Głośniki GMS - opinie

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 10 lip 2012, 19:28

Witam,

właśnie zakupiłem nową Sportage i wymieniłem fabryczne radio na stację multimedialną GMS 6601. Ponoć to NY800 w innej obudowie i cenie.

Ponieważ głośniki fabryczne są mizernej jakości a już po wymianie samego radia skok jakości dźwięku jest znaczący, chciałbym dokonać wymiany głośników na GMS 1865 . Czy ktoś z Państwa miał z nimi jakiś kontakt i jest w stanie wyrazić swoją opinię?

pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: Zibi70 » 10 lip 2012, 20:00

Co nieco tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1011569.html

BTW.
Jak to urządzonko sobie radzi - obsługuje kierownicę?
Ile kolega zapłacił jeśli to nie tajemnica?
Montaż własny czy na zlecenie?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 11 lip 2012, 10:25

Bardzo dziękuję za namiary. Widać, że można zaryzykować zwłaszcza za tą kasę. Zawsze miałem głośniki i wzmacniacze DLSa ale to przy Alpinach. Teraz już mi przeszło i nie inwestuje w audio w samochodzie.
Planuję wstawić te woofery na przód i tył i do tego tweetery na przodzie w drzwi. Czy taka głębokość instalacji jest właściwa dla mego auta? jak to wygląda w Sportagu? będą potrzebne dystanse, wygłuszać drzwi? pytam bo nie wiem jak są zbudowane.

Co do jednostki to radzi sobie całkiem dobrze. Na dobrą sprawę można się przyczepić tylko do pogorszenia funkcjonalności obsługi telefonu z jednej strony i poprawa z drugiej:)
- AutoMapa EU pracuje bardzo dobrze, płynnie i bez zacięć. Szybko łapie sygnał i wyznacza trasę. Nawigacja jak na kilka dni obserwacji działa na 5.
- Połączenie i parowanie z BT bez problemu na 5
- Jakość dźwięku przez zestaw podczas rozmowy z innym użytkownikiem na zestawie głośnomówiącym bardzo średnio. Słabo słychać rozmówcę i rozmówca słabo słyszy mnie. Jeśli rozmówca nie ma zestawu jakość zestawu na 4 z małym +
- Zaleta jest możliwość regulacji wzmocnienia dla poszczególnych źródeł
- Synchronizuje kontakty z telefonem i można spokojnie używać pełnej książki na ekranie. Synchronizacja trwa kilka minut przy 300 kontaktach.
- Współpraca z kierownicą bez problemu w zakresie radia. Można sterować 7mioma funkcjami więc nie da się wprowadzić obu słuchawek od telefonu. Wywołanie głosowe nie działa ale to oczywiste. Ja planuję w miejsce zmiany źródła doprogramować drugą słuchawkę. Zmiana źródeł jest prosta na dużym wyświetlaczu. Jednostka ma sterowanie z kierownicy po 3 kablach - GND, KEY A i KEY B, daje to możliwość programowania 14 sterowań. Problem w tym, że Sportage ma sterowanie 2 żyłowe i różnice w rezystancji są tak małe, że nie da się zrównoleglić KAY A i B. Samo oprogramowanie jest banalne. Połączenie GND i sterowania auta z GND i KEY A radia a później już z poziomu menu jednostki. Samouczące i trwa do 1 min:)
- Jakość dzwięku z radia i płyt super jak na głośniki fabryczne.
- Z uwagi na małą moc głośników fabrycznych i możliwe, że mniejszą impedancję skuteczna regulacja wzmocnienia jest bardzo zawężona. Głośniki trzeba wymienić aby zachować bezstresową obsługę.
- Jakość wyświetlacza przyzwoita. Reakcje na dotyk bezbłędne. Jasność - wiadomo, że nie jest to topowy LCD ale świeci w słoneczne dni lepiej niż przenośne nawigacje po 500zł. Problemem jest lokalizacja jednostki w aucie. Jej wysokie usytuowanie naraża na bezpośrednie operowanie przez słońce. Mapa z jasnym tłem w słoneczny dzień jest widoczna. Ciemne obrazy już bardzo słabo. Gdy nie ma słońca wszystko jest ok.

Co do kosztów to jednostkę zakupiłem bezpośrednio w GMS.PL
- jednostka 6601 - 1799 PLN
- ramka 2DIN - 160 PLN
- przejściówka ISO - KIA - 40 PLN
- instalacja - 200 PLN

teraz gdy już widziałem jak bez zniszczeń rozebrać deskę zrobiłbym to sam, jednak wolałem nie ryzykować i instalację pozostawiłem serwisowi caraudio w okolicy.

Moja ramka pasuje jednak średnio. Czy ktoś może podać namiary na solidnie pasujące ramki 2DIN do modelu z 2012 z jasnym środkiem. Moja jest o ton/dwa ciemniejsza od deski, okienko na górny wyświetlacz stanu pasów i poduszki pasażera jest krótsze niż w oryginale i co najgorsza dolny prawy róg rozchodzi się na kilka mm z deską. Tak jakby zaczepy obu elementów nie dociągały się prawidłowo w tym miejscu.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: Zibi70 » 11 lip 2012, 10:41

darekdz pisze:Co do jednostki to radzi sobie całkiem dobrze. Na dobrą sprawę można się przyczepić tylko do pogorszenia funkcjonalności obsługi telefonu z jednej strony i poprawa z drugiej:)

A konkretnie, do czego się to sprowadza? :)

darekdz pisze:- Jakość dźwięku przez zestaw podczas rozmowy z innym użytkownikiem na zestawie głośnomówiącym bardzo średnio. Słabo słychać rozmówcę i rozmówca słabo słyszy mnie. Jeśli rozmówca nie ma zestawu jakość zestawu na 4 z małym +

Może jakimś wyjściem byłoby zainwestowanie w dobry mikrofon. Wbrew pozorom taka duperela ma spore znaczenie. Niestety dobry mikrofon to wydatek grubo ponad 100 zł - rozsądna opcja to także mikrofon do zestawów Nokia - pasuje do wielu urządzeń - używam przy pioneerze i spisuje się b. dobrze. Jeśli rozmówca też ma marny mikrofon to niewiele da się poradzić na odsłuch. Zakładam, że gdy rozmówca korzysta ze słuchawki, odsłuch jest OK?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 11 lip 2012, 10:57

Zibi70 pisze:A konkretnie, do czego się to sprowadza? :)


Pogorszenie - kierownica nie obsługuje obu słuchawek przy pełnej obsłudze radia i brak funkcji wywołania głosowego. Gorsza jakość zestawu dźwiękowo.
Polepszenie - Synchronizacja książki kontaktów

Zibi70 pisze:Może jakimś wyjściem byłoby zainwestowanie w dobry mikrofon. Wbrew pozorom taka duperela ma spore znaczenie. Niestety dobry mikrofon to wydatek grubo ponad 100 zł - rozsądna opcja to także mikrofon do zestawów Nokia - pasuje do wielu urządzeń - używam przy pioneerze i spisuje się b. dobrze. Jeśli rozmówca też ma marny mikrofon to niewiele da się poradzić na odsłuch. Zakładam, że gdy rozmówca korzysta ze słuchawki, odsłuch jest OK?


Obecnie podpięty jest mikrofon dołączony do jednostki. Podaj proszę namiary na wspominany przez Ciebie.
Nie wiem jak jest przy słuchawce, nie sprawdzane. Jest wszystko ok gdy rozmówca ma telefon przy twarzy i nie jedzie autem.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: Zibi70 » 11 lip 2012, 12:33

Skoro powiedziano Ci, że to odpowiednik Blaupunkt NY800 (choć ja tam w takie rzeczy nie bardzo wierzę) to może zobacz http://allegro.pl/mikrofon-blaupunkt-toronto-410-bt-410bt-i2333878918.html - Możesz zadzwonić do sprzedawcy i dopytać, ten gość specjalizuje się w takich sprzętach i ma spory wybór.

Co do nokii - mam na myśli ten (trzeba tylko ciutek obciąć wypustkę na wtyczce i pasuje) http://allegro.pl/gsm-mikrofon-nokia-mp-2-do-zestawow-ck-200-ck-600-i2416695355.html
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 11 lip 2012, 14:56

Zibi70 pisze:Skoro powiedziano Ci, że to odpowiednik Blaupunkt NY800 (choć ja tam w takie rzeczy nie bardzo wierzę)


przyznam, że zbytnio w to nie wnikam od czasu gdy Volvo i Jaguar to 100% Chiny. Blaupunkt, Clarion, Pioneer - 61% pod kontrolą Chin. Ta sama fabryka i komponenty co GMS. Myślę, że zwyczajnie łatwiej nam się kupuje mając markę na froncie i wydając większą kasę. Nie wnikam :)

dzięki za namiary, potestuję jeszcze obecny i może spróbuję. Zawsze jeszcze pozostaje fabryczny w podsufitce.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: Zibi70 » 11 lip 2012, 18:41

He, he... Jestem marketingowcem i mam zawodowe skrzywienie w stosunku do marek. Nie ufam im bezmyślnie bo i wśród tzw. Produktów markowych jest sporo bubli (a ostatnio ta tendencja się bardzo nasila). Dlatego też nie napinam się na kupowanie schrotwagena, czy innej costcuttingowej toyoty za dwa razy większa kasę. Po co skoro samochód o podobnej wartości użytkowej i technicznej mogę mieć za rozsadniejsze pieniadze. To samo dotyczy innych sprzętów choć nie ma reguły - wszystko jest kwestia konkretnego produktu. Na przykład urzadzenia marki Canva czy inne Dayco w życiu bym nie kupił, bo to dziadostwo dla odmiany (sprawdzone - na szczęście przez innych).
Tak więc jestem potencjalnie zainteresowany czymś klasy GMS i nie ważne czy to z tej samej fabryki co Blaupunkt czy innej, czy to tylko podróba - byle działało jak należy, nie psuło się (i mnie nerwów przy okazji). Niektóre podróbki sa zreszta bardzo udane :D
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: MarekA » 11 lip 2012, 21:02

Sprobuj podlaczyc rownolegle sterowanie z tym ze do key B daj szeregowo rezystor np. 100 R ( nie pamietam jakke wartosci sa w sterowaniu w Sportage wiec moze jakis wiekszy)
Ramke mozesz kupic w niemieckim sklepie - poszukaj na forum podawalem kiedys link. Wedlug mnie solidny sklep i mieli spory wybor

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 12 lip 2012, 10:48

Marku, dziękuję za radę z rezystorem. Sprawdzę to...

Właśnie skończyłem przeglądanie 27 stron z Twoimi postami i niestety nie znalazłem linku do sklepu w Niemczech. Owszem znalazłem post, w którym to piszesz o przygodzie z ramka z Bartexu i o tym, że zamówiłeś w Niemczech ale linku nie ma.
Byłbyś uprzejmy odszukać namiary? W Bartexie mają na dziś chyba ze trzy kolory, jak tu zgadnąć który jest u mnie...

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 12 lip 2012, 15:09

MarekA pisze:Sprobuj podlaczyc rownolegle sterowanie z tym ze do key B daj szeregowo rezystor np. 100 R ( nie pamietam jakke wartosci sa w sterowaniu w Sportage wiec moze jakis wiekszy)


ok, nic z tego... jest zwyczajnie tylko 7 banków pamięci. KEY A i B jest w przypadku gdy trzeba rozdzielić np VOL+ i VOL- na dwa KEYe
Wyrzuciłem obsługę źródła z kierownicy - już nie jest fajne przy takiej ilości źródeł, z ekranu szybciej.
Działają więc obie słuchawki.

Rozmawiałem z dystrybutorem w sprawie mikrofonu. Ten od jednostki jest mocno kierunkowy i polecili też Nokię MP2. Podobno najlepszy, +10dB. Założę i mam nadzieję, że będzie już ok.

Jutro odbieram głośniki GMS - 4x1865 oraz 2x25mm jedwabne tweetery ze zwrotnicami strojonymi pod 1865.
Dodatkowo mata GMS-012 2m2. Instalacja umówiona na 24 lipca. Dam znać jak to gra w całości.
Wg dystrybutora ma to zagrać lepiej niż systemy DLS i Vifa... zobaczymy...

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 13 lip 2012, 12:33

Głośniki dotarły, wyglądają solidnie ale bez bajerów w nadrukach itp
Jeśli kogoś interesuje budowa 1865 to mam odrobinę informacji od dystrybutora:

- membrana GMS 1865 to mieszanka, wełny, bawełny, włókien węglowych i aramidowych
- GMS 1865 mają ten sam kosz co DLS B6A ale magnes mają 12.7oz a nie 10oz jak B6A - moc magnetyczna większa o 15%
- cewka głośnika nawinięta drutem CCAW, specjalny stop o wysokiej indukcyjności
- w tych głośnikach jest technologia która znajduje się w sprzęcie od 1000zł w górę

cytat za dystrybutore

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 19 lip 2012, 10:27

Może się to komuś przyda.
Mikrofon wymieniony na Nokia MP-2. Zdecydowana poprawa. Teraz jest już jak powinno być.
Należy pamiętać o dopasowaniu wtyczki. Mikrofon ma wtyk 2,5mm a GMS 6601 gniazdo 3,5mm. Sprawę załatwia adapter za kilka złotych.
Ciekawi mnie jakby się spisał mikrofon fabryczny z podsufitki ale nie chcę ciąć kabli a idzie przez kostkę.

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 09 sie 2012, 14:31

No wiec, GMS 1865 w systemie z wysokimi są głośnikami absolutnie wartymi swojej ceny.
Przy ich cenie oraz jakości dzwięku jaki prezentują można je brać w ciemno.

Pierwsze wrażenia są mieszane. Bardzo ładna i precyzyjna góra z czytelnym i wysuniętym środkiem oraz lekko przygaszonym basem. Po czasie bas się ładnie układa, głośniki się wygrzewają/uplastyczniają. Grają bardzo ładnie bezpośrednio pod stacją 6601. Nie brak im dynamiki ale dla miłośników zimnego łokcia bez wzmacniacza nie zadowolą ;)

Po osłuchaniu się i krótkim wygrzaniu finalnie jestem bardzo zadowolony z tego co dostałem i za jakie pieniądze.

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 04 paź 2012, 14:28

Po krótkim użytkowaniu sprzętu marki GMS został on wymontowany i zastąpiony Pioneerem AVH-4400BT z zewnętrznym modułem GPS i AutoMapa. Nie ma co porównywać. Jeśli chcecie uniknąć straty czasu i nerwów - unikajcie produktów GMS.
Głośniki zostały, są przyzwoite.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: Zibi70 » 04 paź 2012, 15:26

Ile (jeśli to nie tajemnica) kosztowała Cie taka imprezka - głównie chodzi mi o koszt zewnętrznego modułu GPS oraz opinię jak to w sumie do kupy działa?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 06 paź 2012, 17:05

AVH-4400BT - kupisz juz za 1500 PLN - http://www.ceneo.pl
Audiomedia NAV-108E + kabel RGB - 1000 PLN
Interface PIO->KIA do sterowania z kierownicy - 220 PLN
Ramka 2DIN - 220 PLN w http://www.everpol.pl

Porównując do GMS:
- Jakość dźwięku po stronie Pioneera.
- Szybkość działania, stabilność, start systemu oraz cała pozostała użytkowość zdecydowanie po stronie Pioneera
- Pioneer ma słabszą matryce pod względem rozdzielczości oraz ilości kolorów. Za to jaśniejszą i o większym kontraście oraz zdecydowanie lepiej reagującą na dotyk.
- W Pionieerze nie działają przyciski telefonu z kierownicy, radio nie wspiera tej funkcji z kierownicy. Za to wszelkie inne pracują idealnie, za pierwszym dotknięciem. W GMS trzeba było nawet kilka razy nacisnąć aby załapało.
- Sterowanie głośności przyzwoite, w GMS zakres użyteczny to 7 - 20. Poniżej 7 była cisza a powyżej 18-20 nie do zniesienia. Skala była do 40 lub nawet więcej.
- Działa z modułem NAV bez problemu. To dwa niezależne urządzenia. Moduł jest na WinCE i obsługuje dowolny soft navi pod CE . Podobno nie działają na tym AutoMapy bez licencji - to dla zainteresowanych tą forma nabywania oprogramowania.
- Szybszy BT oraz dużo lepsza obsługa książki tel. Niemal błyskawiczna. W GMS działało to masakrycznie wolno a czasem w ogóle.
- GMS miał też bardzo słaby tuner. Trzaski, gubienie stereo itp już w bardzo bliskich okolicach stolicy.

Jeśli komuś wystarcza ekran 6,2" może zakupić jeszcze tańszy model AVH-2400BT. Mniejszy ekran i szczelina CD na wierzchu. W 4400 CD jest pod ekranem. Ekran automatycznie się odsuwa.

Jak widać nie jest też idealny ale mając porównanie jest nieporównywalny :)
Na więcej odczuć i uwag potrzebuję więcej czasu.

P.S.
Wg trzech instalatorów car audio, GMS jest najlepszy wśród produktów z Chin. Mając już z nim własne doświadczenia boję się pomyśleć jak wygląda użytkowanie tych gorszych...

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: Zibi70 » 06 paź 2012, 17:38

Ja mam Pioneer Avic BT-710 (wyjąłem z poprzedniego wozu) - właśnie się zastanawiam czy go montować, czy sprzedać. Mam odblokowany WinCE, mapy działają jakie mi się zachce i tylko nie wiem jak będzie ze współpracą ze Sportkiem. Odbieranie telefonu z kierownicy jestem w stanie odpuścić. ...zobaczymy - najpierw muszę się doczekać na swój samochód :|
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 06 paź 2012, 19:27

Jak masz AVIca to odpusc sobie chinczyka i GMSa tez, szkoda pieniedzy i nerwow.
Poszukaj na www.tme.eu interfejsu do KIA i Twego radia. Troche to kosztuje ale dziala, moze z Twoim radyjkiem telefon z kierownicy zadziala...

Co do czasu oczekiwania na Sportage'a to wspolczuje. Wlasnie z tego powodu doplacilismy za AWD pomimo, ze pierwotnie nie chcielismy. Ten silnik i kolor bez AWD byl tylko na zamowienie. Placic w kwietniu a odbierac w koncu roku gdy nalezy sie juz upust za rocznik, nieporozumienie?

darekdz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 2.0 CRDI 184KM 4WD Black Pearl

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: darekdz » 13 paź 2012, 10:25

No więc nie wytrzymałem ubogiej jakości wyświetlacza w 4400BT (tylko WQVGA) i zamieniłem na model 8400BT (WVGA)
Teraz wyświetlacz prezentuje się wyśmienicie. Naprawdę spora różnica w jakości dźwięku. Problemem okazał się tuner ale nad tym instalator popracuje po weekendzie.

Co do sterowania z kierownicy to w ofercie www.connects2.com są dwa interfejsy do Sportage'a już czekam na drugi z obsługą telefonu. Nie ma go w widocznej ofercie firmy, nie wiedzą o tym dystrybutorzy.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Głośniki GMS - opinie

Postautor: excile » 16 paź 2012, 09:43

a poinformujcie mnie nieobeznanego jaki rozmiar mają głośniki. Chciałbym podmienić oryginalne na jakieś lepsze bo oryginalne charczą nieprzyjemnie i były wymieniane już na gwarancji. A może coś taniego możecie polecić. Mam zwykłe podstawowe radio.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap