głośność radia

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

głośność radia

Postautor: kasia_mm » 23 gru 2011, 08:08

czy tez tak macie, ze radio samoczynnie podgłasza się albo w trakcie przełączania z kierownicy ze stacji na stację/ lub kiedy zaczynają się jakieś wiadomości, serwis etc? może to kwestia ustawień czegoś w radio, ale cholery już dostaję kiedy sobie spokojnie słucham radia X i nagle mi się podgłasza samo, ze prawie szyby drżą.... ja rozumiem, ze tv puszcza reklamy głośniej i może to jest analogicznie nastawione - przychodzi czas serwisu i wali po głośnikach.... najgorzej jak dzieci śpią a tu taki łomot znienacka.... szczerze mówiąc najgorzej jest z RMF FM i Zetką..

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: głośność radia

Postautor: Johny-m » 23 gru 2011, 09:19

o ile dobrze pamiętam to ustawiasz głośność wchodząc do menu, czyli SETUP - RDS - TA VOL. i tu ustawiasz sobie głośność wiadomości.
sprawdź

Awatar użytkownika
ati76
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 09 cze 2011, 12:19
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 GDI L Phoenix Silver Metalic
Lokalizacja: Warszawa

Re: głośność radia

Postautor: ati76 » 23 gru 2011, 10:12

Dokładnie potwierdzam TA Vol trzeba sobie ustawić. W instrukcji obsługi jest to wyjaśnione i opisane:)
1.6 GDI L Phoenix Silver

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: głośność radia

Postautor: RobaL » 23 gru 2011, 22:35

Dodam jeszcze do tego co Koledzy napisali, ze o ile dobrze pamietam to tam sie ustawia o ile poziomow ma sie podglosnic radio po wykryciu sygnalu RDS o wiadomosciach drogowych. Nie ustawiasz stalej wartosci np 15 tylko o ile ma byc glosniej od aktualnie sluchanego. Czyli jak masz np. radio na 15 i ustawisz +3 to zglosni sie do 18.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: głośność radia

Postautor: kasia_mm » 23 gru 2011, 22:47

dzięki chłopaki.... oczywiście czasu na przewertowanie instrukcyjnej księgi nie mam, posiedzieć pokręcić też nie i takie banalne pytania wychodzą... na początku tak nie miałam - zapewne dzieci się bawiły i naustawiały mamusi takie mini szoki :) może w Swięta uda się znaleźć godzinka dla KS to przy okazji ramki zamontuję z logiem forum :)

wesołych Swiąt!!


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap