Nie działa prędkościomierz

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Nie działa prędkościomierz

Postautor: Trnc » 22 sty 2021, 11:23

Potrzebuje pomocy.
Od wczoraj nie działa mi licznik. Podświetlenie jest ale nie pokazuje prędkości, obrotów i temperatury. Jedynie na paliwie jest jakieś wskazanie.
Kiedyś pamiętam przy przekręceniu stacyjki wskazówka się obracała i opadła. Teraz już nie.
Dziś rano jeszcze przy przekręceniu licznika ta wskazówka jakby ruszyła się o 1mm ale teraz już nawet nie drgnie.

Czy jest jakiś bezpiecznik do licznika? Czy raczej licznik do wymiany?
Miał ktoś już taki problem?Obrazek

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie działa licznik prędkościomierz

Postautor: Trnc » 22 sty 2021, 11:48

Jednak wskazanie temperatury działa. A wskazówka znowu jakby drgnęła 1mm

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Nie działa licznik prędkościomierz

Postautor: diselboy » 22 sty 2021, 12:05

może Ci zawilgło, obstawiał bym brak kontaktu na jakiejś wtyczce. wyjąć obejrzeć, wysuszyć psiknąć jakimś "kontaktem do elektroniki" i sprawdzic czy działa, potem ewentualnie naprawa lub wymiana, jak jest gwarancja to do serwisu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Nie działa licznik prędkościomierz

Postautor: czyzyk64 » 23 sty 2021, 07:52

Dojście do wtyczki jest proste , trochę rozbierania w ciepłym. Najlepiej jakbyś posiadał taki drugi sprawny na podmianę. ......

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie działa prędkościomierz

Postautor: Trnc » 23 sty 2021, 18:53

A więc sprawa wygląda tak. Wyjąłem go dziś rano. Poleżał 4 godzinki koło kaloryfera i założyłem bo akurat musiałem jechać. Po staremu. Aleee... Przejechałem 3km i nagle wskaźniki ożyły. Jednak nie na długo...
Dojechałem do sklepu. Zakupy. Wróciłem i znowu to samo. Ale tym razem już nie ożyły
Zastanawiam się nad zakupem nowego licznika. Najlepiej super vision. Tylko jaki model wybrać czy 1,6 GDI będzie pasować czy 2.0GDI
Ja mam akurat wersję 2.0 DOHC z 2011 roku

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie działa prędkościomierz

Postautor: Trnc » 25 sty 2021, 12:48

W weekend osuszyłem go już chyba maksymalnie. Rozebrałem nawet na części ostatnie. Wyciągnąłem wszystkie silniczki. Przeczyściłem te styki silniczków. Dwa nawet rozebrałem na części. Ale niestety nic nie pomogło. Temperatury już wcale nie pokazuje.

Ale zauważyłem, że działa asystent zmiany biegów. To wydaje mi się, że wina czujnika prędkości nie będzie, a ewidentnie licznik coś boli.

Widziałem że na allegro są podobne silniczki do Mercedesa, volvo, bmw, scania w granicach 100 złObrazek

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: Nie działa prędkościomierz

Postautor: skorpion78 » 29 sty 2021, 00:32

To już lepiej kup cały licznik, ten z dużym czerwonym lub supervision. Cena trochę wyższa ale efekt lepszy

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie działa prędkościomierz

Postautor: Trnc » 29 sty 2021, 09:07

No właśnie tak chce zrobić. Byłem ostatnio po super vision ale ten okazał się z USA bo licznik był w milach a temperatura w farenhaitach więc nie chciałem. Jednak podłączyłem dla pewności i rzeczywiście stary licznik się zepsuł , bo na nowym wszystko śmiga jak należy, więc czujnik jest ok.

Co ciekawe, w drodze powrotnej ożył obrotomierz i licznik liczy kilometry i nawet pokazuje powidłą temperaturę. Jedynie nie pokazuje prędkości jazdy.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap