Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 28 mar 2012, 13:51

Chwale się moją stacją multimedialną.
Plusy:
Świetna jakość dźwięku (brzmi dużo lepiej i mocniej niż fabryczne radio)
sterowanie wzmacniaczem+sub
nawigacja - obsługa Automapy
przy komendach nawi muzyka trochę się trochę ścisza
odtwarza filmy dvd, divx, rownież można podłączyć dodatkowy monitor
daje możliwość podłączenia sterowania z kierownicy (wbudowany moduł swc)
współpracuje z kamerą cofania
wyświetla numery i nazwy dzwoniących kontaktów
BT paruje się zawsze, nawet gdy włączy się go w tel już jadąc autem
ergonomiczna - zarówno przez sterowanie z kierownicy jak i na samym ekranie, duże przyciski, prosto i wygodnie
śliczny interfejs graficzny
menu w PL !!
sprzedając auto będę mógł ją przełożyć do następnego - uniwersalność 2din
2x usb, sd, cd - dużo nośników danych
wygodna gałka głośności - opcja krótkiego wciśnięcia dla wyciszenia, długiego - on/off
ring ledowy niebieski i czerwony - jak ten w stacyjce

Minusy:
brak strumieniowego przesyłania muzy
brak wybierania głosowego
przyciski na kierownicy dot. sterowania telefonem nie będą działać
jasność ekranu choć nie razi to nie ściemnia się automatycznie w nocy
trochę kosztuje, trzeba też dokupić ramkę osobno i kostkę iso
Załączniki
20120327_132336.jpg
20120327_132326.jpg

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: Lorkovsky » 29 mar 2012, 07:25

Jeśli mam być szczery to średnio wygląda ale to kwestia gustu.

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 29 mar 2012, 10:47

Wygląd jest średni, zwyczajnie uniwersalny, nie to co dedykowane. Dobrze ze jest trochę zagłębiony a nie wystaje jak widziałem na niektórych zdjęciach. Mimo to nadrabia dźwiękiem, wygoda, szybkością i grafiką. Zawsze to jakaś alternatywa.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: puder12 » 29 mar 2012, 13:38

A gdzie dokupiłeś ramkę pasującą do Kijanki no i do Blaupunkta?

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: REROMEK » 29 mar 2012, 15:03

przyciski na kierownicy dot. sterowania telefonem nie będą działać


co przez to należy rozumieć - nie da się odebrać połączenia? to po co parować z tym telefon?
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: marcinK » 29 mar 2012, 19:51

Nie wiem jak w tym modelu, ale w innych nawigacjach można odebrać połączenie także "z ekranu" , więc parowanie przez BT tak czy inaczej ma sens. Przyłączam się do tej wypowiedzi, że wygląda to tak sobie. Może sugeruję się tym, że mam nawigację niefabryczną, ale wyglądem identyczną z oryginalną. A wiadomo co swoje to najlepsze :):)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 29 mar 2012, 21:13

Tak jak mówi MarcinK - odebrać rozmowę można klikając w zieloną słuchawkę pojawiającą się na ekranie. Odbiór telefoniczny jest bardzo dobry, jak fabrycznie.

Te azjatyckie nawi może mają atrakcyjny wygląd obudowy, ale ich interfejs graficzny wydaje mi się jakiś taki biedny.

Podłączenie sterowania kierownicy robili mi w Bartex, tłumaczyli że coś tam jest nie kompatybilne z tymi przyciskami na kierownicy, i że clarion tego problemu nie ma. Nie jest to jednak dla mnie istotne. Ważne że w kierze działa przerzucanie utworów, reg. głośności, wyciszenie i zmiana między aktywnymi źródłami.

Ramkę brałem z tego sklepu http://www.extremeaudio.de/gb/acv-38117 ... black.html
ale widziałem, że w bartex też są dostępne. Od nich kupiłem kostkę iso (ok. 80 zł)

Blaupunkt cenę ma dobrą, jak kogoś bardziej interesuje ten model to można rzucić okiem na yt:
http://www.youtube.com/watch?v=qiCZTss4lZA

Montaż instalacji, kabli, kamery, wzmacniacza+sub itp. robiła mi firma w Pitrkowie Trybunalskim (Płoszyński) i muszę przyznać, że spisali się świetnie, pełna profeska, okablowanie elegancko schowane itp. Mogę ich śmiało polecić, kijankę mają już rozgryzioną :D

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: trener » 30 mar 2012, 20:55

LUK jak możesz to wrzuć parę zdjęć jak wsadziłeś suba, chyba że masz fabrycznego.

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 31 mar 2012, 20:05

Sub jest wolno stojący, zajmuje połowę bagażnika ale skrzynię zawsze można odczepić gdy potrzeba więcej miejsca. Odradzono mi wykorzystywać miejsce fabryczne na głośnik bo mogą skrzypieć plastiki i będzie kibel..

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: trener » 01 kwie 2012, 14:20

Wiem,że może skrzypieć, ale ja planuję zabudować tą wnękę, tak aby prawy bok bagażnika był na równo z drzwiami. Oczywiście całość wyciszona matami wygłuszającymi. Z tego co zdążyłem się zorientować to przestrzeń tam znajdująca się dysponuje wystarczającą ilością litrów aby sub wydawał niezłe pomruki.

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 03 kwie 2012, 13:16

Myślę, że przy dobrym głośniku sub i dodatkowo podpięciu pod wzmacniacz głośników w drzwiach (+ wygłuszenie) efekt będzie świetny. Podpowiadam tylko by wzmacniacz mieć na wierzchu, a nie schowany. Gdyby się spalił to bez problemu się go wymieni. W tak cichym aucie można się dźwiękiem rozkoszować.

Bulapol
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:19
Czym jeżdzę: 1.6 L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: Bulapol » 22 cze 2012, 21:06

Luk, powiedz mi prosze czy dziala Ci wejscie I-Pod przy tej nawigacji? Chodzi mi o to fabryczne wejscie usb przy skrzyni biegow... Mi wlasnie nie dziala przy tej nawigacji... Jest jakby nie polaczone z nawigacja... New York w ogole nie widzi tego wejscia usb... NY ma niby 2 USB ale jedno jest od frontu a drugie chyba gdzie schowane z tylu urzadzenia... Daj znac jak to wyglada u Ciebie...? Bo ja to wlasnie reklamuje... Mowia ze moze byc ciezko to wejsce usb oodlaczyc... W poniedzialek ma byc elektryk i sie wypowiedziec w temacie...
Zamówiłem 8 lutego 2012, 1.6 GDI L, Navi, RSW, ALM. Odebrałem 22 czerwca 2012 :D

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 22 cze 2012, 22:02

Kostka iso w ktora sie wpina usb2 nie dziala i to ona jest problemem. Ny800 laczy sie przez te tylne wejscia usb2+aux z iphone. Przedluzaczem usb-usb mam wyprowadzony ten tylny usb2 do schowka - i tam mam pendrive. Mozna tez takim przedluzaczem polaczyc usb2 z fabrycznym wejsciem usb pod panelem klimy ale wymaga to sporego demontazu, ostatnio sie zastanawialem czy tego nie zrobic..

Bulapol
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:19
Czym jeżdzę: 1.6 L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: Bulapol » 22 cze 2012, 23:11

Dzieki Luk za szybka odpowiedz! :) podpowiem to Panom z serwisu na wypadek gdyby stwierdzili, ze sie nie da podlaczyc... A poprostu nie bedzie sie im chcialo... Zauwazylem ze pisales ze nie dziala Ci odbior polaczen z poziomu kierownicy... U mnie to dziala wiec jest jakies rozwiazanie tej sytuacji...
Zamówiłem 8 lutego 2012, 1.6 GDI L, Navi, RSW, ALM. Odebrałem 22 czerwca 2012 :D

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Blaupunkt New York 800 - minirecenzja

Postautor: luk » 25 cze 2012, 11:30

Rzeczywiście, sprawdziłem to i okazało się, że można zaprogramować te przyciski. Kluczem do rozwiązania problemu okazała się odpowiednia kolejność programowania przycisków w drabince - odbiór połączeń ma być na pozycji 1 inaczej resetują się pozostałe ustawienia. Wcześniej próbowałem obsługę telefonu programować na pozycjach 7 i 8 - powodowało to reset i musiałem pozostawić te pozycje bez przypisanej funkcji. Dzięki za podpowiedź :)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap