Problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
mar_ko
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2019, 21:15
Czym jeżdzę: Scenic 1.6 16V Exception

Problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej.

Postautor: mar_ko » 05 maja 2020, 19:39

Dzień dobry.
Mam taki problem: jakiś czas temu czujnik temperatury zewnętrznej zaczął szwankować - po odpaleniu auta (stojącego w garażu) pokazywał -40stC. W czasie jazdy temperatura stopniowo dochodziła do normalnych wartości. Po kilku dniach zdarzyło się coś dziwniejszego - po odpaleniu auta temperatura w ogóle się nie wyświetlała, a do tego migały wszystkie czujniki parkowania. Po przejechaniu kilku kilometrów czujnik się włączał (pokazując nieprawidłowe wartości) i zaczynały działać prawidłowo czujniki parkowania. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu historia się powtarzała.
Z racji kłopotów z wyjściem z domu i dostępnością warsztatów zmieniłem czujnik dopiero kilka dni temu. Ale...
- parkowanie działa
- czujnik temperatury też, tylko wciąż pokazuje początkowo nieprawidłowe wartości (z tym, że nie startuje od -40, tylko od -7, więc jakiś postęp jest [hihihi] )
Czujnik nowy. Błędy skasowane.
Czego mam szukać, co sprawdzić?

safu2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2022, 21:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 crdi

Re: Problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej.

Postautor: safu2 » 11 wrz 2022, 14:02

Czy rozwiązałeś problem z czujnikiem temperatury. U mnie pojawiło się to samo czyli brak wyświetlania remperatury zewnętrznej i przestał działać SPAS.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap