Wybieranie głosowe przy fabrycznej navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 01 lut 2016, 20:55

Kasia to nie głupi pomysł zbierzmy się listę pismo i wio do KMP zobaczy co na to poradzą. W katalogu napisane mówili,a tu dupa nigdzie nie jest wspomniane, że to działa ale nie po naszemu. Ja jestem za [ura].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 01 lut 2016, 20:59

obawiam się, ze bez listu zbiorowego albo masowego napierdzielania mailami o tej samej treści do KMP w temacie wybierania - nic nie zrobią skupieni na nowej KSIV

wam oczywiście też nie działa przerzucanie muzyki z kierownicy przy korzystaniu z wyjścia AUX? bo to kolejna niedoróbka versus KSIII sprzed liftu.... tam działało bezbłędnie a teraz żeby wyszukać jakąś muzę z iPoda muszę go (jak telefon wrrr) trzymać w łapie i szukać "ręcznie" - rąk mi zacznie brakować niedługo... ;)

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 01 lut 2016, 21:07

Chyba jest podstawa

System nawigacji satelitarnej KiaNaviSystem z obsługą w języku
polskim
, 7 letnim planem darmowej aktualizacji, 7 calowym
kolorowym ekranem dotykowym, zintegrowany z systemem audio
Infinity zawierającym 6 głośników, zewnętrzny wzmacniacz,
subwoofer, kamerę cofania oraz czujniki parkowania tyłem.


Jeśli jest obsługa to niepełna

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 01 lut 2016, 21:22

strona 11 (z 14) katalogu Sportage 2014
dla mnie jak wół jest to informacja, że bluetooth działa z moim telefonem i mam zestaw głośnomówiący - chyba, ze jest informacja, że działa tylko po angielsku (jakoś nie widzę takowej???)

co więcej - w cenniku jest także informacja, że wersje M, L, XL posiada "wielofunkcyjną kierownicę: system audio, Bluetooth z zestawem głośnomówiącym"


ERRATA - ok pierwsze zakreślenie moje na rysunku odpada bo to dotyczy radia z kolorowym wyświetlaczem a nie navi
ale opis, że w aucie jest bluetooth i zestaw głośnomówiący - jak najbardziej nie jest określony jako nie działający z fabryczną navi
Załączniki
str 11.jpg

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 01 lut 2016, 22:07

To wszystko jest co mamy więc Kasiu bo masz dobrego nerwa stwórz pismo (e-maila), a ja zrobię kopiuj wklej i wysyłam do KMP reklamację zobaczymy co powiedzą, a możemy tylko zyskać.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: puder12 » 01 lut 2016, 22:24

I proponuję kopię listu wysłać do TVN Turbo. Jednemu forumowiczowi już pomogli odzyskać kasę za auto z którego był niezadowolony.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 01 lut 2016, 22:32

cee’d, Optima, Rio, Sorento, Sportage and Venga

Navigation

6.5" full map colour display (2D/3D)
Split screen / Touch screen
Western and Eastern Europe (including Russia) map with over 44 countries and large selection of Points of Interest
Motorway junction views
Lane guidance
Speed warnings
Multi-route planning (fast, short, economical)
Easy access to "Parking" location function
Tour planners with additional 3 via points
Traffic information (TMC) and detour function
Address input with Intelligent Typewriter
Audio – Phone

iPod©, CD-MP3, CD-Audio, USB files, MP3, WMA, Aux
Bluetooth® Hands-Free, compatibility with a large selection of mobile phones
Bluetooth® Audio Streaming
Download of Phone Books (up to 8 different)
Accessibility

Rear view camera
Steering wheel remote control
Voice recognition (Phone Access, Command & Control)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 02 lut 2016, 21:50

Nie wiem czy ktoś pisał ale ja się pokwapiłem bo miałem chwilkę wolnego czasu i natchnienie :)

Witam,
posiadam KIA SPORTAGE SL z 2011r. jest w niej fabryczna nawigacja którą ostatnio aktualizowałem zarówno software jak i mapy. Mimo tego zabiegu wybieranie głosowe dalej nie działa w języku polskim tylko po angielsku. Jestem jednym z wielu na forum których to drażni, irytuje iż w ulotce informacyjnej MULTIMEDIA auta, instrukcji obsługi na waszych stronach, czyżby słowa wymawiane w salonie itp. jest napisane, że jest zestaw głośnomówiący bluetooth (prawda) ale nic nie jest napisane, że nie działa on w języku gdzie auto jest sprzedawana (polskim). Czy widzicie Państwo jakieś rozwiązanie iż sprawa nabiera tempa i szykuje się zbiorowa reklamacja z interwencją telewizji (TVN Turbo) za niedotrzymanie obietnic i wprowadzanie klienta w pole bo wszystko jest po polsku prócz tego wybierania, stwarza to duże niebezpieczeństwo na drodze iż muszę się albo zatrzymać albo szukać w telefonie czy na pulpicie kontaktów z którymi chce porozmawiać. W Sportage po lifcie od 2013r. też to nie działa natomiast w Ceedzie Optimie nowym Sportage od 2016r. działa to bez problemu!!! Proszę o szybką odpowiedź i sensowne działanie iż nie spoczniemy do momentu rozwiązania tej śmiesznej ale jakże uciążliwej sytuacji.

Z poważaniem,
jeden z kilku tysięcy użytkowników
Imię Nazwisko [zlosnikok]
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Edgar » 03 lut 2016, 09:48

Owca007. Ja posiadam zwykłe radio i wasz problem mnie nie dotyczy, ale proponuje takie pismo napisać w formie reklamacji bo tylko taka forma będzie mogła mieć ewentualny skutek.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 03 lut 2016, 11:19

moja wersja owieczkowej reklamacji:

Witam,
Posiadam KIA SPORTAGE III SL z 2011 r. Jest w niej zamontowana fabryczna nawigacja, w której to są na bieżąco aktualizowane zarówno software jak i mapy. Mimo tych zabiegów wybieranie głosowe i sterowanie funkcji telefonu poprzez bluetooth nie działa w języku polskim.

Wszelkie treści handlowe, które są przedstawianie potencjalnym klientom w salonach KMP (ulotki, informacje sprzedawców, cennik, katalog Sportage) zawierają informacje, iż auto wyposażone jest w "wielofunkcyjną kierownicę: system audio, Bluetooth z zestawem głośnomówiącym" (cennik), "Dzięki możliwości bezpośredniego parowania telefonu komórkowego z jednostką multimedialną można nie tylko korzystać z wybierania głosowego i zestawu głośnomówiącego, ale także odtwarzać muzykę" (katalog wyposażenia Sportage III). W/w źródła informacji nie zawierają ani jednej wzmianki, że funkcje te działają w każdym języku tylko nie polskim.

Jak jest w rzeczywistości?
Może nie mają Państwo świadomości prawdziwego "działania" zestawu głośnomówiącego? Fizycznie wygląda to tak, ze aby uzyskać połączenie należy ręcznie na telefonie lub na panelu multimedialnym wyszukać i wybrać numer osoby do której chce się zadzwonić - analogicznie aby odtwarzać muzykę przez wejście AUX (np iPod-a) - należy ręcznie przeszukać urządzenie aby wybrać dany utwór. A jak powinno być, jak każdy kupujący za blisko 100 tyś złotych nowe auto jest przeświadczony jak działa zestaw głośnomówiący? Ano tak jak w Sportage nie posiadających nawigacji - czyli poprzez wypowiedzenie dwóch słów "połącz ....(tu imię osoby wprowadzonej do książki telefonicznej aparatu)".
To jak obsługujemy nasz pseudo-zestaw głośnomówiący zakrawa na kpinę i dodatkowo stwarza zagrożenie dla kierowcy i pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego - kierowca jest zmuszony oderwać ręce od kierownicy, nie skupia uwagi na tym co się dzieje na drodze a od tego tylko chwila dzieli od nieszczęścia. Pomijam już "drobny" dla KMP fakt, że działanie takie jest niezgodne z przepisami ruchu drogowego zabraniającymi jednoznacznie używania podczas jazdy aparatu telefonicznego co jest karane mandatem i punktami karnymi. Właśnie w imię zasad Kodeksu Drogowego oraz bezpieczeństwa ludzkiego zostały wprowadzone takie a nie inne przepisy i wymyślono zestawy głośnomówiące, montowane seryjnie praktycznie w każdym nowym aucie. Cóż z tego skoro w Sportage III zestaw ten - nie działa i nikomu z ramienia producenta to nie przeszkadza.

Jestem jednym z wielu użytkowników Sportage III na forum mojasportage.pl, których cała ta sytuacja drażni i rytuje oraz którzy są już zniesmaczeni oczekiwaniem na udoskonalenie software-u, ciągłym wypytywaniem ASO czy coś nowego w kwestii zmian software'u wiadomo i odganiani w tym temacie jak uciążliwe muchy latające uporczywie nad głową KIA.

Wedle szacunkowych danych od 2011 roku KMP sprzedała ponad 20 tyś samochodów Sportage III w tym 7 na 10 to auta wersji L lub XL, z czego minimum 50% dokupywała dodatkowe opcje w tym nawigację. Nie dostaliśmy tej nawigacji w prezencie Szanowni Państwo! Płaciliśmy za nią przeciętnie 3 tysiące złotych!
Nie jest to więc problem jednostkowy, jest nas kilka tysięcy osób! Oczywiście w obliczu premiery i produkcji nowej wersji Sportage IV jesteśmy mocno zaniepokojeni czy komukolwiek przyjdzie jeszcze do głowy poświęcić czas na naszą bolączkę, skoro od 2011 roku nie było to możliwe.

Bardzo proszę o pilną odpowiedz jakie widzicie Państwo rozwiązanie, ponieważ sprawa nabiera tempa i jesteśmy na etapie przygotowywania zbiorowej reklamacji, łącznie z interwencją telewizji (TVN Turbo) za niedotrzymanie obietnic i wprowadzanie klienta w błąd. Jak to się dzieje, że w nowym Ceed i Optimie problem taki nie istnieje? Tam można było wgrać odpowiedni soft do nawigacji a u nas nie?

z poważaniem

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 03 lut 2016, 11:55

Wysłałem to od Katarzyny z imieniem swojej drugiej połówki.
I w międzyczasie dostałem takie coś w odpowiedzi:

Szanowny Panie,

Uprzejmie prosimy, o podanie numeru VIN Pańskiego pojazdu oraz o nazwę Autoryzowanej Stacji Obsługi KIA z którą się Pan kontaktował w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku,

Rafał Napieraj Konsultant
Infolinia Kia Motors Polska
ul. Puławska 366, 02-819 Warszawa, Polska
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 03 lut 2016, 12:17

no no, znaczy koledzy z KMP szybko czytają nasze forum:) zobaczymy co dalej...

ja wczoraj przestawiłam język navi na angielski ale powiem szczerze za cholerę mi to wybieranie głosowe nie idzie - moje kontakty w telefonie są zapisane po polsku - np męża mam zapisanego "Krzysio" - i angielsko-języczna paniusia w navi za diabła nie rozpoznaje jak mówię w pięciuset akcentach :Krzysio: - to samo kontakt :mama: - jedynie załapuje do córki :Marta: mówione przez H (Martha) ale to musiałam zmienić w telefonie bo pierwotne :martusia: bylo też nierozpoznawalne
summa summarum nawet przestawienie navi na ang nie rozwiązuje problemu bo trzeba by było pozmieniać nazwy wszystkich kontaktów w książce telefonicznej a mam ich ...478 :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 03 lut 2016, 12:42

Wysłałem co chcieli dane pojazdu salonu osoby itp. zobaczymy co z tego będzie. Co do wybieranie to ja kontakty do których najczęściej dzwonię pozmieniałem nazwy na angielskie i wybieranie działa prawidłowo.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 03 lut 2016, 12:50

hmm a co dokładnie mówisz do navi - samo zmienione na angielskojęzyczne imię kontaktu?

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: czyzyk64 » 03 lut 2016, 13:13

Dajcie koledzy i koleżanki maila, na który napisaliście reklamacje do Kia Polska, Tez do nich napiszę, może cosik to pomoże.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 03 lut 2016, 13:16

service@kia.com.pl

myślę, że mail od Owcy w imieniu nas wszystkich - jeśli ma coś dać w skali masowej to da od razu - jeśli nie to nawet masówka z mailami od nas wszystkich nie pomoże... wtedy piszemy zbiorową reklamację i faktycznie jak sugerowali koledzy wyżej od razu do rzecznika praw konsumenta i tvn turbo

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: Owca007 » 03 lut 2016, 13:49

Tak pisałem na tego e-maila co podała Kasia.

Natomiast co do wybierania jak nacisnę guzik i mogę już mówić albo jak już czasami powtarzam, też się zdarza to mówię po prostu: Call Mother i wtedy działa. Czasami też obrażam Panią z navi ale ona zachowuje powagę i każe powtórzyć hehe [rotfl1].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 03 lut 2016, 14:01

pani się z zasady nie obraża - ja wczoraj w lekkich nerwach w końcu do niej powiedziałam :you stupid bitch: a pani chciała mnie połączyć z kontaktem Beach pod którym mam zapisany znajomy klub:)))) [rotfl1]

btw - napisałam także do KMP i na razie ciszaaa jak makiem zasiał:)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: czyzyk64 » 03 lut 2016, 14:05

tez do nich napisałem, może w końcu, coś to da. Czy ktoś sprawdzał, aby w ceedie wgrywali aktualizacje pozwalająca na wybieranie głosowe po polsku ?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: kasia_mm » 03 lut 2016, 14:18

czyżyk chyba nie - zaraz zadam chłopakom takie pytanie na forum mojaceed.pl

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybieranie głosowe

Postautor: tabazagt » 04 lut 2016, 08:09

Boje się o odpowiedź jaką dostaniemy od KMP, może coś w stylu " NAVI dla gorszego sortu " :) .

Najlepiej niech Pan z infolinii KMP spróbuje wybrać głosowo jakieś polskie imię i nazwisko np. WOJCIECH SZYSZKO, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY KIA MOTORS POLSKA

Dodatkowo wciskają nam w Navi stare mapy, niby z 2015r. jednak brak na nich głównych dróg z 2014r.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap