Podłączenie kamery pod android

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Qulpina
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 03 lis 2022, 14:28
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi XL

Podłączenie kamery pod android

Postautor: Qulpina » 11 lis 2022, 18:55

Hejka, mam pewien problem i chciałbym poprosić was o pomoc. Podłączyłem sobie radio z androidem i chciałbym wrzucić w nie kamerę która mam w lusterku.
Wyciągnąłem kostkę od lusterka i tam jest kilka kabli, [wyedytowano] wie który od kamery i gdzie one idą...
Rozbierałem listwę pod bagażnikiem wyciągałem kamerę i tam od kamery idzie jeden gruby kabel w którym jest kilka mniejszych i wchodzi w kostkę..
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to podłączyć pod radio android najprostszym sposobem ? Bo przyszłościowo chciałem w ekran w lusterku wrzucić kamerę na front auta.
Trochę mi się spieszy bo auto rozbabrane całe, a w wtorek muszę w trasę pojechać :D

Qulpina
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 03 lis 2022, 14:28
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi XL

Re: Pilna pomoc

Postautor: Qulpina » 12 lis 2022, 09:44

Myślałem sobie troszkę o tym i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie poszukać z tyłu za kostka kabel który przesyła obraz do wyświetlacza podpiąć w niego kabelek i doprowadzić do radia. Tylko jak go poszukać? Jeśli włączę wsteczny i obraz się pokaże to będzie na nim napięcie, a jeśli wsteczny wyłącze to napięcie zniknie?

Qulpina
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 03 lis 2022, 14:28
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi XL

Re: Pilna pomoc

Postautor: Qulpina » 12 lis 2022, 17:50

https://zapodaj.net/620bdf3bd1cba.jpg.html

Tak jak na tych zdjęciach wyglądają kable od kamery i kostki
Pomoże ktoś ?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podłączenie kamery pod android

Postautor: Thomaster » 16 lis 2022, 23:28

Tutaj masz schemat pinów z kostki lusterka. żeby podpiąć sygnał z kamery do radia musisz odpiąć Video+ (PIN4) i video-(PIN5) i podpiąć do navi z androidem na wejście kamery. Dodatkowo podłączyć sygnał załączenia biegu wstecznego do radia (PIN9). Sygnału wstecznego nie odpinaj od lusterka bo potrzebny jest do wyłączania fotochromu przy cofaniu.
UWAGA - z tegp co kojarzę to na tej rozpisce z hotline'a jest błąd i sygnały video+ i video- są zamienione ze sobą miejscami więc podłącz odwrotnie.

lusterko.jpg
lusterko.jpg (33.05 KiB) Przejrzano 480 razy


Gdybyś chiał ciągnąć z tyłu auta to poniżej rozpiska wtyczki kamery:

kamera.jpg
kamera.jpg (16.56 KiB) Przejrzano 480 razy

yogas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2023, 13:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 CRDI 184KM AWD Automat

Re: Podłączenie kamery pod android

Postautor: yogas » 14 lut 2023, 13:47

Przyłączam się do wątku.
Gdzie najlepiej wpiąć się w kabel video + sygnał wstecznego, czy poza rozbieraniem lusterka istnieje możliwość złapania tej wiązki gdzieś bliżej radia ?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap