Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
duszek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2012, 16:05
Czym jeżdzę: sportage 1.6 benzyna

Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Postautor: duszek » 01 maja 2013, 22:31

Cześć Wszystkim,

Jeżdżę Kią Sportage 1.6 GDI 2012. Od jakiegoś czasu mam problem z przyciskami sterowania radiem w kierownicy. Po zrobieniu ok. 8000 km, przyciski zaczęły wariować, np. vol up zmieniał utwór a vol down włączał nawigację. Dodam, że w standardzie dostałem radio marki Phantom zaproponowane przez salon Kii. W serwisie wymienili mi radio na nowe, przyciski działały może pół dnia i problem powrócił. Druga wizyta w serwisie zakończyła się wymianą wiązki kabli łączących kierownicę z radiem - ta sama sytuacja, działało przez kilka godzin. Byłem nawet w serwisie marki Phantom w Pruszkowie, gdzie zrobiono gruntowny check-up radia, montażu i okablowania, no i znowu ta sama sytuacja - działało przez 1 dzień i problem powrócił. Teraz przyciski w ogóle nie reagują. Najlepsze jest to, że przyciski tempomatu działają bez problemu ! Czytałem na kia-forums.com o kilku podobnych przypadkach w Stanach, niektórym pomogła wymiana "clocksprings - złączki przewodu spiralnego", choć nie we wszystkich przypadkach była skuteczna. Czy macie pomysł jak można rozwiązać ten problem, bo mój salon rozkłada ręce...

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Postautor: Zibi70 » 01 maja 2013, 23:15

Salon niech rąk nie rozkłada tylko niech wymienią na inny egzemplarz a najlepiej na coś innego bo ten phantom to delikatnie mówiąc jest taki hmmm... 8-)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Postautor: fosek » 02 maja 2013, 07:33

Mam podobnie jak TY z tą zróżnicą że ja nic nie wymieniałem i nie mam nawigacji - wszystko w oryginale. Już kilkakrotnie zdarzyło mi się że dając VOL- właczył mi sie zestaw głośnomówiący. Po wyłaczeniu zestawu wróciło do normy. Na razie nic z tym nie robię ale jak się będziej coraz częśćiej powtarzało to pojadę do ASO

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Postautor: aBARTh » 02 maja 2013, 12:34

u mnie czasm zdarzy się, że się włączy głosowe wybieranie numeru lub z pendrive'a przełącze na radio FM

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Postautor: PabloS » 26 paź 2014, 19:53

dziś zauważyłem podobne problemy u siebie

czy udało się wam rozwiązać problem? Jak tak to jak?

lucbesson
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2013, 17:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage L 2012r 1.6

Re: Nie działają przyciski sterowania radiem w kierownicy !!

Postautor: lucbesson » 12 lut 2015, 17:15

Witam,

Mam podobny problem, zmieniam utwór na usb to włącza mi się radio, zmieniam stacje to wrzuca mi MP3 Player, równiez tempomat nie reaguje za często, 5-6 prób minimum czasamai aż zaskoczy, a nieraz odrazu...

Zgłosze w ASO na następnym przeglądzie...


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap