NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
walkrol
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2012, 18:04
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI wersja M

NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: walkrol » 13 paź 2012, 18:32

Mam zainstalowaną nawigację NVOX 8"LCD. Wygląda lepiej niż oryginalna. Chodzi na niej AM. Problemem jest zegar który przestawia się automatycznie o 6h do przodu. Minuty zawsze pokazuje OK. Czy ktoś zetknął się z takim problemem? Jest to bardzo denerwujące jak zegar pokazuje Ci nie właściwą godzinę. W serwisie Kia zaproponowano mi wymianę na nawigację Blaupunkt NY 800 AM. Jednak ta nawigacja z 6" LCD w ramce adaptera wygląda jak z odpustu. Proszę o pomoc i poradę czy warto wymieniać ?

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: luk » 14 paź 2012, 10:26

Jak możesz i póki możesz to warto pozbyć się tego chinola, bo jak tak działa zegar to jak będzie działała za jakiś czas cała reszta? Ja z blaupunkta jestem bardzo zadowolony. Jakość widać i słychać. Ekran ma 6 cali ale za to jest pokrętło które jest bardzo ergonomiczne i funkcyjne, i ma ładne podświetlenie. Zegar i data działają idealnie. Język PL też cieszy. Cała reszta zalet jest w innym wątku.

walkrol
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2012, 18:04
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI wersja M

Re: NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: walkrol » 14 paź 2012, 15:03

Dzięki za informację. Skłaniam się do wymiany zwłaszcza,że nic za to nie płacę. Wstrzymuje mnie trochę wygląd Blaupunkta NY 800. Dla mnie zaprojektowany jest jak radiostacja wojskowa a nie nawigacja do auta. Widziałem Twoje zdjęcia Blaupunkta w ramce na forach. Na stronach www.blaupunkt.pl obudowa wygląda bardziej grafitowo nie tak czarna jak na zdjęciach.

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: GED666 » 15 paź 2012, 14:01

Cześć. Z tą wymianą to spokojnie. Ja mam nawigację Caska, też 8 cali. Ma cały szereg niedogodności, które powoli eliminuję, a jeżeli się nie uda, to uczę się z nimi żyć. Wygląda jednak fantastycznie i z tego powodu nie mam zamiaru jej zmieniać na inną.

A co do zegara to też miałem problem z jego ustawieniem. Wyglądało to tak: ustawiłem godzinę na zegarze. Potem potwierdzałem ustawienie i wychodziłem z trybu ustawień zegara. Okazywało się, że zegar na urządzeniu pokazuje inną godzinę niż ustawiłem.

Problem tkwił w strefach czasowych (nie jestem pewien, że są to strefy czasowe), których pasek jest w menu zegara. Nie wgłębiałem się w to zbytnio, tylko po kolei wybierałem inną strefę i patrzyłem jak zachowa się zegar w urządzeniu po zakończeniu ustawień. Wreszcie trafiłem na taką, gdzie urządzenie pokazywało ustawioną przeze mnie godzinę.

Niestety teraz Ci nie napiszę jaka to była strefa, bo nie mam możliwości sprawdzenia. Jeżeli masz taki pasek to ustawiaj strefy po kolei i sprawdzaj jak się zachowa Twój zegar po zakończeniu ustawień. Trafisz na właściwą, a wtedy będzie ok. Pozdrawiam [zlosnikok]

walkrol
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2012, 18:04
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI wersja M

Re: NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: walkrol » 17 paź 2012, 08:58

Zegar mój pokazuje +6H więc jest to strefa czasowa China. Problem w tym,że nie ma nigdzie możliwości zmian stref czasowych. Jest to prawdopodobnie zaszyte w EPROMie.

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: GED666 » 18 paź 2012, 14:13

No to może ustaw na zegarze czas 6 godzin do tyłu. Wtedy urządzenie będzie wskazywało prawidłowo [zlosnikok]

walkrol
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2012, 18:04
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI wersja M

Re: NAWIGACJA NVOX Problem z zegarem POMOCY !

Postautor: walkrol » 02 lis 2012, 13:51

Przestawianie godziny o 6h nic nie pomaga. Dla przestrogi podam jeszcze, że radio nie trzyma stacji i czasami trzeszczy. Bardzo trudno jest coś wybrać na wyświetlaczu dotykowym. Na trzy próby jedna się udaje. Generalnie nie polecam.
Service Kia dwa dni temu wymienił mi tę nawigację na Blaupunkta NY 800 z AM. Nie jest może dopasowana wyglądem do deski jak NVOX ale dźwięk z radia to poezja. Nie ma też problemu z dotykowym wyświetlaczem. Działa od pierwszego dotknięcia. Mam doinstalowaną do Blaupunkta kamerę. Chodzi bardzo dobrze.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap