Navi - nie fabryczna

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
sp4gep
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2011, 08:43
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2011, 2.0 DIESEL XL

Navi - nie fabryczna

Postautor: sp4gep » 06 lis 2011, 16:32

Witam serdecznie,
zamierzam wymienić w swojej kijance fabryczne radio na navi, mam do wyboru dwa modele:
http://sklep.artdesign.com.pl/roadrover ... p-569.html
http://allegro.onet.pl/nawigacja-samoch ... 36552.html
czy ktoś z obecnych na forum posiada któryś z tych modeli?
pozdr
Rafał

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: matek23 » 06 lis 2011, 19:12


MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: MarekA » 07 lis 2011, 15:02

Uzywałem przez około dwa miesiące navi z tego drugiego linku co podałeś.
Jak kiedykolwiek uzywałes tego typu sprzet to powinieneś wiedzieć czego sie spodziewać. Wszytko jest i działa.
Ale powiem Ci że jak masz zamiar kupować to nie za taka kwotę - za tyle to praktycznie miałbyś fabryczną ( któa też ma swoje ograniczenia)
Mozesz kupić dużo taniej tylko poszukaj dobrze nie koniecznie w Polsce

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: matek23 » 07 lis 2011, 18:15

No nie tyle co fabryczna. Fabryczna kosztuje 5k. a ta (są tańsze takie same) kosztuje 2,9 +montaż (200) ewentualnie kamera Razem 3,5k A masz AM (więc aktualizujesz kiedy chcesz) a nie kiedy KMP chce - czyli nie chcą. W języku polskim, z DVD DVix, czytnikami pomijam wyjście na dodatkowe monitory czy wejście na TV.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: MarekA » 07 lis 2011, 20:18

Ale skoro masz instalowac "niefabryczna" to po co przepłacać :
navi ok 1500-1600 zł z cłem
kamera CCD ok 150 zł
montaz jak sam tego nie zrobisz to dolicz 200 zl


Masz rok gwarancji co prawda w Chinach ale jedyne utrudnienei to koszt wysyłki ok 100 zł - a gwarancja dziala bo na innym sprzecie kiedys testowalem

W ostateczności zamiast naprawiać to zostaje Ci oszczednosć z zakupu i kupujesz nową , nowszy model :)

sp4gep
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2011, 08:43
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2011, 2.0 DIESEL XL

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: sp4gep » 07 lis 2011, 20:26

MarekA - dzieki za info. Masz może jakieś bliższe dane gdzie takie coś za taka kasę mogę zamówić?

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: matek23 » 07 lis 2011, 20:35

MarekA, odbijasz się od ściany do ściany ze swoimi radami. Przecież wiadomo, że fabryczna jest najdroższa (i nie najlepsza) i są Chińszczyzny, najtańsze , ale pewnie najgorsze. Mądrość w tym, żeby wybrać coś ze środka. I tu dobrze jest coś proponować jednocześnie wskazując na wady i zalety.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: RobaL » 07 lis 2011, 20:44

Strzelam, ze fabryczna tez jest chinska ;) A nawet jak jest napisane made in Korea, to 90% wnetrznosci jest chinskie ;)

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: wierzbusie » 07 lis 2011, 20:47

Witam, przymierzałem się także do niefabrycznej navi. Mam wersję XL z fabrycznym audio. I nie będę zmieniać fabrycznego radia na niefabryczna navi.. Bo wtedy utraciłbym fabrycznego bluetooth-a, który w sportage jest rewelacyjny. Po sparowaniu telefonu z bluetooth-em w zestawie audio( radio fabryczne), po naciśnięciu jednego guziczka na kierownicy i wypowiedzeniu POŁĄCZ Z tutaj należy wypowiedzieć nazwa zapisana w telefonie sportek sam łączy sie z tym numerem. Rewelka. Oczywiście jeśli zależy tobie na przykład na dvd wyświetlanym w zagłówkach dla swoich pociech, to montaż takiej navi kosztem utraty fabrycznego bluetooth-a jest zapewne zasadny. Używam AM bo według mojego subiektywnego odczucia jest bardzo dobra, ale przyczepiam przenośną NAVIA II na przednia szybę. Z aktualizacja tez nie mam problemu . Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: matek23 » 07 lis 2011, 22:38

He, he dobre z tym radiem fabrycznym dla bluetootha, a navi na przyczepkę. Dobrze, że każdy ma wybór.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: MarekA » 07 lis 2011, 23:13

W instalowanej "fabrycznie" navi można cenić tylko własnie to ze jest fabryczna :D
Kupuje sie nowy samochód po to żeby niczym nie martwic - wiara że producent wie najlepiej , serwis/gwarancja na wszystko w jednym miejscu, itp. - za to niestety słono sie płaci
Dotyczy to tez innych elementow wyposażenia - niektórzy nawet wolą kupić w salonie nowe opony zamiast taniej takie same u niezaleznego gumiarza.

Navi ( fabryczna) w Sportku i ix35 jest LG - ale jak ktos napisał pewnie wiekszość elmentów w niej to i tak chińczyzna.

Nie wiem czy czytaliście ale jest nowa aktualizacja map do niej 169 Euro , a do końca roku w promocji 119 Euro [rotfl1]

Kod: Zaznacz cały

Just got in from KiaMNL: 02 november 2011 16:00 gmt

The new maps for the LG navigation systems are for sale beginning 14 November 2011 at the Kia dealer and repairer.
At that date more information about this can be found on Kia Navigatiesystemen.
It took a long time, so we decided to offer the update at a greatly reduced price.
The normal price is € 169, - incl. Until 31 december 2011 the update will cost € 119, -. So almost 30% cheaper!
Note: The offer ends on 31 december 2011 and is unique. We hope that everyone who has waited a long time can appreciate the gesture.

Regards / Kind regards,
Kia Motors Netherlands BV


Aby cos doradzić ze złotego środka to trzeba samemu spróbować :
miałem fabryczne radio -może byc ale nie zachwycałbym sie tak tym zestawem głosnomówiącym
miałem chińską navi , opisywałem w innym watku zalety/wady
mam Kenwooda - też mu trochę brakuje :D
a i miałem okazję kilka razy potestowac fabryczną
Każdy ma inne preferencje i potrzeby , dla mnie by pasowało żeby połączyć Kenwooda ( navi garmina) z kilkoma funkcjonalnościami fabrycznej i ceną chińskiej byłoby idalnie :D

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: wierzbusie » 07 lis 2011, 23:22

Rzeczywiście zestaw głośnomówiący bluetooth-a w samochodzie z fabryczną navi nie jest idealny bo nie obsługuje polskiego języka. Trzeba wydawać komendy głosowe CALL TO itd. natomiast w samochodzie z fabrycznym radiem , bez fabrycznej navi zestaw głośnomówiący obsługuje (audio) język polski. Naprawdę jest zestawem, który jest bardzo wygodny łatwy i co najważniejsze bezpiecznym dla kierowcy.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

krzpop
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:29
Czym jeżdzę: Hyundai i30 1.6CRDi 115km

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: krzpop » 07 lis 2011, 23:39

Witam serdecznie
Posiadam wprawdzie ix35 (Kia przegrała sromotnie walkę o klienta) z niefabryczną nawi taką jak w drugim linku. Wprawdzie maskownica inna ale po zdjęciach widzę, że sprzęt jest ten sam i jestem z niego zadowolony. Kupiony w sierpniu na Allegro za 2000zł + kamerka 150zł montaż w serwisie gratis.
Kilka informacji - sprzęcik był z interfejsem CanBus i sterowanie z kierownicy po zaprogramowaniu działa jak należy. Jakość dźwięku jest zadowalająca, nie wiem jak grało fabryczne radio bo sprzęt był instalowany przed odbiorem samochodu a jakimś wybitnym audiofilem nie jestem. Jest AutoMapa i działa ok. Przydatna jest funkcja PIP - w głównym oknie muzyka z radia, karty lub pena a w małym oknie navi. W momencie komunikatów navi muzyka jest wyłączana. Bluetooth działa - parowanie z telefonem bez problemowe. Mam kłopot tylko z transferem książki telefonicznej do navi ale to wina telefonu - Samsung Omnia 2 na windowsie 6,5 i w tym jest problem. Nie próbowałem z innymi więc nie wiem jak będzie, ale tak prawdę powiedziawszy to bardzo mało korzystam z tego. Przyciski zaprogramowałem tak, że zieloną słuchawką odbieram lub inicjuję połączenie, czerwoną kończę a przycisk od polecenia głosowego uruchamia mi navigację.
Jest tuner telewizji analogowej - w komplecie była antena telewizyjna ale tego nie instalowałem bo odbiór tv był żałosny.
Kamera cofania - cudowny wynalazek. Mam podłączoną na stałe do zasilania pod światło postojowe. Gdy włączę wsteczny bieg działa normalnie, natomiast gdy mam podpiętą przyczepkę przełączam PIP na kamerkę i widzę, że przyczepka jest i jedzie ze mną (w lusterkach nie widać nawet czy ona tam jest).
Karty: AutoMapa na karcie microSD 4gb - zapełniona muzyką do pełna, drugie gniazdo microSD 16gb z muzyką. Pendrive to karta microSD 16gb poprzez adapter USB z filmami i muzyką. Wszystkie karty są widziane przez navi i grają. Po wyłączeniu navi i ponownym włączeniu odtwarzana jest od początku ostatnio grana piosenka a nie od miejsca, w którym była wyłączana. Filmy zawsze są odtwarzane od pierwszego na liście, a nie od ostatnio odtwarzanego. Szybciej są odtwarzane filmy avi niż w kontenerze mkv.
To tyle - jak byś miał jakieś pytania to proszę

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: matek23 » 08 lis 2011, 00:25

Niektórzy i tak powiedzą, że lepsza fabryczna (i druga na przyczepkę, żeby po polsku gadała :):)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: MarekA » 08 lis 2011, 08:49

Matek23 - fabryczna ma lepszy ekran dotykowy lepiej reaguje na dotyk niz chińska :P

Co nie zmienia ze nie jest warta swojej ceny


Krzpop - małe sprostowanie . te radia nie obsługują canbus i nie są pod nią podpinane - niestety bo dawałoby to duże możliwości np. w wyświetlaniu komunikatów z silnika. Sterowanie z kierownicy nie idzie poprzez canbus - jest to zwykła drabinka rezystorowa podpieta pod dedykowane piny w radio. Bardzo dobra opcja w chińskiej że możesz to ustawić sobie i zaprogramować tak jak chcesz ( tak jak to opisałeś)
Niestety również nie ma transferu książki - nie zalezy to od telefonu :(

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: matek23 » 08 lis 2011, 09:53

Zaczyna być merytorycznie i o to chodziło. A mam jeszcze pytanie, czy w wersjach bez kamery cofania jest instalacja (okablowanie) do kamery w Sportku, czy trzeba dodatkowe przewody ciągnąć w przypadku montażu np. navi + kamerka?

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Navi - nie fabryczna

Postautor: bartdobr » 08 lis 2011, 12:20

Kabel video trzeba samemu pod tapicerką pociągnąć przez auto do nawigacji. Taki kabel dołączony jest do kamerki, łącznie z kabelkami zasilającymi które też trzeba samemu wpiąć.

Inna opcja na nawi jest taka:
Załączniki
x.JPG
x.JPG (11.61 KiB) Przejrzano 5856 razy
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap