KIA Sportage 2013 Disel - Brak napięcia na szynie grzania świec

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
e-11
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2022, 23:46
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2013

KIA Sportage 2013 Disel - Brak napięcia na szynie grzania świec

Postautor: e-11 » 02 sty 2022, 12:03

Mam taki problem z KIA Sportage 2013r., 4AWD, Diesel, Automat. Brak napięcia na szynie zasilania świec żarowych. Temperatura poniżej zera kłopot z odpaleniem, myślałem, że na świece przyszedł czas wymiany, ale okazało się, że przekaźnik nie podaje napięcia na szynę. Świece pomierzyłem i są Ok. Wymontowałem przekaźnik i mam pytanie jak go sprawdzić, bo oprócz przewodów głównych (+) przychodzą jeszcze trzy cienkie sterownicze. Oczywiście przekaźnik w 100% elektroniczny. Czy ten przekaźnik jest sterowany jakimś czujnikiem temperatury, który być może padł?. Podpowiecie coś, a może ma ktoś kawałek schematu instalacji ze sterowania świecami żarowymi. Szukałem po forach i wiem, że ma znaczenie czy przekaźnik szary czy czarny. U mnie jest szary. I jeszcze jedno pytanie mój ma końcówkę numeru F155- drogi, ale są tańsze, F150, F200, F400, wie ktoś może, co oznaczają i jakie mają znaczenie numery po „F”.

Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap