P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
brucem
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2012, 11:53
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI, wersja XL
Lokalizacja: żory

P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: brucem » 09 lis 2012, 10:19

Witam,
Radio ogólnie sprawuję się bardzo fajnie a jakość dźwięku jest IMO bardzo dobra ale za chiny ludowe....nie potrafię rozgryźć tej opcji.
Mimo zmiany ustawień z OFF - LOW - MID - HI żadnej różnicy nie dostrzegam!

Może ze mnie blondynka ale moje ucho nic nie wykrywa, może trzeba jakiegoś sposobu by te zmiany były zauważalne?

Pozdr
brucem
Biała Sportka, 1.7CRDI,XL

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: soul » 09 lis 2012, 14:57

Musisz jeszcze podbić niskie tony w innym menu.
Obrazek

brucem
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2012, 11:53
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI, wersja XL
Lokalizacja: żory

Re: P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: brucem » 09 lis 2012, 17:20

w ustawieniach tonów bass, middle, treble oczywiscie ustawiłem wg swojego uznania ale nie widze żadnej różnicy modyfikując w opcji P.BASS i dlatego moje pytanie na forum.

Wg mnie P.BASS powinno działać w sposób niezależny od ustawien ogólnych tonów.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: soul » 09 lis 2012, 17:49

Jeśli masz zdjęte niskie tony na minus to jak masz usłyszeć?
Po drugie - radio głośniej wtedy usłyszysz.
Obrazek

brucem
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2012, 11:53
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI, wersja XL
Lokalizacja: żory

Re: P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: brucem » 09 lis 2012, 18:22

mam ustawione wszystkie trzy suwaki na okolo 80% i nie slysze roznicy.
Czy jak zmieniam z P.BASS z OFF na Hi to efekt usłyszę od razu czy też trzeba zatwierdzić ten wybór przez nacisnięcie prawej galki?

CZy efekt dot. wzmnocnienia basu dot. opcji Hi (tak powinno byc wg mnie )? W instrukcji przetłumaczone jest słowo Hi jako wysokie. Czy należy to rozumieć jako "maksymalne" wzmocnienie basu czy raczej podpicie tonów wysokich?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: soul » 09 lis 2012, 18:37

Zapoznaj się z regulaminem i nie cytuj bez sensu.
Co do tematu-nie trzeba zatwierdzać -różnica jest słyszalna od razu, najbardziej przy odczycie muzyki z pena lub CD słabo z radia.
P. BASS to podbicie basu.
Twoje odczucia mogą być subiektywne, ja tego nie słyszę więc nie wiem czy to tylko Twoje odczucie czy rzeczywiście jest coś nie tak jak być powinno.
Przy podgłośnieniu i wysterowaniu niskich tonów na maks to powinny już charczeć głośniki bo umówmy się , że najlepszej jakości to one nie są.
Nigdy nie uzyskasz takiego efektu jaki jest przy subie. Może w tym jest pies pogrzebany i oczekujesz więcej niż jest to możliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: P.BASS nie działa w radiu fabrycznym

Postautor: trener » 19 lis 2012, 17:49

Zgadzam się z Soulem. Aby dobrze poczuć bas musisz sobie sprawić suba. Nie zgadzam się natomiast co do kwestii podbicia tonów niskich. Mianowicie w moim samochodzie trzeba każdorazowo akceptować poziom tonów niskich za pomocą prawego pokrętła. Aha nie tylko głośniki są nie najlepszej jakości w Sportku. Fatalne jest również radio. Ja już planuję wymienić fabryczne na jakieś markowe 2din. Fabryczne radio jest zaprogramowane w taki sposób, żeby wraz ze wzrostem głośności zmniejszać poziom tonów niskich. Wytłumaczenie jest też proste: chodzi tu o to by nie wykończyć fabrycznych głośników w ciągu pierwszego tygodnia. Pozdrawiam.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap