Wiazka haka 13pin - brak STOP

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
wally
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:06
Czym jeżdzę: Subaru Forester 2.5XT, Kia Sportage III '13 Limited 1.6gdi

Wiazka haka 13pin - brak STOP

Postautor: wally » 07 kwie 2024, 22:17

Witajcie! Przy okazji ładnego kwietniowego weekendu postanowiłem zamontować hak (Steihoff) oraz podłączyć od razu wiązkę uniwersalną 13pin firmy PiAir z modułem. Robota szła dobrze aż do momentu montażu wiązki... Udało mi się w końcu znaleźć wszystkie sygnały tj. światła prawe/lewe/ migacze, światło przeciwmgielne, stop, wsteczny. Co mogło pójść nie tak? Ano jest problem z jednym obwodem a mianowicie ze STOPem. Jaki to problem spytacie? Ano stop pojawia się na wejściu do modułu jednak nie ma przejścia do wtyczki haka. Co ciekawe, montowałem haki do DWOCH identycznych kijanek sportage (2012 oraz 2013) i miałem 2 identyczne wiązki i moduły więc od razu wyeliminowałem wadliwy moduł bo na drugim module sytuacja jest identyczna.

Wiem, ze pomoc na odległość w takich jest prawie niemożliwa ale liczę na Wasze sugestie.

Pacjent: Kia Sportage przedlift, 2013, 1.6 GDI.

Pytanie dodatkowe, czy ktoś mógłby poratować mnie schematem kabelków elektrycznych obejmujących oświetlenie tylne zewnętrzne?

Pozdrawiam,
Wally

wally
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:06
Czym jeżdzę: Subaru Forester 2.5XT, Kia Sportage III '13 Limited 1.6gdi

Re: Wiazka haka 13pin - brak STOP

Postautor: wally » 08 kwie 2024, 20:20

Problem rozwiązany samodzielnie

Dla potomności, moduł który mam to PiAir 13.01, ma wysoki próg wyzwalania danego obwodu. U mnie po kilku godzinach walki i dzwonienia z elektryką zwyczajnie rozładował się akumulator i dawał ok 10V na stopa i dioda przekaznika nie wchodziła w stan uruchomienia. Po podladowaniu akumulatora było lepiej ale i tak napięcie było na granicy. Porozmawiałem z właścicielem firmy PiAir i wspomniał że już tak miewał z kia carens i sportage - rozwiązaniem okazał się nowy moduł z niższym progiem załączania obwodów. Właściciel PiAir bym tak dobry, że podrzucił mi nowy moduł w ciągu dnia do domu i szybko dokończyłem montaż.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap