Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 04 lut 2016, 13:52

odpowiedz jaką właśnie otrzymałam można traktować dokładnie tak jak opisałeś wyżej...

"Szanowna Pani

Uprzejmie informujemy, że producent nie wyznaczył terminu udostępnienia aktualizacji tego rodzaju, ani też nie poinformował czy w ogóle przewiduje wprowadzenie tej funkcjonalności w języku polskim.


Z wyrazami szacunku"

moja odpowiedz:

Proszę w takim razie o skierowanie do producenta zapytania w tej treści i poinformowania mnie jakiej odpowiedzi udzielono. W sytuacji kiedy aktualizacja nie będzie dostępna i funkcja wybierania głosowego nie będzie działała jak powinna oczekuję od KMP propozycji rekompensaty za wprowadzenie mnie w błąd przy zakupie auta.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 04 lut 2016, 14:03

Jeee takie "babki" to mi się podobają, pewnie jakby Kasia tam była to by im jeszcze wpier..liła :D.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 04 lut 2016, 14:07

oj kuźwa bo mnie to do pasji doprowadza... zmieniłam w navi jezyk na ang, w telefonie też i GÓWNO - nie działa; kontakty najważniejsze pozmieniałam na angielskojęzyczne, gadam do paniusi w navi i i tak mi każe podać numer cyfra po cyfrze albo mówi, ze połączenie jest not possible [zly2]

PS owca nie chciałbyś mnie widzieć (a raczej słyszeć) za kierownicą jak mnie ktoś na drodze wkurzy ;) czasami brakuje mi karabinka na dachu....

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 04 lut 2016, 14:22

Ja mam u siebie w aucie naklejki z karnymi ptakami i już kilka razy wysiadłem obok delikwenta, delikwentki i nakleiłem co trzeba na szybkę :).
Tak czy owak ja wciąż czekam na nową odpowiedź bo podałem dane auta i jeszcze na odpowiedź co wysłałem w imieniu swojej drugiej połówki.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 04 lut 2016, 14:32

też takowe naklejki posiadam i nie zawaham się ich użyć (właśnie dokupuję nowe dla kochanych sąsiadów, którzy upodobali sobie na moim osiedlu parkować na chodnikach będących jednocześnie jedynymi drogami dojazdowymi dla straży czy pogotowia)

co do meritum - mnie o dane pojazdu nie zapytali, bardzo ciekawe dlaczego.... [zdziwiony]

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Edgar » 04 lut 2016, 23:42

Czytam i widzę że gruba sprawa się szykuje. Macie prawo żądać doprowadzenia nabytej rzeczy do stanu zgodnego z umową lub obniżenia ceny (np pełnej dopłaty za navi). Trzymam kciuki. :bigok:
PS. A nawet zwrotu towaru.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: czyzyk64 » 05 lut 2016, 06:48

Taką dostałem odpowiedz, normalnie śmiech na sali , najlepsza jest argumentacja [rotfl1] [rotfl1]

Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że jeśli wybieranie głosowe działa w języku angielskim należy uznać, że urządzenie jest sprawne.
Producent nawigacji montowanej fabrycznie w posiadanym przez Pana modelu Sportage nie wyznaczył terminu udostępnienia aktualizacji tego rodzaju, ani też nie poinformował, czy w ogóle przewiduje wprowadzenie tej funkcjonalności w języku polskim.


Normalnie robią sobie z nas jaja, zapomnieli , że żyjemy w Polsce .

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 05 lut 2016, 07:27

To mnie proszą o dane auta i teraz milczą :hehe3: poczekam jeszcze zobaczę co w końcu odpiszą jak odpiszą. Jak będzie to coś w waszym stylu będę żądał rekompensaty :los2:
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 05 lut 2016, 08:36

Jeszcze żeby działało wybieranie głosowe w momencie przełączenia na polskie Menu.
Niestety funkcja wybierania jest wtedy niedostępna.
Proszę napiszcie do Pana z infolinii KMP, jak ustawić nawigację na język polski i wybieranie głosowe na jęz. angielski.

Kia piszę w cenniku o nawigacji w języku polskim, która jest niedostępna podczas uaktywnienia wybierania głosowego.

System nawigacji satelitarnej KiaNaviSystem z obsługą w języku polskim z zestawem głośnomówiącym do telefonu


Korzystanie z obu funkcji jednocześnie jest niemożliwe.

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: marcin_open » 08 lut 2016, 16:12

Jestem za pozwem zbiorowym w sprawie wybierania głosowego ewidentnego oszustwa tylko tak można coś zdziałać.

Może ktoś zrobi na forum taką stronę gdzie można się podpisywać ... . Taka online ankieta/protest
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 08 lut 2016, 18:56

żebyście mieli jasność gdzie nas mają - moja dzisiejsza przemiła korespondencja z KMP

"Szanowna Pani,

Uprzejmie informujemy, że producent nie przewiduje wprowadzenia obsługi głosowej w języku polskim w urządzeniu zamontowanym w Pani samochodzie.
Nie znajdujemy podstaw do rekompensaty w tym zakresie."

czyli tłumacząc na polskie: kupiłaś głupia babo samochód za 100tyś, naiwnie uważając, że jeśli napisaliśmy w katalogach zachwalających nasz produkt, że auto ma wybieranie głosowe i działający w pełni bluetooth to tak będzie - nie kochana, wydałaś, wyjechałaś - zapomnij, że będziemy cokolwiek robić aby to co nie działa naprawić, sorry taki mamy klimat

pytanie teraz co robimy dalej- od razu walimy pozwem zbiorowym czy indywidualnie składamy reklamację i domagamy się usunięcia na gwarancji usterki w postaci nie działania tego co nie działa a powinno bo m.in jego używanie w formie obecnej zagraża bezpieczeństwu naszemu i innych?

BTW dawno chyba prosiłam głównego admina, żeby niektóre posty były dostępne tylko po zalogowaniu - teraz by się przydało.... nie mam wątpliwości (pozdrowienia dla Panów z Puławskiej) - że na bieżąco będą teraz czytać co chcemy z tym robić dalej

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 08 lut 2016, 19:11

i jeszcze moja odpowiedz do KMP, i tak się już mleko rozlało

Szanowny Panie,

rozumiem, że sprzedaż rzeczy która nie posiada opisywanej funkcjonalności jest dla Kia Motors Polska rzeczą normalną i nie przyczyniającą się do myślenia o nabywcy, który czuje się nabity w w butelkę słysząc, że producent nawet nie ma zamiaru czegokolwiek z tym zrobić?? Że firma sprzedająca od 5 lat ten model nawigacji, firma mająca setki skarg w ASO na ten problem - nie widzi problemu?

Czy w KMP słyszano o czymś takim jak niezgodność towaru z umową?


Jeśli prywatnie kupuje Pan telefon z opisem i informacją iż ma polskie menu, a po rozpakowaniu i użyciu okazuje się, że go nie ma - nie występuje Pan do sprzedawcy z reklamacją - prośbą o wymianę produktu bądź rekompensatę? Czy zgodnie z polityką firmy używa Pan produktu w Pana ocenie wybrakowanego i nie takiego jakiego Pan oczekiwał?

To są oczywiście dywagacje - sytuacja taka sama tylko skala troszkę inna - koszt mojego auta to blisko 100 tyś złotych, nie jest to kwota, za którą można sobie fundować pomyłki. Chciałam też zauważyć, że nie jest to problem jednostkowy - ta sama usterka nawigacji występuje w innych autach KIA - nie jest to więc widzimisię jednej paniusi - jest nas naprawdę sporo. Rozumiem, że teraz KMP ma priorytety w postaci promocji nowych aut a starzy klienci nie są już w żaden sposób ważni i godni uwagi. Wspaniale się z tym czuję jako posiadaczka trzeciego już samochodu tej marki, zaiste wspaniale.

W tym momencie interesuje mnie wyłącznie wymiana nawigacji na inny model, który będzie kompatybilny z zestawem głośnomówiącym i bluetooth-em, wymiana jej na radio cd z działająca funkcją wybierania głosowego lub jakakolwiek inna propozycja od Państwa. Przykro mi ale nie dam się zbyć lakonicznym "nie znajdujemy podstaw do rekompensaty w tym zakresie" - wybaczy Pan ale to trochę nie ten poziom rozmowy aby tak sztampowo z jakiegoś szablonu traktować stałego klienta.

z poważaniem

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 08 lut 2016, 19:20

U mnie cisza wzięli dane z pierwszego e-maila i na drugiego e-maila też cisza nic nie piszą, właśnie się im przypomniałem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 08 lut 2016, 19:21

a u mnie co ciekawe w ogóle nie prosili o podanie danych auta:) zlewka od początku...

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: michal55yh » 08 lut 2016, 20:24

Nie rozumiem takiego podejścia do klienta. Chociażby próbowali to jakoś zrekompensować lub innym tonem odpisywać. Żałosne...
W Optimie potrafili wsadzić nowy system, gdzie wszystko jest po polsku a wybieranie głosowe w pełni obsługuje język polski. W Mazda mam tak samo jak w Sportage, wybór języka polskiego automatycznie unieruchamia mi system wybierania głosowego, przycisk na kierownicy staje się nieaktywny.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 08 lut 2016, 21:07

Michał możesz w Optimie zobaczyć jaki to jest dokładnie model nawigacji u Ciebie? czy to wogóle inny producent/model niż my mamy? bo jeśli coś zbliżonego (wersją np) to mozę pokusić się o wgranie softu z takiej Optimy?

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 08 lut 2016, 21:54

W sportage fabrycznie jest navi firmy LG. model LAN8900EKSL
Dla mnie jest oczywiste, że za wybieranie głosowe w jęz. polskim trzeba dodatkowo zapłacić firmie produkującej radio.
Jestem ciekawy jaką opinie w temacie ma sam producent LG



Przy okazji znalazłem ciekawy opis resetu

Zapomniałem dodać, że przy okazji aktualizacji mapy dowiedziałem się od norweskiego serwisanta jaka jest sekwencja resetu stacji multimedialnej (np. jak się zawiesi - co mi się właśnie zdarzyło).
Sekwencja resetu jest następująca:
- wcisnąć i przytrzymać przycisk wyłączenia stacji ("radia" lub "nawigacji" jak kto woli);
- przy wciśniętym ww. przycisku nacisnąć i przytrzymać przycisk "eject" (ten od wysuwania płyty CD);
trzymać wciśnięty przycisk "eject" i puściść przycisk włączenia/wyłączenia stacji;
- przy cały czas wciśniętym przycisku "eject" jeszcze raz wcisnąć przycisk włączenia/wyłączenia stacji i kiedy jest on wciśnięty (razem z "eject") przekręcić tą gałkę (przycisk) włączenia/wyłączenia w lewo (jakieś pół obrotu wystarczy) i wtedy puścić oba przyciski.
Stacja się resetuje i uruchamia jak po odłączeniu zasilania.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 08 lut 2016, 22:46

czy któryś ze znających się na rzeczy kolegów z forum poświęci godzinkę na przewertowanie wątku hyundaia ix35
http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtop ... c&start=45

gdzie najwyraźniej chłopaki znaleźli jakieś obejście do tego - a navi mają dokładnie tą samą co my...

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: puder12 » 08 lut 2016, 23:19

Przejrzałem wszystkie posty i nie odnalazłem informacji że działa wybieranie głosowe po polsku.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: paolo82 » 09 lut 2016, 01:12

Oni to chyba tak wszystkim odpisują. Podobny styl i ton wypowiedzi. Mi też podobnie odpisali na nie zadowolenie moje i reklamację skrzyni i sprzęgła. Podobna spychologia. Tego typu tematy są dla tvn turbo . Turbo kamera. Oni robią dobra robotę. A tak to walka z wiatrakami. Mają nas gdzieś ...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 09 lut 2016, 11:09

Odpowiedź do mojej żony po ponagleniu :D.

Szanowna Pani,

Uprzejmie informujemy, że Pani wiadomość została przekazana do odpowiedniego działu, i jest w trakcie rozpatrywania.

Dodajemy, że maksymalny czas odpowiedzi to 14 dni roboczych.

Z wyrazami szacunku,

Rafał Napieraj
M +48 605 542 542
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap