Na przyszłość, centralny zamek.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
grebus
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2019, 16:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 XL

Na przyszłość, centralny zamek.

Postautor: grebus » 03 cze 2019, 12:34

Witam, chcę podzielić się niespodzianką z centralnym zamkiem.
Pewnego razu przestał działać centralny zamek z pilota, nie było możliwości zamknięcia auta. Po paru godzinach stwierdziłem że przy zamkniętych lusterkach działa prawidłowo tj. zamknięte działa otwarte nie. Podpytując serwis stawiają na moduł centralnego. Nie dało mi spokoju
to że, przy zamkniętych lusterka działa prawidłowo więc dobrałem się do przycisku zamykania lusterek. Trudne, ponieważ trzeba zdjąć boczek odkręcić śrubki oraz rozebrać przełączniki w mak. Przycisk wlutowany jest czterema pinami w płytę, trzeba odsysać cynę i dopiero można rozebrać.
Okazuje się że styki przycisku posmarowane są pastą która jest tak twarda że nie pozwala przesunąć się stykom tj. miedzy pinem 1-3, 0 ohm, pin 2-4 około 100 ohm.. Po wyczyszczeniu pasty, złożeniu, wlutowaniu, centralny działa prawidłowo. Przy okazji przesmarowałem wkładkę zamka, już się zacinała się i nie można było otworzyć kluczykiem. Ot taka historia.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Na przyszłość, centralny zamek.

Postautor: truno » 22 paź 2019, 11:25

Brawo Ty


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap