Kierunkowskazy autostradowe

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: RobaL » 17 maja 2011, 22:35

Czy nasz Sportek posiada "kierunkowskazy autostradowe"? Przynajmniej XLka? Nie wiem czy to w gole dobrze nazywam, bo nie znam fachowej nazwy. Mam na mysli to, ze np. przy zmianie pasa na autostradzie wystarczy lekko dotknac manetki kierunkowskazow i auto mrugnie 3x kierunkiem i sie wylaczy. Jest cos takiego? Przegladalem instrukcje i nic nie znalazlem.

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: Zajonc » 17 maja 2011, 22:40

tak... miga 3-krotnie po muśnięciu lekkim wajhy
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: RobaL » 18 maja 2011, 00:38

No to swietnie. Bardzo przydatna rzecz.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: kasia_mm » 18 maja 2011, 07:05

no jakos nie jestem pewna tzn mialam to w Ceed'zie - raz sie pyknelo i raz zaswiecil kierunek - a teraz jadac pykam delikatnie a i tak slysze 6x klikniecie kierunku - musze to sprawdzic na postoju jak to fizycznie wyglada... bo cos mi sie wydaje ze kierunek zapala sie wiecej razy:( troche mi to przeszkadza nie powiem...

superman6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:31
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi
Biały, L,18', SLS
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: superman6 » 18 maja 2011, 08:30

3 pyknięcia i odskakuje, mam L!
VeB

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: kijaS » 18 maja 2011, 10:03

I zwą to chyba moduł komfortowy dla kierunkowskazów. Przynajmniej ja z taką nazwą się spotkałem. Ale Twoja też piękna :bigok:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: AldenteSaba » 18 maja 2011, 10:46

Kasia chyba ma też rację. Słyszy 6 kliknięć stycznika i dobrze. Wł. wył. wł. wył. wł. wył. - sześć kliknięć - trzy błyski.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: kasia_mm » 18 maja 2011, 10:47

sprawdzilam - faktycznie mimo ze pykanie w srodku slychac kilka razy to swiatelko kierunkowskazu miga 3 razy:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: RobaL » 18 maja 2011, 20:25

kijaS pisze:I zwą to chyba moduł komfortowy dla kierunkowskazów. Przynajmniej ja z taką nazwą się spotkałem. Ale Twoja też piękna :bigok:


Matko Boska, to moja zdecydowanie lepsza. Przynajmniej krotsza ;) A odkrylem to przypadkowo kiedys w innym aucie i uzywalem glownie na autostradzie wiec tak sobie to nazwalem ;)


kasia_mm pisze:troche mi to przeszkadza nie powiem...


No w miescie moze to byc faktycznie denerwujace jak sie przypadkowo dotknie. Nie wiem, bo nie mialem tego nigdy na co dzien. Jak mowie odkrylem to kiedys przypadkiem w innym samochodzie, akurat na autostradzie i bardzo mi sie spodobalo :) Do zasygnalizowania zmiany pasa akurat w zupelnosci takie 3 mrugniecia wystarcza. Ja sie ciesze, ze to cos bedzie w moim Sportku, o ile go w ogole doczekam ;)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: Meduzes » 19 maja 2011, 09:58

Ma to swoje zalety i wady :ugeek:

przykład 1:
jeżeli jedzie za nami auto i definitywnie mu się śpieszy a ty go chcesz puścić mrugając mu raz prawym kierunkowskazem to w przypadku KS ten fakt się nie uda bo mignie 3 ... i tym samym zamiast pomóc to jeszcze gorzej skomplikujesz sytuację bo kierowca za tobą pomyśli że skręcasz więc też zacznie hamować ... (dużo jeżdżę i staram się współpracować z innymi kierowcami - dzięki takiemu mruganiu i ja i wyprzedzający wiemy że zwracamy na siebie szczególną uwagę)

przykład 2:
gdy wyprzedzimy dane auto i chcemy mu podziękować za np ustąpienie miejsca często stosuję wiązankę kierunkowskazów prawy-lewy-prawy ... bardzo miłe i kulturalne zachowanie często spotykane na zachodzie ... niestety z wiadomych przyczyn w KS tego nie da się zrobić i pozostaje podziękować awaryjnymi (na zachodzie gdy podziękujesz awaryjnymi zostaniesz wytrąbiony ponieważ awaryjne służą do sygnalizowania niebezpieczeństwa a nie dziękowania)...

Za to przyznaje że przy zmianie pasa potrójne mignięcie rzeczywiście sprawdza się rewelacyjnie 8-)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: Piotr2011 » 19 maja 2011, 11:25

Kolego, jak przytrzymasz ze 2 sekundy to raz mrugnie
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: RobaL » 19 maja 2011, 12:23

Meduzes pisze:Ma to swoje zalety i wady :ugeek:


To nie wiem czy ja cos zle rozumiem, ale nie mozna recznie przestawic manetki na chwile do gory, zeby mrygnelo raz i recznie ja cofnac do pozycji wyjscowej? Zawsze mrugnie 3x? Bo w tym aucie co jezdzilem moglem spokojnie np. puscic raz na dol, raz do gory i raz na dol i ladnie podziekowac. A tylko takie lekkie dotkniecie (jakbym chcial wlaczyc kierunek - powiedzmy manetka do polowy) powodowalo 3-krotne mrugniecie.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: kasia_mm » 19 maja 2011, 13:31

RobaL wlasnie nie mozna mrugnac raz. Krótkie przytrzymanie powoduje 3x mrugniecie kierunkiem. A klikow 5-6 uslyszysz przy tym:(

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: Meduzes » 19 maja 2011, 14:59

Piotr2011 pisze:Kolego, jak przytrzymasz ze 2 sekundy to raz mrugnie


niestety nieprawda ... mrugnie 3x

Bo w tym aucie co jezdzilem moglem spokojnie np. puscic raz na dol, raz do gory i raz na dol i ladnie podziekowac.


można włączyć kierunek prawy - natychmiast lewy - i prawy ... tyle że ten ostatni prawy będzie się świecił 3x :evil:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: RobaL » 19 maja 2011, 15:36

No to faktycznie zrypali to nieziemsko :wmur:

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: Meduzes » 19 maja 2011, 17:20

RobaL pisze:No to faktycznie zrypali to nieziemsko :wmur:


też bym się nie zgodził ;) bo czymś normalnym jest zmiana pasa na autostradzie (dlatego takie udogodnienie 3x mrugnięć) a czymś niepisanym jest puszczanie, dziękowanie i inne zachowania umówione i przyjęte przez kierowców ... wszystkiego nie są w stanie przewidzieć ;) zresztą funkcję 3 mrugnięć w swoich autkach stosuje większość producentów nowych aut ...

dlatego napisałem: ma to swoje zalety i wady :D
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: RobaL » 19 maja 2011, 19:19

Meduzes pisze:wszystkiego nie są w stanie przewidzieć ;) zresztą funkcję 3 mrugnięć w swoich autkach stosuje większość producentów nowych aut ...


Przeciez chyba nie projektowal tego Jarek bez prawa jazdy? ;) A powaznie to 3 mrugniecia przy pyknieciu manetki sa OK, ale skoro chce wlaczyc i wylaczyc - to ja chce tylko raz mrugnac. Po co mi chca dogodzic na sile? No ale nic, jakos to przezyje. Mam ciezka noge to akurat rzadko bede dawal komus znac, ze moze wyprzedac ;) A z dziekowaniem sobie jakos poradze .

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kierunkowskazy autostradowe

Postautor: Meduzes » 20 maja 2011, 09:26

RobaL pisze: Mam ciezka noge to akurat rzadko bede dawal komus znac, ze moze wyprzedac ;) A z dziekowaniem sobie jakos poradze .


tylko nie odjeżdżaj zbyt szybko bo mrugnięć z podziękowania też możemy nie zobaczyć :lol:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap