Auto Start nie działa właściwie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
kalway
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2018, 22:43
Czym jeżdzę: SL

Auto Start nie działa właściwie

Postautor: kalway » 03 paź 2018, 23:17

Nie jestem pewny czy mój Auto Stop działa poprawnie. Codziennie robie około 20-25 km po mieście tylko i AutoStop nie włącza sie wogóle. Jak byłem na wakacjach to zrobiłem jakieś 750km to na autostradzie włączył mi sie pare razy i chyba z pare razy w mieście ale jak było ciepło. Wiem ze AutoStop jest uzależniowny od paru czynników ale troche to dziwne jest. Może musze akumulator naładować?
W pracy jezdze sporadycznie Focusem i AutoStop włącza sie bez problemu po przejechaniu paru km. Czy musze zawitać do serwisu i bedzie to objęte w pakiecie 7letniej gwarancji?
Ostatnio zmieniony 04 paź 2018, 00:08 przez kalway, łącznie zmieniany 1 raz.

Dingeros
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 10 wrz 2018, 23:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Auto Stop nie działa

Postautor: Dingeros » 03 paź 2018, 23:28

Masz na myśli system Start-Stop (lub Stop-Start w zależności od marki)?

kalway
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2018, 22:43
Czym jeżdzę: SL

Re: Auto Stop nie działa

Postautor: kalway » 04 paź 2018, 00:08

Wiem powinno być Auto Start. No ten co wyłącza samochód po zatrzymaniu się np. na skrzyżowaniu - system ISG. Pokazuje mi tylko wiadomość na wyświetlaczu, że jest Auto Start deactivated a mam przecież włączony.

kalway
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2018, 22:43
Czym jeżdzę: SL

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: kalway » 04 paź 2018, 00:13

Z manuala:
UWAGA
• Musisz osiągnąć prędkość co najmniej 10 km/h od ostatniego zatrzymania na biegu jałowym.
• Jeśli w trybie auto stop odepniesz pas bezpieczeństwa lub otworzysz drzwi kierowcy (pokrywę komory silnikowej samochodu) będzie się świecić lampka ISG OFF (wyłączonego systemu ISG) i system ten będzie wyłączony. Jeśli pojazd wyposażony jest w wiązkę nadzorującą, powiadomienie będzie wyświetlane na wyświetlaczu LCD. Obróć stacyjkę do pozycji START, aby uruchomić silnik ręcznie.

Silnik zostanie również uruchomiony automatycznie bez jakichkolwiek działań ze strony kierowcy, jeśli będzie mieć miejsce co następuje:
- Obroty wentylatora ręcznego układu sterowania klimatem w kabinie samochodu ustawione są w pozycji powyżej 3, kiedy klimatyzacja działa.
- Obroty wentylatora automatycznego układu sterowania klimatem w kabinie samochodu ustawione są w pozycji powyżej 6, kiedy klimatyzacja działa.
- Kiedy upłynął pewien czas z włączonym układem kontroli klimatu.
- Gdy włączony jest odmrażacz szyb.
- Występuje niskie podciśnienie w układzie hamowania.
- Istnieje niski stan naładowania akumulatora.
- Prędkość pojazdu przekracza 5 km/h.
Zielony wskaźnik AUTO STOP ( ) w zestawie wskaźników tablicy rozdzielczej będzie migał przez 5 sekund i będzie się świecić powiadomienie na wyświetlaczu LCD (jeżeli jest w wyposażeniu).

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: Owca007 » 04 paź 2018, 07:16

Pewnie nie spełniasz jakiegoś warunku i dlatego się nie aktywuje. Przejedź się kawałek dalej i wtedy sprawdź.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

PaDr
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2020, 16:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage SL 2015r 1.7 CRDI 115 KM

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: PaDr » 31 sie 2023, 22:23

Orientuje się ktoś czy w Kia Sportage III z systemem start-stop należy przeprowadzić adaptacje akumulatora po jego wymianie? Wymieniłem ostatnio leciwy 8 letni akumulator na nowy Bosch silver S5 AGM 80ah 800A i szwankuje mi system start-stop. Raz od czasu zdarzy się, że po zadziałaniu systemu i zgaśnięciu auta, nie odpala się ono ponownie. Wyskakuje komunikat że system dezaktywowany i muszę go odpalić z kluczyka. Akumulator naładowany na maxa.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: automaciek » 01 wrz 2023, 05:57

Dezaktywowany jest z powodu np: otwartej maski, drzwi, odpiętego pasa kierowcy, lub w wyniku nieprawidłowości w działaniu tych czujników. Akumulator po podłączeniu do auta jest rozpoznawany automatycznie w ciągu 5 godzin postoju. Nie ma adaptacji.

PaDr
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2020, 16:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage SL 2015r 1.7 CRDI 115 KM

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: PaDr » 01 wrz 2023, 07:07

Dzięki za info. Problem właśnie w tym, że auto-stop działa tylko raz na jakiś czas jak auto zgaśnie np na światłach, już nie odpala samoistnie po wciśnięciu sprzęgła tylko trzeba odpalać go z kluczyka.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: automaciek » 01 wrz 2023, 09:13

To trzeba przejrzeć parametry ECM, aby coś powiedzieć, zdalnie się nie da...

Lukasnowe
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2023, 16:07
Czym jeżdzę: 1.7 diesel

Re: Auto Start nie działa właściwie

Postautor: Lukasnowe » 28 wrz 2023, 20:58

Też się "mordowałem" z tym tematem przez miesiąc. Okazało się że przewód od masy silnika był poluzowany.
Prosta naprawa a szukania co nie miara.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap