Gorący kabel wentylatora nawiewu deski

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Wiking
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2018, 15:19
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI 2012 XL, AWD, Automat

Gorący kabel wentylatora nawiewu deski

Postautor: Wiking » 22 cze 2021, 13:52

Chciałem się poradzić czy jest powód do niepokoju.
Dzisiaj (35 stopni) po ok 10min jazdy żona zameldowała mi, że coś ją parzy w nogę. Zatrzymałem się, sprawdziłem i rzeczywiście przewody zasilające dmuchawę były co prawda nie parzące ale na pewno mocno ciepłe. Poruszałem wtyczką na boki próbując ja wyjąć, ale bałem się ją mocniej szarpnąć aby czegoś nie uszkodzić. Wydaje mi się, że po poruszeniu wtyczki kable już się tak nie grzeją.

Pytania:
- czy to normalne, że te przewody mogą się nagrzewać?
- czy jest jakiś myk na wyjęcie wtyczki z wentylatora, aby czegoś przypadkiem nie uszkodzić bowiem średnio delikatne ruszanie na boki celem jej wyciągnięcia nie przyniosło rezultatów?
Klima auto, Kia 2,0 l diesel.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gorący kabel wentylatora nawiewu deski

Postautor: diselboy » 22 cze 2021, 15:03

na wtyczce jest zatrzask, trzeba zanurkować i popatrzyć.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Wiking
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2018, 15:19
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI 2012 XL, AWD, Automat

Re: Gorący kabel wentylatora nawiewu deski

Postautor: Wiking » 22 cze 2021, 16:04

Pięknie dziękuję, dawno takiej gimnastyki na średnie lata nie odstawiałem ale jak się wie gdzie nacisnąć to odpięcie jest banalne.
Blaszki we wtyczce lekko dogięte śrubokrętem, wtyczka wchodzi z oporem - temat grzania się przewodu do obserwacji.

Zrobiłem zdjęcie wtyczki dla potomnych:
Wtyczka wentylatora.jpg

Pozdrawiam


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap