Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
Mark61
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2010, 23:37
Czym jeżdzę: 2010 1,6 L navi
2016 1,6 L + FN1

Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: Mark61 » 30 mar 2013, 11:14

Dokładnie opisane uruchamianie programów na firmowej nawigacji.
Mnie najbardziej interesowało odtwarzanie filmów.Sprawdziłem działa.
W pliku CONFIG.XLS w katalogu CorePlayer trzeba zmienić język , i wyrzucić plik tekstowy LANG_RU, aby zmienić menu z język rosyjski na angielski.Link najlepiej otworzyć w przeglądarce Google Chrome (tłumaczy z rosyjskiego)
http://www.drive2.ru/cars/kia/sportage/ ... /#comments
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange navi dach

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: marcinK » 30 mar 2013, 14:41

A czy to nie jest przypadkiem spod Wolfa lub ITP? Bo na "czystej" fabrycznej tego przecież nie ma :(
Odebrana po 178 dniach:)

piotreks30
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2012, 06:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC AWD Black Pearl

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: piotreks30 » 05 kwie 2013, 18:00

Witam,

Jaki format wideo odtwarza Core Player ? Próbowałem odtworzyć avi i nie ruszyło.
Ciekawa jest ta aplikacja IPT Pulsar, nie wiem tylko czy jej instalacja pozbawia mnie oryginalnej aplikacji?

Kacper555321
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012, 13:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: Kacper555321 » 06 kwie 2013, 16:15

Jak to dokładnie zainstalować i jak później wygląda odtwarzanie filmów?? Można z portu usb normalnie ???
Mógłby ktoś to dokładnie i zrozumiale dla laika opisać??
Z góry dzięki :)
Kacper

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: marcinK » 06 kwie 2013, 17:09

Wgranie tych programów nie pozbawia oryginalnych aplikacji. Trzeba tylko wszystko odpowiednio skonfigurować. Do Kacpra, trzeba mieć odblokowaną nawigację, chyba, że już masz.
Odebrana po 178 dniach:)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: Bandi » 06 kwie 2013, 21:07

A co myślicie o tym ciekawa sprawa? kolega za zachodniej granicy zrobił sobie coś takiego na oryginalnym radiu. Ciekawe co tak dokładnie zamontował widać że przez gniazdo aux ma to podłaczone może ktoś się oriętuje co on ma?
http://www.youtube.com/watch?v=Ike79i5McdU

Kacper555321
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012, 13:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: Kacper555321 » 07 kwie 2013, 11:45

Do marcink. No raczej nie mam odblokowanej bo jak wczoraj sprawdzałem wpisuje kod 123456 to nie mam okna windows tylko jakieś tabelki z danymi (parametrami) i nic więcej nie idzie zrobić. A gdzie odblokować? Można samemu czy u jakiś "magików" od nawi :).
Szukałem o tej nawi fabrycznej info, ale bardzo duży informacji chaotycznych, a potem temat schodzi na niefabryczna... Jedyne co zrobiłem to instalacja polskiego menu ze strony nawteq. A niektórzy dają jakieś wzmianki, że to system windows ce i że można i tyle... żadnych konkretów. :wmur: albo źle szukam :mrgreen:
Może mógłbym ktoś mógłbym napisać co można lub co "przerobił" i jak w swojej fabrycznej nawi, bo z tego co czytałem to można z nią zrobić trochę rzeczy i nie jest taka najgorsza jak początkowo pisano, a poza tym te nie fabryczne też nie są bez zarzutu.
Jeszcze jedna kwestia a mianowicie aktualizacja map. Wiem, że można kupić na stronie nawteq, a czy zna ktoś może jakiś inny "sposób" :) :haker:. Może wersje wcześniejsze nie koniecznie najnowsze można gdzieś znaleźć. Moja aktualna wersja mapy to 310E7A2 z dnia 13-11-2013r. a na stronie podają inną nowszą może ktoś wie czy się różni i czy bardzo.
Jest jeszcze na stronie zakładka aktywacja w której należy podać numer seryjny, ale on chyba jest z tyłu nawigacji. Nie wiem czy podając ten numer i wysyłając e maila do navteq odsyłają kod do aktywacji czy tez trzeba płacić próbował ktoś może???
Kacper

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: marcinK » 07 kwie 2013, 11:59

Co do odblokowywania fabrycznej, nie mam gwarantowanych informacji jak to zrobić pewnie w 100%, żeby nie narobić sobie kłopotu. Mam niefabryczną, więc jest łatwiej bo jest do niej dostęp "od ręki". Więc najpierw musi, ktoś odblokować a później możesz już korzystać z wszystkich porad dotyczących niefabrycznych bo nie będzie różnicy we wgrywaniu i uruchamianiu nowych programów.
Przy okazji map, jak zdobyłeś takie informacje z jesieni tego roku :lol: :D
Odebrana po 178 dniach:)

Kacper555321
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012, 13:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: Kacper555321 » 07 kwie 2013, 12:42

no tak słusznie pomyłka 11-13-2012 :D człowiek z rana zakręcony [ura]
Kacper

piotreks30
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2012, 06:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC AWD Black Pearl

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: piotreks30 » 14 kwie 2013, 12:14

Zainstalowane :) Aplikacja odpala się po wcisnieciu przycisku ustawień (zębatka) i przytrzymaniu kilka sekund.
Muszę tylko zmienić język na PL i można oglądać filmy. Jedyne co zauważyłem, to że CorePlayer nie odtwarza filmów o wysokiej rodzielczości. Nie wiem jaką rozdzielczość obsługuje nasza navi ?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozszerzenie funkcjonalności firmowej navi

Postautor: marcinK » 14 kwie 2013, 13:05

Ekran ma 800x480, ale to nie jest przeszkodą do odtwarzania filmów o innej (w tym HD). Jest to sprawa odtwarzacza (programu). Jeśli nie jest "zaszyte" w programie może być w ustawieniach, czasem trzeba coś "dograć" jakiś kodek :). Jak to w kompie....Po próbach i błędach, zazwyczaj się udaje, kwestia czasu i zaparcia.
Odebrana po 178 dniach:)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap