Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Wojtas-79
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2021, 13:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI 2011r

Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Postautor: Wojtas-79 » 12 maja 2022, 22:01

w Kii Sportage 1,7 CRDI z 2010r sprowadzonej ze Szwecji pojawił sie problem z czujnikami cofania.
W pewnym momencie po włączeniu wstecznego zaczęły wydawać przerywany dźwięk lub ciągły bez względu na to czy z tyłu była przeszkoda czy nie.
Po podłączeniu do komputera wyrzuciło błąd B1214 Usterka czujnika tylnego lewego. Faktycznie po oględzinach był fizycznie uszkodzony, zeszła czarna powłoka. Zakupiłem używany identyczny oryginalny o numerze 95720-3U000 ( 957203U000 ).
Po wymianie błędu nie wyrzuca, ale działanie nie zmieniło się. Dalej piszczy.
Po zbadaniu stetoskopem w dwóch czujnikach jakby słychać mocniejsze stukanie a w dwóch mniejsze.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy inwestować w wymianę kompletu czujników.
Może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem.
Z góry dziękuję za ew wskazówki.

Wojtek

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Postautor: Thomaster » 12 maja 2022, 22:48

Te czujnik są awaryjne - jak padł jeden to jest szansa, że w krótce reszta podzieli jego los. Kup cały komplet i będziesz miał spokój. Możesz poszukać po numerach zamienników na Ali - sprawdzałem i działają całkiem OK, a cena bardzo przystępna. Pamiętaj, że czujniki zewnętrzne i wewnętrzne mają inne numery (jedne są kątowe, drugie proste).

Wojtas-79
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2021, 13:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI 2011r

Re: Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Postautor: Wojtas-79 » 13 maja 2022, 17:06

Thomaster: dzięki za cenne info. Tak wiem że czujniki są dwojakiego rodzaju. Chyba tak zrobię. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Dam znać czy pomogło.

Wojtas-79
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2021, 13:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI 2011r

Re: Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Postautor: Wojtas-79 » 16 lip 2022, 21:35

Wymieniłem czujniki na nowy komplet z Ali, nie zadziałały. Kupiłem nowe oryginalne, brak błędów na komputerze a usterka nie ustąpiła. Kable pod zderzakiem sprawdzone do kostki. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Postautor: kenez1 » 08 sie 2022, 01:53

ja u siebie wymieniałem czujniki na chińczyka, bo takowe pierwszy właściciel zamontował. na drugi dzień tez wariowało jak u Ciebie....przedmuchałem centralkę i jest wszystko ok. załapało troszkę wilgoci i był cyrk

Pretender
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2010, 23:14
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC, L

Re: Czujniki cofania tył działają ciągle po włączeniu wstecznego

Postautor: Pretender » 22 gru 2022, 19:39

odgrzewany kotlet, ale gdzie zbiera się ta wilgoć ? Jak rozpoznać tą centralkę ? .. Mam ten sam problem, były mrozy i wilgoć to piszczy na wstecznym, a gdy jest teraz temperatura na plusie to wszystkie 4 czujniki sprawne (może dodam, że złotą rączką to nie jestem :zlosnik: )


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap