Brak tylnych świateł hamowania

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Brak tylnych świateł hamowania

Postautor: akurat » 29 sty 2021, 21:48

Dobry wieczór, dopadł mnie dziś problem braku świateł jak hamuję. Wygląda to tak: przy uruchomieniu auta kontrolka DBC /układu hamującego na zjazdach/ jest "zielona" i po chwili zmienia kolor na czerwony. Potem pali się już na czerwono w czasie jazdy. Zapaliła się także kontrolka ESP i świeci stale. Jeżdżę ostrożnie ale boję się, że ktoś mi może wjechać w"tyłek". Nie miałem dziś możliwości sprawdzenia błędów. Podejrzewam uszkodzony włącznik pod pedałem hamulca, czy moje podejrzani są słuszne? Być może któregoś z forumowiczów też spotkała taka przypadłość. Proszę o sugestie. :!:

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Brak tylnych świateł hamowania

Postautor: diselboy » 29 sty 2021, 22:32

padł Ci czujnik hamowania przy pedale, kosztuje grosze, wymiana upierdliwa.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Re: Brak tylnych świateł hamowania

Postautor: akurat » 30 sty 2021, 21:36

Dzięki też tak myślę. Moja dzisiejsza obserwacja jest taka, że po kolejnym uruchomieniu kontrolki "znikły" . Światło stop też pojawiło się, więc będę nadal obserwował sytuację. Jak poprawi się pogoda, wymienię, jak pisał kolega Diselboy, dostęp słaby ale jak trzeba to trzeba.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap