Samodzielny montaż tylnych czujników parkowania

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
mkb1982
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 mar 2019, 22:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI 2014

Samodzielny montaż tylnych czujników parkowania

Postautor: mkb1982 » 05 mar 2019, 22:15

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Sportage z 2014 r. wersja S. Chciałbym zamontować tylne czujniki parkowania. Wybrałem model Valeo za 220 zł. Czy ktoś ktoś z Was montował podobne czujniki samodzielnie? Czy trzeba do tego demontować zderzak? Zauważyłem że w zderzaku na wysokości tablicy rejestracyjnej - patrząc od środka oczywiście - są zaznaczone fabryczne punkty , w których można wywiercić otwory pod 2 środkowe czujniki. Gorzej z tymi czujnikami po bokach. Zastanawiam się jeszcze , jak później poprowadzić przewody do tylnej lampy. Ma ktoś z Was w tym jakieś doświadczenie?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Samodzielny montaż tylnych czujników parkowania

Postautor: diselboy » 05 mar 2019, 22:40

robiłem to w Stilo, zderzak trzeba było zdjąc, miejsca na otwory były oznaczone, myślę, że jak masz dwa środkowe to i boczne będa i tak wiercić bedziesz od środka na zewnątrz to zderzak musi zejść, poprowadzenie kabli to juz Twoja wola, zapewne jest przejście na kable od kierunków i p.mgielnych, na sicher musisz znaleść ten kabel od wstecznych bo prowadzenie od klapy do czujników w zderzaku to sobie nie wyobrażam w związku z tym pójdzie całe wyłożenie bagażnika zdjąc, masa roboty. Mam u siebie ddokładany i widze że gdzieś z lewej strony musi byc okablowanie bo tam idą kable od czujników i w bagażniku jest sygnalizator a i centralka też musi być pod lewym panelem bagażnika.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Samodzielny montaż tylnych czujników parkowania

Postautor: Owca007 » 05 mar 2019, 23:07

Tak jest trzeba lewą stronę bagażnika zdjąć. Tam jest przepust z dołu auta do środka i wiązkę kabli gdzie jest kabel od lamp wstecznych wszystko na wierzchu w jednym miejscu. Zrobisz to prosty zabieg. Aha i w sumie za te pieniążki mogłeś wziąć czujniki steelmate są lepsze.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

mkb1982
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 mar 2019, 22:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI 2014

Re: Samodzielny montaż tylnych czujników parkowania

Postautor: mkb1982 » 06 mar 2019, 11:50

A czemu steelmate są lepsze? W razie uszkodzenia czujnika valeo , można kupić pojedyńczy czujnik za 28 zł np. w intercars. A jeśli chodzi o steelmate , to nie widziałem takich czujników sprzedawanych oddzielnie.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap