automatyczne blokowanie drzwi

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: Zajonc » 15 maja 2011, 20:51

mam takie pytanko... czy da się wyłączyć system blokujący drzwi po osiągnięciu 15km/h?? często do mnie ludzie wsiadają i wysiadają i strasznie mnie wkurza że za każdym razem po zatrzymaniu muszę pamiętać o ich odblokowaniu, a po drugie podejrzewam że żywotność tak eksploatowanych siłowników będzie niewielka... próbowałem coś na ten temat znaleźć w instrukcji ale albo nie ma albo ja słabo szukam [zdziwko]
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: greeg25 » 16 maja 2011, 14:06

w serwisie wątpie ale jakiś dobry elektronik napewno
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: Zajonc » 16 maja 2011, 22:33

nie jest to aż takie wkurzające żebym dawał komuś pchać ręce do sprawnego auta, lepiej nie dotykać bo zacznie nawalać... miałem nadzieję że może jest jakaś kombinacja naciskania włączników bądź coś podobnego dzięki czemu się da to to ustrojstwo wyłączyć, w clio którym cały czas śmigam też jest ten system lecz wystarczy dłużej przytrzymać przycisk od centralnego zamka i system się deaktywuje... i po co to właściwie jest?? żeby mi ktoś torebki jak na czerwonym stoję nie zabrał?? :killer:
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: backuz » 30 maja 2011, 12:10

Nie ma podobno problemu z wyłączeniem tego. W ASO GAM w Długołęce koło Wrocławia, przy okazji ustawiania automatycznego składania lusterek w momencie zamknięcia auta, musieli też wyłączyć automat zamykania drzwi przy określonej prędkości - lusterka się składały :) Więc na pewno da się to dość prosto zrobić. :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: RobaL » 31 maja 2011, 20:05

Faktycznie Zajnoc, strasznie wkurzajace ustrojstwo. Dzis praktycznie pierwszy dzien jezdzilem, podjechalem pod przedszkole, zona wysiadla, obeszla auto i nie mogla corki wyciagnac z samochodu. I puka mi w szybe, ja nie wiem o co chodzi, co mam przycisnac, zeby to odblokowac. Komedia ;) Ale z drugiej strony dobrze, bo mi ktos na krzyzowce chocby laptopa nie dzwignie. Chyba trzeba sie przyzwyczaic do tego odblokowywania.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: dealer » 01 cze 2011, 22:31

na światłach może dźwignąć i laptopa i torebkę tylko szybkę rozpirzy (chyba, że folia na szybach powstrzyma). miałem kiedyś takie zdarzenie, że na światłach przechodzień dla hecy otworzył mi drzwi :/ kolo ubawił się jak norka a ja niekoniecznie.
Od tej pory wszystko cenne trzymam w bagażniku albo przypinam pasami :) przynajmniej nie wala się po kabince jak gwałtownie trzeba hamować :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

eustachyeus
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2011, 14:10
Czym jeżdzę: Renault Megane 1.5 dCi

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: eustachyeus » 02 cze 2011, 08:57

A nie stało się to czasem we Wrocławiu? Mój znajomy kiedyś tak zrobił gdzieś tam na krzyżówce. I rzeczywiście śmiał się z reakcji kierowcy cały dzień :p. Wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Wracając do tematu to sądzę, że trzeba się przyzwyczaić do tego odblokowywania jak do wszystkiego w świecie. Ja bardzo szybko wyrobiłem w sobie ten nawyk.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: aBARTh » 02 cze 2011, 14:32

Tylko uważajcie, żeby wam nie przestawili tak, że zamiast zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h będą się Wam składać lusterka powyżej tej prędkości [rotfl1]

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: dealer » 09 cze 2011, 11:34

eustachyeus pisze:A nie stało się to czasem we Wrocławiu? Mój znajomy kiedyś tak zrobił gdzieś tam na krzyżówce. I rzeczywiście śmiał się z reakcji kierowcy cały dzień :p.

miejsce akcji Łódź okolice Bałuckiego :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: Zajonc » 04 lip 2011, 21:21

problem rozwiązany... w salonie podłączyli pod kompa, 2 minuty i po zabawie... już się drzwi same nie blokują... nawet pieniędzy za to nie chcieli ;)
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

pjj
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:07
Czym jeżdzę: E320 CDI ,
SX4 4x4, Sportage XL 2.0 CRDi 184KM

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: pjj » 10 kwie 2012, 10:35

Przepraszam, ale czy dobrze zrozumiałem, że ten system jest fabrycznie ustawiony aby blokował automatycznie drzwi po przekroczeniu 15 km/h?

Gen88
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2019, 12:54
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 2012r. 2.0 benzyna 163 KM

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: Gen88 » 30 cze 2019, 13:19

KIA Sportage III – 2012 – 2.0 benzyna AWD

Hej,

Mam problem z systemem blokującym drzwi. Zdarza się, że po zgaszeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka, system nadal jest aktywny i tylnie drzwi oraz bagażnik pozostają zamknięte. Jest to strasznie uciążliwe, bo jeśli chce np. zabrać coś z tylnej kanapy, to nie mogę dostać się do kabiny. Jak otworzę wtedy samochód na przycisku w panelu w drzwiach, to wtedy drzwi się otwierają, ale pojawia się kolejny problem - nie można w ogóle zamknąć pojazdu pilotem – po prostu nie reaguje, w ogóle nie zamyka pojazdu. Wtedy trzeba wrócić do samochodu, odpalić zapłon, zamknąć cały samochód na przycisku w drzwiach, zgasić samochód i przy wyciąganiu kluczyka słychać „otwieranie” zamków. Wtedy pilot centralnego zamka zareaguje i można zamknąć samochód.

Rozumiem, że system jest aktywny, gdy kluczyk jest w stacyjce, ale po jego wyjęciu powinien się deaktywować i otworzyć wszystkie drzwi. Ewentualne „ręczne” otwarcie drzwi na panelu w drzwiach nie powinno uniemożliwiać zamknięcia pojazdu.

Co może być przyczyną takich błędów? Kluczyk zwykły (nie smart). Może ktoś miał podobne problemy i jak udało się je rozwiązać?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: automaciek » 02 lip 2019, 06:18

Być może zacina się popychacz mechanizmu wykrywania obecności kluczyka we wkładce stacyjki. Wystarczy takową zdemontować przesmarować olejem lub rzadkim smarem w sprayu.

kostek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2023, 21:19
Czym jeżdzę: 2.0b+lpg 163kM

Re: automatyczne blokowanie drzwi

Postautor: kostek » 15 gru 2023, 21:29

Odświeżę temat od niedawna jestem posiadaczem KS 2.0b 2010r i już mam dosyć tych blokujących zamków więc zadzwoniłem do najbliższego serwisu KIA Siedlce i pytam czy mogą mi to wyłączyć, a oni że nie ma takiej możliwości dlatego piszę tutaj z prośbą o pomoc czy ktoś w pobliżu Siedlce-Sokołów Podl. może to wyłączyć poza ASO oczywiście.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap