Anteny w sportkach

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Anteny w sportkach

Postautor: gasewo » 07 wrz 2012, 23:57

W instrukcji obsługi KS (str.4-115) jest krótka wzmianka o antenach montowanych w kijankach. Oprócz mega krótkiego opisu są zamieszczone dwa obrazki: "antena typ A" oraz "antena typ B". Ponieważ planuję wymienić fabrycznę antenę na takiego typu (jest to obrazek tylko i wyłącznie do celów uwizualnienia :D ):

antena.jpg

proszę o informacje czym różnią się między sobą te dwie ww. oryginalne anteny oraz na co zwracać uwagę podczas wymiany na "rekina", np. czy opłaca się brać dwufunkcyjną, czyli radio i GSM, czy tylko radio, etc. Z góry dziękuję za info i pomoc :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Anteny w sportkach

Postautor: mint » 08 wrz 2012, 10:51

Gasewo jaki jest koszt takiego rekina?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anteny w sportkach

Postautor: kasia_mm » 08 wrz 2012, 11:00

swoją drogą przy temacie anten - w ASO na niedawnym serwisie po 30 tys km dowiedzialam sie, ze najczesciej kradzioną częścią z KS są właśnie nasze anteny, moze więc warto by było zamienic na takiego rekina? :)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Anteny w sportkach

Postautor: michal55yh » 08 wrz 2012, 11:37

Są dwa rodzaje, antena FM oraz antena FM + GPS. Tym się różnią.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Anteny w sportkach

Postautor: gasewo » 08 wrz 2012, 12:25

Michał dzięki za wyjaśnienie odnośnie rodzaju anten:-) na 99,9% moja jest tylko radiowa (nie mam wbudowanej nawigacji także GPS nie jest potrzebny) poza tym podstawa anteny przypomina tą z "typu A", czyli mniejszą :-)
Mint, zdjęcie anteny było pierwszym lepszym zdjęciem znalezionym na necie w celach poglądowych, więc nie wiem ile ten model kosztuje. Natomiast antena nad którą się zastanawiam (nie mogłem skopiować obrazka ze strony), czyli FM+GSM kosztuje tutaj ok. 160 zł. Jest jeszcze druga opcja za ok. 190 zł czyli FM+GSM+DMB (czyli odpowiednik europejskiego DVB-T). Prawdopodobnie z tej drugiej opcji nie skorzystam, ponieważ format DMB nie jest obslugiwany w Europie. No chyba, że można do niej założyć jakiś konwerter. Przede wszystkim Najpierw chciałem zebrać opinie czy opłaca sie wymieniać czy nie (np. czy sygnał nie będzie gorszy itp.) i jeśli opłaca się to na co zwracać uwagę przy zakupie. Kasiu co do kradzieży to rzeczywiście jest to dodatkowy, oprócz estetyki, atut przemawiający za wymianą. Niemniej jednak jeśli jakość odbioru miałaby się stanowczo pogorszyć to zaryzykuję kradzież i zostawię starą ;-)
Ponieważ nie mogłem zamieścić zdjęcia anteny nad którą się zastanawiam tutaj jest link do strony - http://english.gmarket.co.kr/challenge/ ... ass_kind=T. Jak się zdecyduję, to pozostanie jeszcze wybór koloru: czarny czy sandtrack :?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap