Blokada lusterka zewnetrznego.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
mateuszj
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI XL

Blokada lusterka zewnetrznego.

Postautor: mateuszj » 10 lip 2018, 08:34

Cześć forumowicze , jeśli temat jest w złym dziale to przepraszam nie znalazłem nic bardziej odpowiedniego.
W ostatnim tygodniu miałem przygodę , nieznany sprawca zdewastował mi lewe lusterko w moim sportage.
Lusterko składa się elektrycznie ale przy rozkładaniu nie blokuje go to odpowiedniej pozycji tylko wywija dalej muszę zatrzymywać go ręcznie. ,
Lusterko tez odstaje od „ podstawy „ przez co na dołkach bardzo drga i boje się ze odpadnie.
Ktoś przerabiał taki temat ? Serwis nawet nie oglądając odrazu stwierdził nowe lusterko co nie uśmiecha mi się cenowo.
Z góry śliczne dzięki za pomoc.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Blokada lusterka zewnetrznego.

Postautor: czyzyk64 » 10 lip 2018, 09:19

Ja bym je rozebrał, zobaczył co uszkodzone i wtedy bym szukał jakichś części. Demontaż jest prosty. Podejrzewam, że środek będzie do wymiany.

mateuszj
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI XL

Re: Blokada lusterka zewnetrznego.

Postautor: mateuszj » 10 lip 2018, 15:17

Dysponuje ktoś instrukcja jak to rozebrać bez wymagania czegoś. Ogólnie mimo ze lusterko jest luźne nie chce zejść z tej podstawy.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Blokada lusterka zewnetrznego.

Postautor: czyzyk64 » 10 lip 2018, 17:12

od wewnętrznej strony drzwi , masz taki trójkącik plastykowy, który zdejmujesz i ukaże się kostka z kablami i śrubki. Po ich odkręceniu masz całe lusterko osobno. Potem trzeba rozebrać lusterko zaczynając od samego lustra. i dalej pomału do przodu....... [papa]
Załączniki
IMAG1672.jpg
IMAG1672.jpg (562.73 KiB) Przejrzano 1833 razy

DIMON
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2021, 08:44
Czym jeżdzę: 1.6 GDI SL

Re: Blokada lusterka zewnetrznego.

Postautor: DIMON » 13 cze 2022, 21:01

W silniczku składania lusterek jest taka aluminiowa rurka na 3 śrubki. Składa się do momentu oporu 2 ząbków na tej rurce. Są wyłamane i trzeba wymienić mechanizm składania.Jest sporą sztuką żeby nie przeciąć kabli, trzeba rozkręcić aby to wyjąć z otworu albo przeciąć kabelek biały i niebieski. Potem po qymianie zlutować. Znajdziesz taki element na alliexpres rura składania lusterek lub mechanizm. Sam silniczek można kupić za jakies 150zł jak jakimś cudem znajdzirsz.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap