Brak kontrolki podgrzewania świec

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 09 gru 2018, 15:05

Hejka
jak w temacie odebrałem auto od sprzedającego jako że to mój pierwszy diesel to dopiero po przewertowaniu instrukcji zauważyłem że nie mam tej kontrolki podgrzewania świec, nawet po przekręceniu kluczyka jak silnik robi autodiagnostykę. Poza tym zauważyłem, że nie mogę uruchomić tempomatu tzn zielona ikonka zaświeca się ale nie mogę włączyć przycisków set i reset wszystkie przyciski na kierze działąją. Auto pewne bezwypadkowe serwisowane w Kia w Szwecji. Ktoś ma jakieś pomysły? Uprzedzając pod maską na pewno mam silnik diesla :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Thomaster » 09 gru 2018, 15:49

Odnośnie tempomatu to miałem podobnie - problem dość często występujący w KS3. Z tego co pamiętam najpierw miałem wymieniany czujnik sprzęgła, później hamulca, a skończyło się na wymianie przełączników w kierownicy i dopiero to definitywnie rozwiązało problem. U mnie tempomat nie załączał się co jakiś czas, jeżeli u Ciebie nie idzie go wogóle załączyć to diagnostyka powinna być prostsza.

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 09 gru 2018, 18:50

hmm to znaczy serwis pozostaje?
A co do kontroli podgrzewanie świec to ktoś ma jakąś teorie czego u mnie brakuje?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Owca007 » 09 gru 2018, 18:54

Kontrolka świec żarowych jest na 100% musi być mam w końcu ten sam piec i zawsze przed zapalaniem się świeci po czym gaśnie i silnik zaczyna kręcić. Co do tempomatu to może byc tez winna taśma raz tak sam miałem, że nie łączyła przy wtyczce i dogięcie blaszek plus czyszczenie pomogło i od 3 lat spokój.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 09 gru 2018, 19:19

No właśnie kontrolki nie widać w żaden sposób i to jest zagadka. Silnik normalnie odpala. Jak sprawdzałem auto przed zakupem to było kilka stopni mrozu i od strzała palił. Komp tez żadnych błędów nie pokazał [zly1]

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: gisio » 09 gru 2018, 21:31

Żeby tempomat się aktywował, między odpaleniem silnika a włączeniem tempomatu musisz co najmniej raz nacisnąć pedał hamulca, tempomat aktywuje się powyżej 40km/h.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 09 gru 2018, 21:55

Wiem, tak właśnie robiłem i kiszka...rzadko by był używany więc mi tak to nie przeszkadza, aczkolwiek lubię jak mi w aucie wszystko działa. Bardziej mnie ciekawi ta kontrolka świec...

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Thomaster » 09 gru 2018, 22:04

Skoro nie znasz przeszłości auta to zacząłbym chyba od zerknięcia w sam licznik - być może komuś kontrolka świec świeciła cały czas i zaślepił diodę (część z nas robiła tego typu patent w autach bez TPMS po wymianie licznika - nie było opcji zdezaktywowania wyświetlania ikonki to się ją poprostu zaklejało).
Później sprawdzenie czy same świece grzeją. Tutaj nie pomogę bo mam benzynkę, ale Adam pewnie podeśle jakiś opis do traktora :P

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 09 gru 2018, 22:57

auto było sprawdzane kompem dokładnie przed zakupem, żadnych błędów nie było. Gdyby z kontrolką coś było nie tak toby wywaliło błąd?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Owca007 » 09 gru 2018, 23:41

Miernik w dłoń i podłącz się na masę i kabel zasilający do świec będziesz wiedział czy idzie tam V. Pewnie idzie jak odpala dobrze więc szukaj bardziej w liczniku, może być , że coś czarowane lub kontrolki zwierane i nie świeci. Aha dopytam jaką masz wersję zegarów? Daj fotkę, a najlepiej filmik z procedury odpalania. Czasami kontrolka świeci cały czas i błędu nie ma jak na włączonym zapłonie odłącza się wtryski listwę itp. pomaga wtedy kasowanie auta oryginalnym sprzętem lub po prostu zaślepienie kontrolki. W pamięci nic nie ma ale KDS lub GDS robi cud, że gaśnie jak coś zapraszam do siebie zrobimy to i duuuużo więcej.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 09 gru 2018, 23:57

Autko pali od strzała tylko kontroli ni widu ni słychu :D :D :D zegary mam TYP A. Czy coś było kombinowane nie wiem - raczej nie. Cała reszta hula oki, poza tym tempomatem. Rozumiem, że gdyby z podgrzewaniem świec coś było nie oki to by autko nie odpalało.
Co do wizyty u Ciebie Owca to z chęcią. Nie mam daleko, ale to po nowym roku raczej gdyż teraz wybywam na urlop do Sylwestra :D :D :D
Poczytałem o Twoich modach i parę rzeczy bym domącił u siebie, ale to spokojnie będziemy w kontakcie na pewno :D :D

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Owca007 » 10 gru 2018, 00:40

Widziałem, że Jelenia więc dlatego od razu napisałem :D. Typ A czyli daj fotkę lub link. Który rok autka, przebieg, pochodzenie? Co do odpalania to tak racja jakby coś było nie tak to przy tych -5 w dół jakby odpalał to byłoby już mu ciężko i paliłby może na 2-3 cylindry twardo warczał itp.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 10 gru 2018, 12:20

https://3.allegroimg.com/s512/031b22/cf ... e69e0f21f3 zegary mam takie ,rocznik 2011 przebieg 175000 z groszami udokumentowany wersja auta XL auto ze Szwecji

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 10 gru 2018, 22:42

dziśiaj troche chłodniej było rano około 1stopień i kontrolka magicznie sie pojawiła na chwilkę mrugnęła i zgasła i pózniej przy odpalaniu tak było za każdym razem świeciła dosłownie sekunde po przekręceniu kluczyka i gasła najszybciej ze wszystkich,pytanko jak jest u Was?
Przyszło mi do głowy że auto robione na Szwecje to może jakiś patent z tym podgrzewaniem zrobili że im bardziej zimno to dłużej się kontrolka świeci i świece podgrzewa?w końcu tam duże mrozy :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Owca007 » 10 gru 2018, 22:57

No u mnie tak 1,5-2 sek. świeci. Sprawdź jaką masz wersję świec 7V czy 5V ale pewnie masz 7V ceramiczne stąd krótkie świecenie niby mocniejsze ale mniej trwałe od stalowych 5V. Jak rozpoznać? Patrz pod maskę w okolice lampy kierowcy pod nią jest przekaźnik świec zobaczy czy jest czarny czy szary i wszystko będzie wiadomo. Lokalizacja:
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 11 gru 2018, 12:55

dzisiaj rano kontrolka chwilkę dłużej się pokazała ,sprawdziłem przekażnik jest koloru szarego,czy oznacza to że mam te mocniejsze świece?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: Owca007 » 11 gru 2018, 13:03

Nie, jak masz szary to masz to samo co ja czyli 5V i tu uwaga bo mi raz zrobili błąd i dali świece 7V nie sprawdzili dokładnie bo po vinie wchodzą te i te, te były na stanie więc założyli. Poprawa była ale krótkotrwała. Dopiero jak weszły nowe świeczki już odpowiednie auto zaczęło palić jeździć jak new. Bo świece nie służą tylko do odpalania, pomagają w nagrzewaniu silnika czy przy dopalaniu DPF więc są ważnym elementem i lepiej żeby były sprawne. Przy twoim przebiegu to chyba już były zmieniane ale to zależy od klimaty. Sprawdź przewód co jest przy świecach on czasami lubi się upalić i robi zwarcie do masy przez co przekaźnik dostaje w palnik. Poza tym lać i jeździć :)
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak kontrolki podgrzewania świec

Postautor: farmi » 12 gru 2018, 00:26

Przewód sprawdzony, na oko jest ok.
Jak dobrać się do sterowania tempomatem w kierownicy bo chcę sprawdzić co i jak z tym niedziałającym tempomatem?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap