Tylne szyby nie działają

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
kerim
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:57
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDi 135KM

Tylne szyby nie działają

Postautor: kerim » 16 paź 2021, 20:27

Dzisiaj szukając złodzieja prądu odpinałem akumulator . Potem podczas uruchomionego silnika wypiąłem przekaźnik od sygnału i silnik mi zgasł. Myślałem że coś się rozkoduje ale radio gra sygnał i alarm działa reszta jest ok. Szyby przednie działają ale tylne nie, nawet nie słychać żeby coś się działo przy załączaniu wyłączników. Bezpieczniki pod kierownicą wszystkie sprawne. Ma ktoś wiedzę na ten temat gdzie szukać przyczyny. Oczywiście przed moją ingerencją szyby działały. Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tylne szyby nie działają

Postautor: AdamAki » 17 paź 2021, 11:03

Tak z ciekawości, nie jest wciśnięty przycisk blokady otwierania tylnych okien.

kerim
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:57
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDi 135KM

Re: Tylne szyby nie działają

Postautor: kerim » 21 paź 2021, 06:10

Trafiłeś z podpowiedzią ale szkoda że nie byłem wcześniej na forum to nie rozbierałbym tapicerki tylnych drzwi szukając przyczyny. Wczoraj mój brat mnie spytał czy mam blokadę szyb? Ja nawet nie wiedziałem że nadusiłem zamiast odblokować drzwi to zablokowałem szyby. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za podpowiedź ale to już tak jest jak się ma 65 lat mam nadzieję że już nic nie zablokuję i będę zadowolony z auta.

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: Tylne szyby nie działają

Postautor: skorpion78 » 21 paź 2021, 09:41

Tu wiek nie ma znaczenia :) czasem tak bywa. Też tak miałem, ale odbyło się bez rozbierania.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap