranie głosowe po polsku przy zwykłym radiu to działa od początku produkcji Sportage.

Opisywany problem tyczy się fabrycznej nawigacji, gdzie po prostu języka polskiego do sterowania głosem nie przewidziano. :czujnik:

czyzyk64 pisze:i tu się z Toba zgodzę, raczej się nie doczekamy.

No raczej nie, ale mi to tam dynda, do szczęścia tego nie potrzebuję. Choć trochę to głupie, ale cóż. [zlosnikok]


@irekpol - w nawigacji fabrycznej po polsku nigdy nie było i nie ma. Po angielsku działa OK, widocznie masz coś źle skonfigurowane. Nie, nie pogorszyli się, po prostu nigdy nie zrobili tego dobrze - czytaj nie dali możliwości sterowania głosowego fabryczną nawigacją po polsku. Zgłaszać sobie możesz, producent i tak będzie miał to w :doopa2: . Po prostu trzeba przywyknąć. :czujnik:

Nestor
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:51
Czym jeżdzę: 1,6 GDI Bussines L
Gadu Gadu: 8232267

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Nestor » 26 sty 2016, 19:16

Ja odebrałem auto tydzień temu i niestety nie obsługuje polskiego języka przy wybieraniu głosowym. Myślę, że chyba nic nie robią w tym temacie.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 30 sty 2016, 15:54

Witam
Mam pytanie do użytkowników fabrycznej nawigacji ???
Odebrałem w zeszłym tygodniu z salonu w okolicach Częstochowy nową Kia Sportage z 2015r FL
Jakie było moje zdziwienie, kiedy na nawigacji fabrycznej nie znalazłem Częstochowskiego węzła drogowego DK1 oddanego w Październiku 2014r.
Czy ostatnie mapy w fabrycznej navi są z 2014r. ???

Może siedmioletni plan aktualizacji map, jest przewidziany raz na 7 lat [zlosnik2]

Jaką macie wersję oprogramowania w nowo odebranych Sportage III FL ?? ( Najnowsza 7.5.8)
http://kia.navigation.com/cms/page.softwareupdate/en_GB/KiaEMEA/EUR

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: AdamAki » 30 sty 2016, 16:40

polecam wątek Aktualne mapy 2014

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 30 sty 2016, 22:51

elkuki pisze:w 2013 musieli to poprawić bou mnie dzała poprawnie
[papa] :oki:


Mam rozumieć, że wybieranie głosowe działa po Polsku?
Nie wierzę jak nie zobaczę. Jak to fabryczne navi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: norbert_p1 » 31 sty 2016, 14:48

Mam Sportka z grudnia zeszłego roku i nie mam wybierania głosowego po polsku. Można to oszukać zmieniając w ustawieniach systemu język na angielski, ale całe menu (w tym sama nawigacja) będzie w tym języku.
Dodatkowo przy wymianie oleju 2 dni temu dowiedziałem się, że nowe Sportki z navi 8" również nie mają wybierania głosowego w polskim menu. Podobno mają to zmienić (w nowych i naszych autach). Szczerze? Nie wierzę [zlolta]

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 01 lut 2016, 20:02

Pewnie wcześniej w mapie z 2015r dodadzą wiadukt z Częstochowy, który został oddany do użytku w 2014r. [zlosnik2]
Takie małe niedopatrzenie
W najnowszej wersji oprogramowania 7.5.A, brak polskiego wybierania.
Mapy z 2015.01.29

Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 01 lut 2016, 20:14

Swoją drogą ja się zastanawiam czemu użytkownicy KS III z navi (w tym ja) nie zrobiliśmy do tej pory lekkiego rabanu w KMP przez niedziałający system wybierania głosowego w naszych samochodach?

Jak wiecie miałam KSIII przedliftową bez navi i tam śmigało to bez zarzutu - bezpiecznie jadąc i nie zajmując się mazaniem paluchem po wyświetlaczu można się było połączyć głosowo przez telefon z kim się chciało.

Przecież do diaska jest to ewidentna niedoróbka - w katalogu KS po FL (mam pdf-y, do wglądu) jak wół napisane: "Bluetooth z zestawem głośnomówiącym" - w katalogu - to samo! to gdzie ja mam zestaw głośnomówiący w swoim aucie?? te dziureczki w podsufitce, które nie działają?? Jeśli navi sprzedali mi z polskim softem to sterowanie głośnomówiącym tez powinno być po polsku i w nosie (z całym szacunkiem i sympatią jaką mam do KMP) - to mam, że nie działa - sprzedaliście z opisem że jest - nie ma - więc proszę mi to zmienić aby działało! Nowe Optimy jakoś mają nawigacje z polskim sterowaniem a w KSIII się nie da? Nasz model wyszedł już z produkcji to znaczy, że już nas zleją i samochód produkowany przez prawie 3 lata nie będzie miał aktualizacji?

Wkurza mnie to - z góry przepraszam za falę nerwów, która mi się wylała właśnie - ale do pasji doprowadza mnie, ze kupiłam auto za prawie 100 tyś i nie działa tak podstawowa rzecz, która bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo moje i moich dzieci, których szanowne tyłki wożę codziennie... [zly2]

PS tylko mnie nie dobijajcie komentarzami, że mogę prowadząc samochód nie gadać przez telefon - unikam ale są sytuacje, że muszę

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 01 lut 2016, 20:19

Kasiu, oby KMP nie odpowiedziała że trzeba uczyć się języków. [rotfl1]
Pierwsze wersje NAVI nie miały nawet komunikatów w jęz. polskim :).
Posiadam nawigację dedykowaną firmy roadrover i kochaną automapę.
Niestety wybieranie głosowe działa, tylko w języku angielskim.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2016, 21:06 przez tabazagt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 01 lut 2016, 20:24

pierwsze moze nie - ale moja kupiona w sierpniu 2015 ma navi z językiem polskim - więc łopatologicznie chyba wybieranie powinno też działać:(


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap