Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: listomek2014 » 05 lip 2016, 21:08

Ludzie dajcie już spokój z tymi tekstami bo jest to nie smaczne
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kjs62 » 06 lip 2016, 14:51

eng pisze:
kjs62 pisze:Nie wiem po co komu fabryczne system navi itp.


Heh widzę, że wielu osobom przeszkadza, że ktoś ma system navi. Ludzie mam, bo mam, bo chciałem mieć. Po co kolego kjs piszesz takiego posta, że masz smartfona? 90% forumowiczów ma smartfona. Tzn, co mam teraz zrobić? Wyrzucić nawigację bo Ty jej nie masz? Takie dziwne polskie podejście. Mógłbym mieć jakbym chciał, ale po co mi to? Ehh....no mam i fajnie mi świeci w nocy i pasuje do deski rozdzielczej, a co!!!


Nie chodzi o to że przeszkadza tylko o to jak producenci tak ogólnie nie tylko KIA naciągają ludzi na te nawigacje, które działają przez chwilę a potem róbta co chceta. Podbne problemy ma znajomy w Passacie AD 2007 - fabryczne navi już do niczego się nie nadaje zestarzało się moralnie więc też musi używać smartfona:)

Swoja droga lepsza by była opcja a są przeciez takie - zestaw z Androidem dedykowane do wielu modeli gdzie można instalować praktycznie wszystko i mieć połaczenie z internetem np. dla monitorowania natężenia ruchu na wybranej trasie.
Zamiast płacić za fabryczny badziew wolałbym wydać kasę na coś takiego i owszem mógłbym to zrobić ale z drugiej strony na te 2-3 lata nie opłaca się więc wolę używac smartfona - ten działa nawet przy pieszych wędrówkach lub na rowerze.

Tak ogólnie zastanawiam się czy te obecnie wszem I wobec pakowane do aut telewizorki ni estanowią zagrożenia bezpieczeństwa ludzie zamiast patrzyć na drogę to gmerają coś w tych telewizorkach (często ulokowanych poniżej przedniej szyby więc odciągają wzrok od drogi) i nie widzą co się dzieje.
Co do "fajnego świecenia w nocy" to jako kierowca powiem że wolę kiedy nic mi nie świeci I nie rozprasza.
Nawet fabryczn eradio mnie wkurza, że nie ma opcji przyciemnienia.
Dziwi mnie u ludzi zamiłowanie do wszelkiego rodzaju świecidełek - normalnie jak sroki.

Reasumując przyszłość wszelakiego nawigacji itp w samochodach sprowadzi się do wyposażenia aut w przystosowane stacje dokujące dla smartfonów lub tabletów ewentualnie specjalizowanych system multimedialnych.
Wtedy każdy sobie zamontuje to co mu odpowiada a nie to co oferuje sprzedawca samochodu jak widzimy dalekiego od doskonałości.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: paolo82 » 06 lip 2016, 15:24

Kolego masz troche racji. Ale powiem ci że w ciężarówkach montują nawet navi 2din i tam dopiero kierowca powinien czuwać nad droga jako że wykonuje zawodowo prace kierowcy i powinien mieć oczy otwartej każdej strony. Jak widzisz, firmy montują duże navi , sportage IV i inne firmy maja navi po 9 czy 10 " navi, a to też po to żeby właśnie była duża i czytelna , żeby też nie skupiać sie na małych literach a na dużych.

Navi fabryczna która posiadam tak jak i inni, nie jest do końca udana. Wcześniej był problem żeby zestaw infiniti a konkretnie wzmacniacz wspłpracował z dedykowana stacja multimedialna. Ja aktualnie jestem w trakcie zmiany na 9" android i wiem ze dla mnie to bedzie coś czego mi brakuje. Mając tel z internetem mam w navi odrazu wszystko co chce.

Właśnie uważam że mając tel i patrząc na jego wyświetlacz który jest bardzo mały to mozna dopiero spowodować wypadek. Za duzo informacji na takim telefonie jest a tez za mały wyświetlacz.

Parując tel z dobra stacja to mysle że wszelkie info masz na navi i jedziesz bezpiecznie.

Telefon dla mnie powinien służyć podczas jazdy do odbioru rozmowy i zakończenia. A jak ma sie funkcje odbioru głosowego to jeszcze lepiej. Tak też miałem ustawiony mój zestaw gdy jeździłem autem ciężarowym w trasy.

Ja jestem tego zdania. Jak ktos ma kase i go stać na taki zmiany, a tez poprawi mu funkcjonowanie to nie widze w tym nic złego. Każdy ma z nas jakieś swoje zdanie i robi cos zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.

Ja tam nie lubię komuś zaglądać do portfela. Każdy z nas ma jakieś zdanie a też trzeba to uszanować. Jeśli można cos poprawić w aucie podmienić to czemu nie? Jeszcze fajna satysfakcja że samemu można coś zrobić i to dodatkowo cieszy.

Tak wiec nie ma co sie nie potrzebnie tu słowami ścierać bo to nie o to chodzi. Szanujmy się wzajemnie.

Ja tam nie liczę na kia Polska aż cos zmieni z navi bo to długa droga a nawet gdy by coś zmienili to ta navi dla mnie jest i tak lipna i ograniczona.

Stacja multimedialna na androidaie daje mi osobiście sporo dodatkowych opcji potrzebnych do jazdy. Np app janosik. Bardzo dobry soft do jazd w trasy, Tpms , Google navi, i wiele innych app na androida.

Pozdrawiam

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kjs62 » 07 lip 2016, 16:01

Dokładnie chodziło mi nie ościeranie czy o sam fakt wydania pieniedzy tylko o kwestię czy są to pieniądze wydane optymalnie.
Skoro fabryczne nie tanie przecież zestawy nie oferuja nawet tego co oferuje telefon/tablet to taka krytyka nasuwa się samoistnie prawda?
No właśnie tablet,phablet czy nawet dobry smartfon wcale nie są małe ca 5,5- 6" to już jest standard w phabletach np Note 4/5 itp. i moga one pracować w trybie okienkowym podobnie jak komputer wyświetlą 2 programy jednocześnie.
Tablety z kolei są juz wielkie na dzień dzisiejszy choc pod wieloma względami są jednak gorsze od mniejszych phabletów.
Skoro fabryczna navi nie posiada wielu funkcji a chcesz znich korzystać to i tak wyjmiesz smartfon czyż nie?

Do rozmowy telefonicznej jako takiej nie potrzeb asmartfonów są proste I poręczn etelefony do tego niezawodne system się nie zawiesi itp. dlatego wciąż takowy używam a w samochodzie za pomoc aBT łączę go z zestawem głosnomówiącym I tyle.
Smartfonu używam do nawigacji videorejestracji I monitorowaniu pracy silnika (ELM327 na BT wysyła parametry z komputera)
Poza tym mogę sobie w zagrać z nim w szachy albo pooglądac filmy na yt. Zdecydowanie wole taki eurządzeni eniz fabryczna nawigację którą do tego trudno zaktualizować po paru latach.

Dlatego kupujac nowe auto warto się zastanowic czy lepiej jest doplacić do tej nawigacji czy do np lepszych opon, hamulców silnika itp...

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: eng » 07 lip 2016, 16:24

Powiedzmy kjs62 ktoś Ci proponuje, że bez żadnych kosztów dla Ciebie i bez żadnych konsekwencji możesz teraz w swoim Sportku mieć fabryczną nawi z kamerą cofania itd. Prosta i szybka odpowiedź. Bierzesz ją czy nie?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Kwarcu » 07 lip 2016, 17:53

@eng Dokładnie. Tym bardziej, że w wersji FL w zasadzie przez cały czas sprzedaży istniał pakiet limitowany do L oraz XL, który kosztował mniej niż sama navi (3000 zł) czy sama skórzana tapicerka (3000 zł) i dawał obie te opcje za mniej niż 3000 zł, do L bodajże 2500 zł bo jeszcze dochodziły tylne lampy w technologii LED i coś jeszcze a do XL bodajże 2000 zł.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: listomek2014 » 07 lip 2016, 18:25

Potwierdzam L 2.5tys nawi, ledy tył i psełdo skóra do xl 2tys
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: marcin_open » 04 sie 2016, 08:04

No i co z tą naszą nawi po Polsku i wybieraniem głosowym ?
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 04 sie 2016, 18:20

nadal nic wdłg słów prawnika, który nam to wysłał... coś przestaję wierzyć w jego intencje i działania chyba.... tak to jest jak ktoś coś społecznie robi - zrobi albo i nie i pretensje ciężko mieć:( postaram się przedzwonić do KMP i spytać czy to na pewno dotarło, czy wyszła odpowiedź - bo już mi głupio przed Wami, że tyle rabanu i tak się sprawa wlecze:(

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: mint » 04 sie 2016, 18:43

Odpiszą że wszystkie nowe modele już posiadają taką funkcję :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: puder12 » 04 sie 2016, 18:52

Nie posiadają.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 05 sie 2016, 16:42

a propos usterek -w nowym Ceedzie zestaw głośnomówiący rozłącza rozmowę w 12 minucie - ot taki gratis dla osób lubiących długo rozmawiać przez telefon:) też sobie z tym nie mogą poradzić z tego co słyszałam....

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Kwarcu » 05 sie 2016, 17:46

W każdym tak jest? Być może to jakieś zabezpieczenie przed spaleniem modułu, cholera wie co tam skośni nakombinowali. :D

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: geegles » 06 sie 2016, 18:57

U mnie tego nie ma...
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: marcinK » 09 sie 2016, 09:31

Ooo, a może ma ktoś taki moduł....zamontuje mojej żonie :):)
Odebrana po 178 dniach:)

lavazza
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2016, 23:20
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: lavazza » 26 sie 2016, 18:39

hej czyli co odpuszczamy w ogóle temat ??

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: sabb » 28 sie 2016, 17:25

jak widzisz nie ma komu juz nawet ci odpowiedziec ja juz dawno straciłem nadzieje

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: czyzyk64 » 28 sie 2016, 18:44

ja już to olałem i nawet nie jestem zły [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Owca007 » 28 sie 2016, 19:07

Napisze im jak będę kupował następne auto, a na chwilę obecną zmieniłem cały system audio i mam w końcu to co chciałem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: marcin_open » 01 wrz 2016, 14:45

Czyli jak to mówią dupa trupa... A co z alternatywną stacją do Kia?
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: puder12 » 03 wrz 2016, 19:46

Owca007 pisze: zmieniłem cały system audio i mam w końcu to co chciałem.

Czy to znaczy że działa wybieranie głosowe po polsku na przyciskach z kierownicy ???


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap