Zmiana głośników

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Zmiana głośników

Postautor: aBARTh » 24 paź 2011, 23:41

Czy ktoś z Was podejmował się zmiany fabrycznych głośników (które umówmy się, że grają do d*** :doopa: ) ?

Jak wygląda sprawa demontażu boczków drzwiowych i ile jest miejsca na głębokość głośnika ?

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana głośników

Postautor: AldenteSaba » 25 paź 2011, 09:02

Ja miałem zdejmowaną tapicerkę w drzwiach tylnych jak przyciemniałem szyby. Ze zdjęciem nie było najmniejszych problemów. Jak pamiętam to chyba jedną albo dwie śrubki wykręcili koło zamka, a reszta to zatrzaski. Potem wyjęcie wtyczek od sterowania i boczek poszedł na bok. Nie mierzyłem głośników ale z tego co zauważyłem to były one mocno wysunięte na takich podstawkach platikowych więc chyba jest tam dość głęboko.

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Zmiana głośników

Postautor: OxBown » 25 paź 2011, 15:00

tez bede chetny na wymiane glosnikow bo jak ich sluchalem to jakosc nie najlepsza!!

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zmiana głośników

Postautor: bartdobr » 25 paź 2011, 16:48

A ja się zastanawiam czy nie-fabryczne radio mogło by lepiej "podbić" jakość dźwięku w tych głośniczkach? Jak na mój gust to bez wzmacniacza sama wymiana głośników dużo nie pomoże. Mam rację?
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Zmiana głośników

Postautor: Wojok » 25 paź 2011, 17:29

Bartdobr ma rację , sama wymiana głośników wiele nam nie da . Czasami fabryczne głośniki potrafią porządnie zagrać lecz trzeba im zapewnić porządną moc . Sam w moim polo mówiłem że głośniki są do :doopa3: ... lecz wtedy miałem fabryczne radio . Obecnie mam radio z pioneera i jak włączyłem radio to jakość dźwięku nie do porównania . Więc jeżeli już ktoś rozważa wymianę głośników to warto dołożyć jakiś piec (wzmacniacz)
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiana głośników

Postautor: bercik201 » 29 paź 2011, 17:29

A ja mam takie pytanko. Nie znam się na tym więc pytam.

Czy można by do jakiegoś wzmacniacza podłączyć np. kanały przednie i dodatkowy piecyk z bagażnika (np. jakiś wzmacniacz 4ch). liczę się z tym że wtedy tył będzie grał ciszej, chyba że mielibyście jakiś pomysł jak to podłączyć. Zaznaczam że chodzi mi o standardowe radyjko.
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Zmiana głośników

Postautor: aBARTh » 14 lis 2011, 17:33

Łatwiej na radiu "wyciąć" muzykę na tył. Masz te balansy itp. ustawiasz sobie przód/tył , lewa/prawa. Także możesz se wszystkie podpiąć pod piec, ale wysterować główne źródło na przód pojazdu i zrobić porządną scenę muzyczną.

Ja powiem CI jak miałem zrobione w Poog'u 206. Tam było audio 8.1. Z czego przód to były woofery w drzwiach i "gwizdki" na górze. Za plecami był głośniki średniotonowe, a w boczkach przy klapie bagażnika zestaw dwudrożny. Centralnie za fotelami subwoofer 30. Ja miałem zrobione tak, że front ( woofery i gwizdki ) oraz subwoofer napędzał piecyk, a reszta pod radio. Wiadomo wygłuszenie itp. Całość jak na low budget grała naprawdę świetnie.

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiana głośników

Postautor: bercik201 » 16 lis 2011, 14:58

O czymś podobnym myślałem ostatnio przy zakładaniu znajomemu audio w aucie. Zostało mi trochę mat wygłuszających do wklejenia w drzwi. Z poprzedniego samochodu przy sprzedaży wyjąłem moje customowe :) audio (standardowe wróciło do auta) i w domu czekają na kolejne dni świetności dwa zestawy odseparowane Helixa i mały subwoofer aktywny (W passacie grało wyśmienicie :) ). Stąd moje pytanie wyżej. Ale jeszcze pytanie jak Kia podejdzie do takiej modyfikacji
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

focus666
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 lut 2012, 13:52
Czym jeżdzę: Kia Sportage
2.0 DOHC XL Navi+ Skóra
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zmiana głośników

Postautor: focus666 » 02 mar 2012, 14:11

Czy ktoś z Was wymieniał w końcu te głośniki w Sportagu? Moja to wersja z navi i wbudowanym fabrycznie wzmakiem oraz basem ale pierwsze odsłuchy utwierdziły mnie, ze do pełni szczęścia wymagana będzie modyfikacja tego systemu. Nigdzie nie mogę odszukać info odnośnie rodzaj zamontowanych głośników, ich średnicy, miejsca umieszczenia wzmacniacza oraz rodzaju subwoofera. Posiada ktoś taka wiedzę i chce się podzielić?
Pzdr!

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Zmiana głośników

Postautor: cisco » 02 mar 2012, 17:50

Focus, w bagażniku po prawej stronie masz wbudowany subwoofer?? bo ja w tym miejscu mam tylko wnękę ;)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Zmiana głośników

Postautor: kijaS » 02 mar 2012, 18:38

Wnęka podobno daje głębszą scenę
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

focus666
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 lut 2012, 13:52
Czym jeżdzę: Kia Sportage
2.0 DOHC XL Navi+ Skóra
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zmiana głośników

Postautor: focus666 » 02 mar 2012, 21:40

Tak, dokładnie, subwoofer wbudowany jest właśnie w tą wnękę.
pzdr

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana głośników

Postautor: desto » 03 mar 2012, 00:24

Mi po resecie akumulatora (został odłączony) mam sytuację jak poprzednio. Na pierwszych trzech nazwach zaprogramowanych stacjach pojawiają się nazwy stacji, a na czwartym i piątym, nazwa zespołu, który akurat leciał, gdy radio programowałem. Sorry, za trochę poza tematem, ale może to radio generuje problem z elektryką w samochodzie. Też tak macie?
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zmiana głośników

Postautor: soul » 03 mar 2012, 08:26

desto tak działa RDS-pokazuje informacje np. o zespole którego "piosnke" akurat radio puszcza.
Obrazek

wasielewskis
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:15
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI XL automat

Re: Zmiana głośników

Postautor: wasielewskis » 13 mar 2016, 22:13

Kolego focus666 i jak sobie poradziłeś z tematem? Ja już też mam dość słuchania radia na tych głośnikach...

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana głośników

Postautor: rogaliq83 » 14 mar 2016, 02:30

Witam
Abarth ja się podjąłem samodzielnej wymiany głośników w przednich drzwiach.

tu masz filmik jak zdemontować boczki drzwi(w przednich i tylnych drzwiach tak samo)
https://www.youtube.com/watch?v=MNE_YgcFsZE

Napisze jaki zestaw ja zamontowałem u siebie: Radio Witson s100 + wzmacniacz crunch gpx1000.4 (4 kanały)+ zestaw odseparowany Powerbass S-60C na dystansach MDF 165/30 mm na przód(podłączone 2 kanały we wzmacniaczu)+głośnik niskotonowy JBL GT5-12 w skrzyni basowej na tył(podłączone 2 kanały w mostku). Drzwi przednie oraz klapa bagażnika wytłumione matami bitumicznymi.
Napiszę że nie jestem jakimś audiofilem i jest to moje pierwsze car audio w moim życiu i napiszę że po ustawieniu wzmacniacza podczas pierwszego odsłuchu dosłownie kopara opadła, :galy: :galy: dźwięk czysty, basik miły dla ucha ,cud miód malina. [zlosnik2] :lalala: :lalala:

Teraz gdy wiem co i jak to na przyszłość bym kupił tylko wzmacniacz 2 kanałowy, wymienił tylko głośniki z przodu,wytłumił drzwi i bez skrzyni basowej już gra dobrze, ale to moje spostrzeżenia,ale że skrzynia jest to lepiej zestaw gra. :oki: Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana głośników

Postautor: Thomaster » 14 mar 2016, 09:47

Nie grzebałem nigdy za dużo przy audio i właściwie nie mam specjalnych wymagań. Oryginalny zestaw byłby dla mnie wystarczający gdyby nie jedna mała uciążliwość - pierdzenie głośników przy głośniejszym słuchaniu muzyki.
Czy jest sens wymiany głośników bez dokładania wzmacniacza? Jeżeli tak to czy możecie polecić jakiś zestaw?

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana głośników

Postautor: rogaliq83 » 15 mar 2016, 02:39

Thomaster wymiana głośników Ci nic nie pomoże na pierdzenie,a dlatego ze to jest wina tylko i wyłącznie radia.Wszystkie radia samochodowe jakie są dostępne mają najwyrzej 20W na kanał, i to on powoduje przestery,zniekształcenia w glosnikach. Gdybyś tak zmienił głośniki na lepsze,to się wkurzysz jeszcze bardziej,ponieważ będą grały dużo ciszej od tych fabrycznych a pierdziec i tak będą dalej.Ja właśnie zmieniłem głośniki, podlaczylem pod samo radio bo czekałem na wzmacniacz i nie wiedziałem co jest grane,czy to glosniki wadliwe czy co i dopiero po zamontowaniu wzmacniacza pokazały co potrafią.

Focus co do Twojej sytuacji gdy masz już jakiś wzmacniacz i sub(fabryczny),pierwsze co bym zrobił na Twoim miejscu to wytlumil drzwi oraz klapę bagażnika, bo wtedy usłyszysz zauważalna różnicę. Bas będzie głębszy szybszy a wysokie tony staną się wyraźne,nie będzie słychać takiego metalicznego poglosu.Zaznaczam ze nie jestem żadnym audiofilem a wręcz osoba niedoslyszaca( noszę aparaty słuchowe) ale jestem mega zaskoczony i zadowolony z efektów mojej zmiany audio
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana głośników

Postautor: Thomaster » 15 mar 2016, 09:11

@rogaliq83 - napisałeś, że teraz już wiesz, że wsytarczyłoby wymienić głośniki z przodu + dwukanałowy wzmak. Mógłbyś coś polecić? Dystanse dorabiałeś sam, czy dostałeś gdzieś dedykowane do Sportka?

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana głośników

Postautor: rogaliq83 » 15 mar 2016, 19:07

Thomaster hmmm mógłbym Ci coś polecić i to zrobię tylko nie wiem ile $$$ jesteś w stanie na to przeznaczyć.Podam Ci najtańsze 2 najtańsze opcje wraz z cenami (sprzęt polecany w car audio czyli nie jakieś Voice kraft, boshmany )
Głośniki
1. GMS 960- 200zł
2. PowerBass S-60c 230zł
3. HELIX B62C - 250zł
Wzmacniacz
1 BLAUPUNKT EMA260 -190zł
2. BLAUPUNKT GTA2 190
3. Magnat Edition Two- 190

Dystanse głośnikowa MDF nie ma dedykowanych tylko wymiary czyli do głośników 165mm(średnica)wysokość 20mm i ważne żeby były zabezpieczone bo jak nie to od wilgoci spuchną i się rozlecą.
Kable do podłączenia wszystkiego kupowałem osobno na metry tyle ile chciałem.
Ja mam wzmacniacz zamontowany pod siedzeniem pasażera wtedy nie trzeba rozbierać progów by ciągnąć kabli do bagażnika
Kable z akumulatora plus(z bezpiecznikiem 40A) i minus zastosowałem 10 mm2 które idą tunelem środkowym
kable głośnikowe z miedzi beztlenowej (jakieś najtańsze) 2x1,5mm2
Wytłumienie drzwi najtańszymi matami bitumicznymi(zmieścisz się w 120zł za parę drzwi można też taśmą dekarską ale ja bym się bał że w lato mogły by spłynąć:)
Powiem Ci że bałem się ze jest tyle do roboty przy wymianie audio ,że sobie nie dam rady czy coś, ale jak na pierwszy raz w życiu zajęło mi to 2 dni (zamknąłem się w garażu,telefon wyłączyłem ) i wcale to nie jest jakieś skomplikowane.

Myślę że jak byś miał jakieś pytania to pisz na PW
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zmiana głośników

Postautor: puder12 » 15 mar 2016, 20:28

rogaliq83 pisze:Wytłumienie drzwi najtańszymi matami bitumicznymi

mam pytanie OT - czy drzwi są od środka fabrycznie wyklejane jakąś matą?


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap