Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
kiler_0
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2023, 12:16
Czym jeżdzę: 1.7 crdi XL

Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: kiler_0 » 12 lut 2024, 09:02

Cześć,

Mam problem w mojej KS3 z przyciskami sterowania szybami w drzwiach kierowcy. Nie działa ich podświetlenie. Chciałbym je zdemontować i zobaczyć co jest przyczyną. Czy ktoś orientuje się czy ten panel z przyciskami da się wyjąć podważając go? Nie chce zdejmować całych boczków drzwi bo później jest problem że te spinki plastikowe pękają.
Załączam znaleziony schemat z którego wynika że ten panel nie jest jakoś przykręcany, ale prośba o info z praktyki jak to wygląda.
Załączniki
drzwi.jpg

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: Trnc » 12 lut 2024, 18:01

Musisz zdjąć bok a potem się odkręca panel od wewnątrz boku.
Mam taki panel na stanie (Auto Down). Jak coś to mogę odsprzedać.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

kiler_0
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2023, 12:16
Czym jeżdzę: 1.7 crdi XL

Re: Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: kiler_0 » 13 lut 2024, 10:01

Dzięki za odpowiedź. Będę musiał w takim razie rozebrać boczek. Na razie nie chce kupować, może okaże się że podświetlenie zacznie działać jak wyjmę wtyczki i włożę itp. Poza tym mam (AUTO). Na szczęście wszystkie przyciski działają więc temat nie jest pilny i na spokojnie sobie zobaczę jak będzie jakaś przyzwoitsza pogoda i trochę wolnego czasu.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: Gawon » 01 mar 2024, 23:35

Zdejmowałem boczek kilkanaście razy, spinki wszystkie całe i oryginalne od nowości. Jak to stare chińskie powiedzenie mówi " nie taki diabeł straszny jak mu dasz w łapę" :)
Przy okazji pytanie, czy ktoś zmieniał diody podświetlenia? Wlutowałem na próbę jakieś dwie 12V z taśm różnych, więc parametrów nie znam, ale i te z taśmy i te z przełączników pod zasilaniem 12v świeciły, pytanie ile mA powinny mieć?

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: Trnc » 01 mar 2024, 23:43

Kiedyś zmieniałem kolory podświetlenia w innych autach ale zwykle to były oddzielne żarówki nie połączone z całym układem. Tutaj jest wszystko na płytce z układami scalonymi to bałbym się w to ingerować nie znając parametrów. Ale do odważnych świat należy ;-)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: Thomaster » 02 mar 2024, 03:09

Gawon pisze:Przy okazji pytanie, czy ktoś zmieniał diody podświetlenia? Wlutowałem na próbę jakieś dwie 12V z taśm różnych, więc parametrów nie znam, ale i te z taśmy i te z przełączników pod zasilaniem 12v świeciły, pytanie ile mA powinny mieć?


Ja zmieniałem żeby jaśniej świeciły bo te oryginalne to ledwo co widać. Zamówiłem kilka rodzajów LED SMD z TME i testowałem - z tego co pamiętam to finalnie zostały czerwone 20mA Kingbrighta.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Przyciski sterowania w drzwiach kierowcy - brak podświetlenia

Postautor: Gawon » 03 mar 2024, 22:24

No właśnie, słabo to wygląda, też chciałem coś mocniejszego włożyć tylko białe albo jasnoniebieskie jakieś. I co z tym jest widoczna poprawa ?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap