Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: darekdz » 12 paź 2012, 22:41

Witam,

nie mogę nigdzie znaleźć, może ktoś z Was wie czy fabryczna antena posiada wzmacniacz?
Po wymianie radia fabrycznego na Pioneera AVH-4400BT było w miarę ok ale właśnie przesiadłem się na AVH-8400BT i jest masakra.
Zastanawiam się czy wadliwy jest tuner w nowym radiu czy antena nie ma wzmacniacza a może był on wbudowany w fabrycznym radiu.
Może macie informację jak jest impedancja kabla antenowego zastosowanego fabrycznie? Serwis nie wie...

pzdr

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: MarekA » 13 paź 2012, 09:09

Fabryczna antena posiada wbudowany wzmacniacz. Wiec jesli czulosc odbiornika jest zbyt mala, to albo musisz dolaczyc zasilanie do wzmacniacza ( chyba jest podawane z radia przez zlacze radia -trzeba sprawdzic na schemacie), albo wymiana anteny lub usuniecie wzmacniacza z istniejacej.

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: darekdz » 13 paź 2012, 10:20

Dopytałem i wg instalatora zasilanie wzmacniacza było podpięte przy modelu 4400. Przy zmianie na 8400 tylko przepieli kostki.

Może zasilanie w 8400 idzie z innego pinu niż w 4400? Dokumentacja załączona do Pioneera jest fatalna nie ma w niej nic. Uwierzcie mi na słowo, że łatwiej wydedukować samemu niż dowiedzieć się z instrukcji co i jak, nawet w zakresie zwykłej obsługi ;)
Dla naszego dystrybutora marki Pioneer [zlolta] za tłumaczenie. Muszę poszukać w sieci oryginału dokumentacji.

Nad wymianą anteny myślałem tylko pytanie, które są godne uwagi? Był już temat na tym forum ale nie wynika z niego nic na temat mocy anten itp

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: Zibi70 » 14 paź 2012, 01:07

Pioneer ma to do siebie, że ma trzy instrukcje. Jedną dla użytkownika, drugą dla montażysty a trzecią servisową. Poszukaj servisowej i wszystko będzie jasne.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: darekdz » 15 paź 2012, 13:46

na serwisową w sieci trochę za wcześnie, to nowy model :(
instrukcje Pionka nadają się na papier toaletowy, oryginalna też :) zastanawiam się czy ktoś czyta to co napisze...
czytanie instrukcji polega na odsyłaniu na inne strony po to aby z tej innej zostać odesłanym na jeszcze kolejną aby na końcu się dowiedzieć, że nadal się nic nie wie :D
dostęp do ustawień to pomysł k... i diabła, menu uaktywnia różne funkcje np "RDS setup" w zależności od tego z jakiego poziomu/stanu radia się w nie wejdzie. "RDS setup" widziałem tylko raz i za cholerę nie pamiętam gdzie i jak tam wejść. Menu jest to samo ale pokazują się różne opcje do zmiany. Można zapomnieć o intuicyjnym poruszaniu się po nim jak to bywa niemal wszędzie. Nie radzę coś zmieniać w ustawieniach podczas jazdy, nie ma wtedy czasu na prowadzenie auta:)

Np w modelu 4400 dowiedziałem się jak wyłączyć irytujący tryb DEMO dopiero z forum w USA. Instrukcja nie przewiduje tej opcij;)

Czy ktoś może wie jak w tych radiach zmienić zegar na 24h? w normalnych ustawieniach nie ma opcji, jest tylko AM i PM, w sumie to nie problem ale jak się coś sprzedaje w Europie to może warto napisać dwie linijki softu więcej.

poza kretyńskim menu nie mającym nic wspólnego z ergonomią i rozsądkiem oraz taką samą instrukcja wszystko jest ok :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: Zibi70 » 15 paź 2012, 18:28

Jeśli zawędrowałeś już zagranicę na fora - to zajrzyj tutaj (nie wiem czy już tu byłeś) http://avic411.com/ Tu powinni pomóc.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: darekdz » 16 paź 2012, 19:46

dziekuje, poczytam... tyle tylko, że ich zegar 24h nie interesuje ;)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: Zibi70 » 16 paź 2012, 20:56

Ale może jakiś namiar na instr. servisową dorwiesz.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: darekdz » 17 paź 2012, 15:18

Tak na marginesie Twego oczekiwania na auto...
Swoją KIA też planowałem kupić w Nadarzynie ale ile razy tam byłem wykazywano zero zainteresowania klientem, nigdy nie oddzwaniano itp... uznałem, że nie mają czasu na sprzedaż samochodów i bez problemu przy kawie kupiłem w Carserwisie ;)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: Zibi70 » 17 paź 2012, 15:28

No widzisz - a ja doświadczyłem tego samego w Carserwisie - w serwisie jeszcze jako tako ale na telefon z oddzwonieniem w sprawie jazdy testowej się nie doczekałem. Polecono mi AS Motors - na obsługę narzekać nie mogę, choć trafiłem na nietypowe problemy i mam wrażenie, że wszyscy starają się mówić jak najmniej. 8-)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Pytanie o wzmacniacz antenowy - Sportage 2012

Postautor: darekdz » 18 paź 2012, 22:36

:D AS najpierw nie oddzwaniali z jazdą Optimą, później się przypomniałem i po kilku dniach oddzwonili. Pojechałem na jazdę a na miejscu się okazało, że Optimy już u nich nie ma bo ktoś ją zabrał ;) Po tym już była cisza...
Jak widać wszędzie można "trafić" ;)

Przyznam, że gdyby Optima miała silnik CRDI mocniejszy niż 136KM to pewnie byłaby zamiast Sportka


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap