Przednia szyba kierowcy po zamknięciu wraca

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Przednia szyba kierowcy po zamknięciu wraca

Postautor: mcgiwer » 12 kwie 2022, 13:26

Jakimś cudem odkleiła mi się szyba z prowadnic, po ponownym przyklejeniu i próbie zamknięcia szyby w auto, najpierw idzie w górę gdy się domknie jest efekt jakby odbicia i wraca w dół, zatrzymuje się z 4 cm od dolnej listwy. Jakieś pomysły co jest tego przyczyną ? Próba ponownego programowania (dół/góra ) nie pomaga.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Przednia szyba kierowcy po zamknięciu wraca

Postautor: diselboy » 12 kwie 2022, 15:09

czujnik przeciążenia ??? to siedzi zdaje się w silniku, coś się przestawiło po doklejaniu w wypozycjonowaniu elementów względem siebie. Tylko elektryk biegły w KIA. Błędów żadnych ???
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Przednia szyba kierowcy po zamknięciu wraca

Postautor: mcgiwer » 12 kwie 2022, 17:07

Nie ma żadnych błędów, myślałem że za wysoko szybe osądziłem w tych uchwytach, więc postanowiłem to wyczyścić i jeszcze raz wkleić ale dalej to samo. Efekt taki jakby była jakaś przeszkoda nad szyba i odbija, próbowałem podłożyć od góry kawałek szmaty to odbiło wcześniej i zjechała w dół zatrzymała się 4-5 cm od uszczelki dolnej. Dziwne bo zbiegło się to akurat z odklejeniem się szyby z uchwytów. Wcześniej chodziło wszystko ok.
Chyba rozbiorę tapicerkę jeszcze raz, wyjmę silniczek, domknę szybę i uruchomie silnik szyby i poczekam by go krańcówka wyłączyła w pozycji zamkniętej i wtedy go zamontuję, powinno być dobrze.

Edit.
Temat załatwiony, zrobiłem jak napisałem. Trzeba było silnik odkręcić, uruchomić obniżenie szyby a następnie podnoszenie, i w tej pozycji przykręcić silnik, pamiętając by szybę podtrzymać na samej górze. Potem złożyć boczek drzwi i ponownie zaprogramować szybę ( jeśli jest taka potrzeba).
Może potomnym się przyda


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap