Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Katnik1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:55
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 cvvt 163km

Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Katnik1 » 16 gru 2023, 17:23

Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj nowy.
Kupiłem radio https://a.aliexpress.com/_ExgRkch
Po podłączeniu wszystkiego plug in, radio pobiera w spoczynku 0.5A .Czy mogę jakoś przerobic kostkę? Jeśli tak to w jaki sposób? Teraz przerobiłem to w ten sposób że od strony radia połączyłem stałe 12v i stacyjkę w jedno a od samochodu wpielem pod stacyjkę natomiast
Stale 12v odłączyłem. Efekt jest taki że radio pobiera prąd tylko po przekręceniu kluczyka, częściowo problem rozwiązuje bo nie pobiera prądu jak wyłączę samochód ale za każdym razem gdy zgasze samochód choćby na sekundę radio ładuje się na nowo.
Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Trnc » 16 gru 2023, 17:54

Chyba tak jak mówisz radio pewnie pobiera jakiś mały prąd bo radio jest w podtrzymaniu. Po to, że jak na drugi dzień odpalasz to od razu włącza się radio (muzyka), a nie uruchamia się cały system od początku jak komputer i nim się jakaś muzyka odpali to już zdążysz ujechac jakis spory odcinek.

Tylko nie rozumiem po co całkiem tak odcinac ten prąd. Jak za każdym razem te radio po odpaleniu się będzie długo uruchamiac.

Ja już z tego radia korzystam ponad 5 lat. Auto czasami nawet 7 dni stoi i odpalam bez problemów więc nie widzę powodu żeby odcinac fabryczne prądy

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Katnik1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:55
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 cvvt 163km

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Katnik1 » 16 gru 2023, 18:16

Wczoraj wieczorem zakończyłem montaż radia i wczas rano musiałem jechać a samochód nie zagadał, musiałem użyć kabli. Pobór prądu na zamkniętym samochodzie 0.70a po odłączeniu radia 0.25a. Być może akumulator był słaby? Bo przez te 10h w nocy może zeszło 7ah
Ostatnio zmieniony 16 gru 2023, 18:23 przez Katnik1, łącznie zmieniany 1 raz.

Katnik1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:55
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 cvvt 163km

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Katnik1 » 16 gru 2023, 18:21

Trnc pisze:
Ja już z tego radia korzystam ponad 5 lat. Auto czasami nawet 7 dni stoi i odpalam bez problemów więc nie widzę powodu żeby odcinac fabryczne prądy


Wiesz może jaki masz pobór prądu w spoczynku? To chyba nie jest normalne żeby samo radio pobierało 0.5A

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Trnc » 16 gru 2023, 18:43

Kurcze nie wiem ile pobiera. Ale już wymieniałem aku bo mi się potem te radio resetowało i w końcu wymieniłem aku i problemy się skończyły. Ale aku już miał ok 9 lat także najwyzsza pora.
A Teraz od 2 albo 3 lat wszystko gra bez problemow.
Ja w instalacje nie ingerowałem. Podłączyłem plug n play

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Katnik1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:55
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 cvvt 163km

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Katnik1 » 17 gru 2023, 08:13

Ma ktoś pomysł? Dlaczego radio pobiera 0.4-0.5A przez cały czas po wyłączeniu samochodu?

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: TexRan » 17 gru 2023, 21:18

Ciężko to zdalnie zdiagnozować ale trzeba brać też pod uwagę uszkodzenie samego radia. Jak ono jest cały czas włączone to pobiera prąd. Może jakaś nawigacja.

Katnik1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:55
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 cvvt 163km

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Katnik1 » 17 gru 2023, 21:46

Teraz już nie pobiera, włączyłem je na stacyjkę. Działa dobrze, stacje zapisane, dane Bluetooth też są, ale zegarek aktualizuje się dopiero gdy GPS się połączy z satelitami. Problem polega na tym że przy tym ustawieniu za każdym razem radio włącza się na nowo, nawet gdy wyłączę samochód na kilka sekund.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Gawon » 17 gru 2023, 23:11

Po jakim czasie sprawdzałeś ten pobór? U mnie jest tak ze podtrzymanie jest chyba na 60 min. Jak wyłączam stacyjkę i w ciągu tej godziny odpalam to system wstaje od razu, po dłuższej przerwie po odpaleniu mam napis Android i zanim zacznie grać radio mija jakieś 20-30 sek.
Możliwe że u Ciebie jest podobnie, było sprawdzić po jakimś czasie. W menu pamiętam że gdzieś te 60 min można było zmienić do 0. Z tego co napisałeś to radio po Pobiera 0.45A po przed podłączeniem miałeś 0.25 a teraz 0.7

Katnik1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:55
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 cvvt 163km

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Katnik1 » 18 gru 2023, 12:31

0.25 pobierało bez radia bo miałem otwarta maskę i centralny się nie domknął, ale z ręcznie wciśniętym domknięciem maski test 0.02A. Radio pobiera ~0.5A. Po jakim czasie się wyłączy nie wiem, przyznam że nie sprawdziłem. Zasugerowałem się tym że po około 10h stania samochód nie odpalił, chociaż akumulator tegoroczne mrozy w granicach -12 -15 znosił spokojnie i palił z dotyku. Sprawdzę to jeszcze raz. Przyznam się że szukałem tej opcji : auto delay etc. Ale nigdzie nie znalazłem. Napisałem też do chińczyka ale nie odpisał.

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: Trnc » 18 gru 2023, 13:28

Ustawienia > Pojazd > Dodatkowe ustawienia > Opóźnienie wyłączenia po wyłączeniu stacyjki.

U mnie jest cały czas na "Auto uśpienie"

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: AdamAki » 19 gru 2023, 09:50

Żeby pomiar był nie zafałszowany to musi być wykonany przez parę minut, bo sam samochód pobiera znaczny prąd jeszcze przez kilka minut a dopiero po tym czasie spada pobór prądu.

raq25
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2013, 10:07
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AWD
L

Re: Radio Android 2din pobiera prąd w spoczynku.

Postautor: raq25 » 06 sty 2024, 00:17

Powiem tak, radio Android o ile masz takie jak montowałem, te radyjka z wyglądu wszystkie takie same, cały czas pobiera prąd bo się nie wyłącza, tylko przechodzi w stan uśpienia. Robiłem pomiar i było to jakieś 0,4A. Co ciekawe przy włączonym radiu pobór był 0,6A. Można zrobić tak ,że się wyłączy całkiem, można było to zrobić w ustawieniach serwisowych. W tym co montowałem można było ustawić logo na powitanie, ale jak przechodziło w stan uśpienia to logo się nie pojawiało, tylko wtedy gdy całkiem się je wyłączyło ustawiając tą opcję w trybie serwisowym, ale to równało się z zerowaniem equalizera i stacji radiowych, może przyjaciele ze wschodu już to poprawili. kombinowałem z kablami jak ty i nic to nie zmieniało.
A dodam że był to hyundai coupe 2005, bez jakiś systemów opóźniających, stara dobra zależność zapłon off to wszystko off.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap