Przerywacz kierunkowskazów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Pabloj79
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 19:11
Czym jeżdzę: Kia Sportage III CRDI 2.0 136kM AWD Facelifting Prestige

Przerywacz kierunkowskazów

Postautor: Pabloj79 » 23 lut 2021, 20:38

Mam ogromny problem a zarazem sprawę. Po pierwsze nie wiem gdzie znajduje się przerywacz kierunkowskazów a problem jest taki, że w mroźne dni kierunkowskazy po chwili normalnej pracy przyśpieszają (objaw uszkodzonej żarówki). Oczywiście wszystkie są sprawne, a problem znika w ciepłe dni. Dzwoniłem do serwisu ale tam też mieli trudne pytanie i po godzinie oddzwonili, że przerywacz znajduje się w module bezpieczników obok kierownicy i jest zespolony z nim ,w co nie chce mi się wierzyć. Proszę pomóżcie, może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Przerywacz kierunkowskazów

Postautor: automaciek » 23 lut 2021, 21:14

Troszkę cię okłamali kierunkowskazami steruje BCM (nad pedałem gazu), Ma 4 kanały wyjściowe: PL, PP, TL i TP, połączenia przechodzą przez SJB i na tym koniec.

Pabloj79
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 19:11
Czym jeżdzę: Kia Sportage III CRDI 2.0 136kM AWD Facelifting Prestige

Re: Przerywacz kierunkowskazów

Postautor: Pabloj79 » 25 lut 2021, 23:08

Dziękuję za odpowiedź. Czy jakieś rozwiązanie dla mnie jest.???

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Przerywacz kierunkowskazów

Postautor: diselboy » 03 kwie 2021, 12:34

Przecież Maciek Ci napisał co i jak. Masz problem prawdopodobnie z zawilgoceniem jakiejś kostki, obstawiam te w zderzaku tylnym. Przed Tobą dłubanina i dobry "kontakt sprey". Ja miałem podobnie ale na większym napięciu w wilgotne dni wywalało mi w domu bezpieczniki, po wciśnięciu "esa" ( A cały dom mam na dwóch zabezpieczeniach plus to co sam dołożyłem, dom ma ponad 50 lat i kiedyś ktoś tak zrobił ) za 10 minut to samo i tak w kółko przez pół dnia. zabawa w odpinanie sprzętów, coś robi zwarcie. Na koniec poszła piwnica i zasilanie na podwórko i ... trafione !!! Rozebrałem gniazdka i w jednym znalazłem zawilgocenie mimo , że to są "niby" hermetyczne, szczotka druciana kontakt sprey, suszenie i działa.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Pabloj79
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 19:11
Czym jeżdzę: Kia Sportage III CRDI 2.0 136kM AWD Facelifting Prestige

Re: Przerywacz kierunkowskazów

Postautor: Pabloj79 » 04 kwie 2021, 15:05

Diselboy nie za bardzo zrozumiałem porady kolegi Macieja. Nie znam się super na autach bo ja właśnie jestem energetykiem a nie auto elektrykiem. Nawet nie wiem jak wyciągnąć żarówkę od kierunku tylnego w kia. Ale może ty jesteś bardziej ogarnięty w temacie to zapytam :ile z przodu jest żarówek od kierunku w jednej lampie 2czy 1, pytam bo albo tak lustro odbija albo rzeczywiście są dwie. Czy w błotniku tylnym między wlewem paliwa a lampą jest ukryty przerywacz? Bo jak zaczyna przyspieszać kierunkowskaz to słychać w błotniku przerywacz,. I jeszcze jedno co to SJB o czym mówi Maciek,i jak dostać się do lamp tylnych od kierunkowskazu. Dziękuję za odpowiedź

Już przewertowałem instrukcje i wiem jak dostać się do kierunkowskazów w tyle. Ale powiedz czy jesteś pewny co do styków w kostce i czy ten przerywacz(dodatkowy) istnieje w błotniku????

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Przerywacz kierunkowskazów

Postautor: automaciek » 05 kwie 2021, 07:37

Przestań się tłumaczyć, prawo ohma jest jedno .
Jak ci coś "tyka" w tylnym nadkolu, to zapewne masz hak holowniczy a tam jest moduł gniazda. Niektóre tak mają że gdy nie rozpozna żarówki kierunku przyczepy to ingerują w obwód żarówki tylnej lampy, aby przerywacz szybciej taktował. Stawiam na korozję gniazda przyczepy.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap