Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: TexRan » 22 cze 2023, 23:19

Dzisiaj tak nagle zaczęły mi się pojawiać w czasie jazdy kontrolki nie zapiętych pasów razem z sygnałem dźwiękowym.
Nie mam swojej Kii długo ale wcześniej nic takiego nie miałem. Dopiero dzisiaj, może przez te upały. Ale gdzie mam szukać co może być problemem?
Z reguły problemy są jak jest wilgotno a nie jak ciepło. Jak dobrze pamiętam to przez krótki czas pokazały mi się nawet 3 kontrolki pasów a zajęte były tylko 2 miejsca z przodu. Czy do tego jest jakiś osobny moduł ? Kurde mam nadzieję, że nie miał ten samochód jakiś dziwnych przygód których nie wyłapałem i teraz będzie długa zabawa. Kiedyś w innym miałem problemy i dałem sobie z nimi radę (ktoś spierdzielił robotę z kabelkami) ale nie chce zaczynać zabawy od nowa. To by nie było śmieszne.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: Gawon » 24 cze 2023, 22:52

tak dla jasności tylko zapytam, nie masz fotelika, plecaka, toreb czy innych rzeczy na siedzeniu jak to się dzieje?

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: TexRan » 24 cze 2023, 23:12

O ile dobrze pamiętam na kanapie z tyłu nic nie było a przednie były zajęte przez człowieków. Porozpinał bym wtyczki i psiknął contactem to styków ale nie sprawdziłem jeszcze czy radio ma jakiś kod bo mam zamiar zrobić to na odłączonym aku. Czy może się coś rozkodować po odłączeniu aku, słyszałem kiedyś że w którymś samochodzie po odłączeniu aku trzeba było ponownie kodować kompa silnika.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: Gawon » 25 cze 2023, 13:18

kod radia chyba był w książce serwisowej, nie pamiętam bo mam zmienione, nie słyszałem nigdy o problemach z kompem silnika po odłączeniu aku, oczywiście jakieś przypadki mogą się czasami zdarzyć ale to nie jest reguła, pamiętać trzeba by odpinać (-) minus

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: TexRan » 25 cze 2023, 13:52

Problem w tym, że nie dostałem książki serwisowej. Gdybym ją miał to aż tak bardzo bym się tym nie przejmował.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: diselboy » 25 cze 2023, 14:01

miałem kiedyś coś takiego, przyczyny nie znalazłem problem znikł sam, dla spokoju siknąłem kontaktem w szczelinę gdzie wchodzi zamek pasa. Teraz jeżdżę z zapiętymi pasami z tyłu ( w obu autach ), ktoś wsiada to sobie odpina i zapina.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Sygnał i kontrolka pasów bezpieczeństwa

Postautor: TexRan » 25 cze 2023, 14:18

Jest to jakieś rozwiązanie, o tym nie pomyślałem. Może profilaktycznie zrobię tak ze wszystkimi pasami. Zrobiło mi się to raz w tej największe upały.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap