Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
bioxetin
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2013, 15:33
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: bioxetin » 18 lut 2016, 18:11

stankry pisze:Było wiadomo, że tak odpiszą.
Teraz musimy podjąc kolejne kroki - czyli ten list zbiorowy (tak?)

Mnie osobiście najbardziej śmieszy "system nie jest już rozwijany" I co? Przestaliście nad nim pracować, są niezadowoleni klienci to zacznijcie pracować znowu

Nie, nie, nie zacznijcie tylko kupcie nowe kijanki łosie jedne :) Też sporządziłem kilka pism do KMP odpowiedzi równie durne.
Ale to nie znaczy, że mamy się dać wydy... czyż nie?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 18 lut 2016, 18:25

poza tym co to znaczy, że system nie jest rozwijany? mapy aktualizują (raz na rok ale aktualizują) - czyli w systemie navi jest coś robione tak? więc system nawigacji dostaje aktualizacje tylko nie te co trzeba

mateuszw
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2015, 22:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 GDI XL

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: mateuszw » 19 lut 2016, 09:56

Myślę, że rzecz się ma podobnie jak z iPhone'ami (co z resztą napisali). W systemie nie ma funkcjonalności wybierania głosowego po polsku i nie zamierzają jej dodać. Aktualizacja map to tylko wrzucenie nowych danych do systemu, który działa w dokładnie taki sam sposób jak ze starymi mapami. Podejrzewam, że dodanie takiej funkcjonalności wymagałoby aktualizacji całego oprogramowania, na co pewnie nie pójdą zwłaszcza, że w Kia Navigation System Plus w nowej wersji jest zgodnie z katalogiem zintegrowany z mapami TomTom - więc zupełnie inne oprogramowanie. Równeż nad tym ubolewam.

stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: stankry » 19 lut 2016, 10:26

Dlatego ja jestem za reklamowaniem niedziałającego przycisku :mam:

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: listomek2014 » 19 lut 2016, 13:04

Witam Chciałem napisać coś życia nie koniecznie na temat w 2001r kupiłem nowego citroena c5 mega wyposażenie wieloryb potocznie nazywano te auto i okazuje się że auto posiada komputer z siedmioma językami w tym rosyjski a naszego ojczystego brak przez trzy lata jeżdziłem i nic z tym nie zrobili przyszło uczyć się angielskiego :chore: .Wierzę że wam się uda trzymam kciuki .
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

cob2
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:25
Czym jeżdzę: Sportage XL 1,7

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: cob2 » 22 lut 2016, 19:27

No nic, na wszelki wypadek się wpiszę bo system mam po Polsku, mapy podobnie więc problem mnie także dotyczy. W dodatku skoro serwisy mogę robić w całej Europie to może jednak reklamacje też są na całą Europę.

Karo1234
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2013, 19:34
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI SLE XL

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Karo1234 » 24 lut 2016, 01:02

Co prawda, nie mam fabrycznej nawigacji (zamontowałem nawigację na Androidzie, która działa błyskawicznie i można zainstalować dowolny program ze sklepu Google, także do obsługi klawisza głosowego wybierania, którego akurat używam do innego celu), lecz jestem zdania, że przy zakupie auta za 100 tys. należy PRZED oficjalnym podpisaniem protokołu odbioru przyjść do dealera ze znajomym/fachowcem, aby sprawdził wszystko, co jest zapisane w pakiecie umowy sprzedaży (m.in. także wybieranie głosowe). Jeśli czegoś zabraknie, żądamy zwrotu zaliczki lub naprawy/uzupełnienia/wymiany elementu/funkcji, która winna być w pakiecie. Standardowe zachowanie sprzedawcy, to mówić, że wszystko jest OK, że mamy gwarancję itd., ale później jest prawie niemożliwe wyegzekwować coś, co powinno działać, a nie działa, zwłaszcza przy różnicach interpretacyjnych, niedomówieniach, czy braku jednoznacznej treści.
Moje doświadczenia są takie, że po podpisaniu protokołu odbioru zgadzamy się na jazdę autem w aktualnym stanie wyposażenia i trudno będzie później rozmawiać, jak powinno być. Pozostaje być w ścisłym kontakcie np. z kierownikiem salonu czy serwisu, który nam sprzedał auto i z nim ustalać warunki ew. rekompensaty za ewidentne zaniedbania fabryki - to właśnie oni odpowiadają przed nabywcą za sprzedany pojazd.
Mam 3 auta (2 sportage + Optima) tej marki i wszystkie były długo sprawdzane. Przy drugim egzemplarzu dealer był już dobrze przygotowany i nie dało się znaleźć żadnego haczyka. Wyjeżdżałem wtedy z pełną świadomością, co mam w pakiecie i nikt nie wciskał mi kitu, że to naprawimy później/że to fabryka zrobi itd. Albo auto działa tak, jak powinno, albo proszę podstawić inny egzemplarz, za którego funkcjonalność zapłaciłem. Trzecie auto kupione było już u innego dealera KIA, a to z powodu braku dostatecznego zainteresowania handlowców dotychczasowego - obudzili się po fakcie, a auto kupione gdzie indziej muszą serwisować...
Podsumowując - trzeba obowiązkowo znaleźć czas na odbiór towaru, zwłaszcza za 100 tys., bo później będzie jak w temacie...

Przy okazji: Nawigacje fabryczne zwykle mają mierne parametry sprzętowe i są skonfigurowane tak, aby jak najmniej w niej grzebać, co skutkuje różnymi blokadami, niemożliwością dogrania softu, czy choćby programowo/sprzętowej rozbudowy przez elektronika/informatyka.

I tak, jak napisano wcześniej, producent nie będzie zainteresowany taką "drobnostką" jak rozwijanie softu do nawigacji aut już sprzedanych. Wyjątkiem są wady fabryczne grożące utratą życia lub zdrowia - tu działa prawo, inne przypadki są skrzętnie zamiatane pod dywan...
Życzę powodzenia w dyskusji z KMP, choć widzę raczej małe szanse na wyprodukowanie i wgranie uzupełnionego softu języka polskiego o sterowanie z kierownicy i uaktywnienie tego klawisza.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Kwarcu » 24 lut 2016, 17:26

Karo1234 pisze:(...) lecz jestem zdania, że przy zakupie auta za 100 tys. należy PRZED oficjalnym podpisaniem protokołu odbioru przyjść do dealera ze znajomym/fachowcem, aby sprawdził wszystko, co jest zapisane w pakiecie umowy sprzedaży (m.in. także wybieranie głosowe). Jeśli czegoś zabraknie, żądamy zwrotu zaliczki lub naprawy/uzupełnienia/wymiany elementu/funkcji, która winna być w pakiecie.(...)

Pamiętaj, że w umowie nie masz zapisanego całego wyposażenia samochodu tylko np. XL + pakiet taki czy sraki, silnik, kolor. Natomiast cennik nie jest załącznikiem umowy i w żaden sposób nie stanowi podstawy do ewentualnych roszczeń. Dlatego nic nie zdziałasz, bo formalnie auto jest jakie zamówiłeś. W cenniku znajduje się na końcu ostatniej strony odpowiednia klauzula - http://katalogi.kia.pl/upload/files/cen ... ortage.pdf. Oczywiście ze względów wizerunkowych itp. importerowi powinno zależeć na polubownym załatwieniu sprawy, ale to inna strona medalu.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Owca007 » 24 lut 2016, 22:10

I jak stoimy? Dzieje się coś w temacie? Kasiu< a może ktoś inny? Płacimy na rzeczoznawcę czy jak, bo ja gnojom nie daruję hehe :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

lavazza
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2016, 23:20
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: lavazza » 25 lut 2016, 23:24

Witam Was przerabiałem wyżej wymienione rzeczy przez was poniżej mój mail + odpowiedź oficjalna z głównego oddziału Kia w Warszawie

"Szanowni Państwo, zakupiłem pod koniec tamtego roku Kia Sportage III z 2015 roku
z wyposażeniem L + Nawigacja.
Niestety okazało się po fakcie iż "Wybieranie głosowe" jest nie
dostępne dla naszego kraju. Pierwsze pytanie czy w ogóle będzie i jest
przewidziane ??

Drugie pytanie zaś jest o wiele bardziej pilne ponieważ nawigacja
fabryczna ma bardzo stare mapy 313E7AE z tego co wiem z końcówki 2014
roku(co dla producenta są najnowsze) + nawigacja nie odpowiada
przepisom w Polsce np jazda po autostradzie to nie 130 km/h tylko 140
km/h.
Zatem pytanie najważniejsze kiedy będzie aktualizacja do nawigacji ??"

I odpowiedź

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że sterowanie głosowe w nawigacji nie jest dostępne w języku polskim dla obsługi sparowanego telefonu, audio i nawigacji. Nie ma też planów implementacji naszego języka w kolejnych aktualizacjach systemu. Jest to specyfika danego urządzenia i oprogramowania. Ze względu na pojemność pamięci urządzenia (pamięć wbudowana, nie karta) nie ma możliwości dołożenia kolejnych języków, wykasowania niepotrzebnych itp. Ubolewamy nad tą sytuacją tak samo jak Pan. Niestety, platforma ta nie jest już dalej rozwijana. W całej sprawie nie pomaga fakt, że i w najnowszym, nawet najbardziej zaawansowanym systemie smartfona, Siri nie jest dostępne w języku polskim. Pewnym ominięciem problemu np. w najnowszych odsłonach systemów Android, jest możliwość wybierania numeru bezpośrednio z telefonu na hasło „OK google”, które działa już w języku polskim. Wszystko zależy od modelu aparatu i wersji oprogramowania. W naszych najnowszych urządzeniach nawigacyjnych producent zrezygnował dlatego już z możliwości wybierania głosowego nawet w języku angielskim. Oczekiwania Klientów co do możliwości rozpoznawania mowy byłyby na poziomie wspomnianych wcześniej rozwiązań Siri i S- voice.

Dlatego dążymy do wprowadzenia systemów zarządzania jednostkami multimedialnymi tak jak w telefonach, za pomocą rozbudowanych systemów (AndroidAuto i CarPlay), które są jeszcze w fazie przygotowywania i implementacji (np. brak j. polskiego).



Kia Motors Polska z powyższych względów nie może aktualnie wyjść naprzeciw Pana oczekiwaniom, niemniej zostaną one przekazane producentowi.

Wracając do funkcjonalności, kosztów zakupu auta jak i samej nawigacji, a także odniesienia się do systemów z innych marek informujemy, że jako jedyna firma na rynku wdrożyliśmy nieodpłatne aktualizacje map wychodząc naprzeciw naszym Klientom. W innych markach jest to dość droga usługa, która z biegiem lat znacząco podnosi koszty użytkowania. Mamy nadzieję, że to w pełni rekompensuje niedogodności obsługi w języku angielskim.

Z wyrazami szacunku,
Kia"

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 26 lut 2016, 13:53

Owca007 pisze:I jak stoimy? Dzieje się coś w temacie? Kasiu< a może ktoś inny? Płacimy na rzeczoznawcę czy jak, bo ja gnojom nie daruję hehe :).


list gotowy, jest tylko nie do końca rozstrzygnięta kwestia akapitu o aktualizacji map
cały czas czekam tylko na podpisy od ludzi którzy gromadnie zadeklarowali chęć podpisania
wysyłałam już raz do maruderów prośbę z przypomnieniem, że czas leci i czekam i na razie odzew średni... są jeszcze ferie w niektórych województwach - może to tego kwestia

w poniedziałek wysyłam drugą przypominajkę i jeśli nikt nie dośle do 2-3 marca - wysyłam bo czekać nie ma na co

cob2
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:25
Czym jeżdzę: Sportage XL 1,7

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: cob2 » 27 lut 2016, 13:51

Zastanawiam się ciągle czy iść w kierunku nie działającego przycisku. Bo może się to skończyć tym że każdemu z nas każą przyjechać, przytrzymają przycisk wyskoczył informacja że język nie obsługiwany i padnie stwierdzenie że przeciez przycisk reaguje.
Trzeba by zasięgnąć języka u prawnika ale wydaje mi się ze możemy ich zaskarżyć o straty moralne wynikające z niespełnionych oczekiwań. Miał być zestaw głośno mówiący więc oczekiwaliśmy że będzie w naszym języku a nie jest. Nie jestem pewien tylko czy można tak to ugryźć ale jak ktoś ma znajomego prawnika to niech zapyta. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 27 lut 2016, 14:09

pomysł ok - w poniedziałek to skonsultuję z prawnikiem

btw czy ktoś wie jakie są koszty wydania opinii przez rzeczoznawcę PZMOTu?

btw2 bardzo proszę o aktywniejsze uczestnictwo w dyskusji nt tego pisma na forum mordkakmp.fora.pl

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: sabb » 27 lut 2016, 20:09

gdzie mam sie podpi :?: sac?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: Owca007 » 27 lut 2016, 20:22

mordkakmp.fora.pl
Rejestrujesz się i wysyłasz dane VIN imię nazwisko.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

bioxetin
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2013, 15:33
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: bioxetin » 28 lut 2016, 11:32

Witam.
Coś nowego w/s naszej wspaniałej nawigacji
Najnowsze (z wczoraj) badanie naszej nawi.
Między Wrocławiem, a Łodzią nie istnieje trasa S8.
Patrząc od Wrocławia kończy się na wysokości Sycowa, a powinna pod Pabianicami w okolicach Rzgowa - przynajmniej interesujący mnie odcinek.
Oczywiście jest ona w wersji online i offline w odmianie naszej mapy dla Windows i Android. Nie wspominając o AM, MM, goglemap itd.
Taką oto mamy mapę, gdzie ta trasa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_eks ... 8Polska%29
budowana w różnych etapach i omówiony wyżej odcinek skończony był definitywnie w 2014 r :(
pozdrawiam

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: michal55yh » 28 lut 2016, 11:40

Już długo S8 jest oddana aż do Tuszyna, do starej 1. Często nią jeżdżę. Dziwi fakt, że mieli tyle czasu i nie dodali tej drogi...
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: mint » 28 lut 2016, 16:54

Jak skończą to dodadzą całą. Po co mają robić to po kawałku [rotfl1]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 08 mar 2016, 11:28

Panie, Panowie
na wiadomym forum jest ostateczny projekt pisma do KMP
proszę się zapoznać, wszelkie uwagi przelać na forum i wysyłamy

Chciałabym to jak najszybciej załatwić ze względów osobistych - zebrało mi się tak dużo kłopotów rodzinnych, że nie mam już czasu na sen a co dopiero na codzienne czekanie, poprawianie, dopisywanie podpisów do listy. Jeśli po wysłaniu pojawią się nowe VIN-y - wyślemy po prostu drugi egzemplarz z nowymi nazwiskami właścicieli. Niestety mimo deklaracji nikt z W-wy i okolic się do pomocy nie zgłosił a ja sama już nie wyrabiam:(

stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: stankry » 08 mar 2016, 12:15

Jaka pomoc jest potrzebna?
Ile osób podało viny?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Postautor: kasia_mm » 08 mar 2016, 13:06

podpisow mam 29 z zadeklarowanych ponad 70; wysyłałam dwa razy prośbę na maila o szybsze podanie danych..

fizycznie jeśli będzie ok i do wysłania tylko - dam radę, być może będzie trzeba dalej to pociągnąć w zależności jaki będzie cd
jeśli będą zaś kolejne zmiany w piśmie będę prosiła żeby ktoś tę pałeczkę ode mnie przejął... na okres na pewno miesiąca-dwóch mam zaplanowane przez życie takie atrakcje, że nie pociągnę sama tematu.:(


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap