wyłacza sie tryb głośno mówiący

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

wyłacza sie tryb głośno mówiący

Postautor: fosek » 10 mar 2012, 15:53

Rozmawiam przez telefon (Nokia C3) wchodzę do samochodu ( ustawienie bluta mam tak że wchodząc do samochodu po chwili łączy się automatycznie jest delikatny dźwięk i pojawia się ikonka na wyświetlaczu radia) zapalam silnik i do momentu jak się nie połączy z blutem rozmawiam przy uchu w momencie połączenia przeskakuje na tryb głośnomówiący ale glos z głośników i rozmowa trwa tylko kilka sekund i głos w głośnikach milknie radio przełącza sie na swoja normalną prace a ja nie mogę rozmawiać przez telefon przy uchu bo nic nie słyszę ale osoba po drugiej stronie mnie podobno słyszy. Próbowałem przyciskać guzik ze słuchawką i z głową na kierownicy ale to nic nie daje. Powiedzcie jak poradzić sobie z tym aby nie wyłączało się samo po kilku sekundach. Myślę że jest to jakiś błąd tylko nie wiem czy samochodu czy telefonu. Podobnie jak już pisałem w innym wątku jak wybieram głosowo pierwszy raz po połączeniu z blutem to mnie nie łączy dopiero za drugim razem jest OK i potem jest juz dobrze. Też jakiś błąd i nie wiem jak do tego podejść

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyłacza sie tryb głośno mówiący

Postautor: kasia_mm » 10 mar 2012, 21:05

jak dla mnie to popełniasz błąd odpalając silnik w momencie kiedy gadasz przez komórę - wtedy i bluetooth w aucie ten w telefonie głupieje; ja tez mam BT włączony na stałe i mam taką procedurę - wsiadam, odpalam, połączenie (jak opisujesz) się nawiązuję - wtedy sobie albo ręcznie przez tel (jesli jeszcze stoję) albo przez mordkę na kierownicy - wybieram nr i gadam :)

kilka razy tak mialam ze gadalam przez tel podchodząc do niego - otwieralam auto, wsiadałam, odpalałam i połączenie się albo nie nawiązało nawet po skończonej rozmowie albo przerywało mi w połowie

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: wyłacza sie tryb głośno mówiący

Postautor: fosek » 10 mar 2012, 23:23

Czyli jak wsiadasz do autka z rozmowa przez komóre przy uchu i odpalasz auto łączy Ci sie blutut i po chwili się wyłącza tak?
I jaki mogę błąd popełniać że za pierwszym razem nigdy mi nie wybierze numeru dopiero za drugim ( wybierając niezależnie przez słuchawkę czy mordkę)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

wyłacza sie tryb głośno mówiący

Postautor: gasewo » 11 mar 2012, 09:38

Jest to zdecydowanie błąd któregoś z urządzeń. W moim poprzednim samochodzie czyli fiacie bravo zreszta w skodzie octavii i nissanie quasqai rownież nie było tego problemu. Tzn zaczynałem rozmowę poza samochodem, wsiadalem do samochodu i odpalalem silnik i praktycznie po ok 5 sekundach głos z telefonu automatycznie przechodził na głośniki samochodu. We fiacie nawet po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki telefon jeszcze przez ok 30 sekund utrzymywał połączenie BT a potem automatycznie przekraczał sie na telefon bądź słuchawkę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: wyłacza sie tryb głośno mówiący

Postautor: fosek » 11 mar 2012, 10:21

Gasewo, też tak uważam że jest to błąd któregoś z urządzeń tylko jak to zdiagnozować? Może powinienem sparować inny telefon ( np żony) i spróbować czy też tak się będzie działo. podobnie z tym że za pierwszym razem nie wybiera kontaktów.

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

wyłacza sie tryb głośno mówiący

Postautor: gasewo » 11 mar 2012, 14:26

Spróbuj z telefonem żony. Jeśli nie poskutkuje to zrób dwie rzeczy. 1 zaktualizuj oprogramowanie w telefonie. 2 jedz do serwisu i powiedz zeby zaktualizowali oprogramowanie BT w samochodzie. Jeśli to nie pomoże to nie wiem co może być przyczyna. Mimo wszystko powodzenia :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap