Jak wyjąć z kierownicy sterownik tempomatu?

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Jak wyjąć z kierownicy sterownik tempomatu?

Postautor: szklasty » 15 maja 2019, 13:57

Wziął i przestał działać tempomat :niewiem: trudno go włączyć a jak się już uda to nie redukuje prędkości ale się wyłącza.Chce zacząć od sprawdzenia przycisku-czujnik przy pedale raczej ok.Odkrecilem z tyłu srubę ale ten siedzi tak że próby wyciągania prowadzą prosto do uszkodzenia.Ktoś coś...

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Jak wyjąć z kierownicy sterownik tempomatu?

Postautor: automaciek » 15 maja 2019, 14:05

Trzeba zdjąć "Airbag'a", drugi wkręt jest pod nim, nie jestem pewien czy ten który wkręt, co odkręciłeś nie trzyma tylko osłony, a właściwy trzymający panel tempomatu jest pod osłoną.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak wyjąć z kierownicy sterownik tempomatu?

Postautor: Thomaster » 15 maja 2019, 23:42

W przedliftowej kierownicy trzeba wyjąć poduchę - z tego co pamiętam jedna śruba jest od zewnętrznej strony, druga od wewnętrznej. W poliftowej jest łatwiej bo dwie śruby są od strony zewnętrznej, ale po odkręceniu i tak ciężko to wyjąć bez demontaży airbaga.

Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Re: Jak wyjąć z kierownicy sterownik tempomatu?

Postautor: szklasty » 17 maja 2019, 14:00

Jednak śruba (torx) jest jedna,i dwa zaczepy na wcisk.Poduszka przeszkadza,tu racja,trzeba odkręcać dwie śruby imbusowe.Przelałem kontaktem złącze i mikrostyki-efekt:tempomat normalnie działa i steruje...

glom
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2021, 12:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 163KM LPG

Re: Jak wyjąć z kierownicy sterownik tempomatu?

Postautor: glom » 08 kwie 2024, 16:58

Cześć. Ma ten sam przypadek. Kia 2012 kierownica z tempomatem trzymanym prawdopodobnie jednym torxem. Ale tak trzyma się jakby coś jeszcze trzymało. Próbowałem z każdej strony z wyczuciem i nie idzie. Masz może jakieś zdjęcie jak to zdemontowales ? Albo jakieś wskazówki ? Jest filmik na jutube ale tam gość w najciekawszym pomóżcie ma problem z mikrofonem i nic nie widać. Dwa razy już podchodziłem, poduszkę zdjalem, śrubkę z tyłu odkręciłem i utknąłem w miejscu. Przy wyciąganiu przycisk wygląda jakby mail się rozlecieć zaraz.
Pozdrawiam
Michał


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap