Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Postautor: selva » 24 sty 2011, 10:30

Zauważyłem dziwną rzecz:

Gdy popada deszcz i minie od tego czasu nawet 10 godzin (auto supersuche), to mimo wszystko jak schowam boczną szybę i potem ją podniosę, to wyjeżdża mokra (pasażerska również).

Tak ma być ? :?: Też tak macie :roll: ?
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Postautor: Meduzes » 24 sty 2011, 10:46

w corsie też tak miałem, zresztą w mondeo też :? nie wiem czy tak powinno być (po to są uszczelki żeby było w środku sucho) ale na razie nie dramatyzuje....
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Postautor: kijaS » 24 sty 2011, 12:01

Ja w innych samochodach też tak miałem. Uszczelka górną powierzchnię ma gumową, jednak wewnątrz, z jakichś względów jest coś włochatego (i nie weszedł mi tam kot, jak mówiono w jednym z programów radiowych [hihihi] ) i to coś długi czas utrzymuje wilgoć
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Postautor: dealer » 24 sty 2011, 21:51

nie opuszczać i nie podnosić
przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać [rotfl1]
koty raczej nie wchodzą do prawie wszystkich samochodów ja jeszcze się nie spotkałem w żadnym samochodzie żeby szyba wyjechała sucha jak nawet dużo wcześniej padało.
Jak dla mnie to właśnie przez tą gumową uszczelkę na dolnej krawędzi - gorsza wentylacja i nie schnie tak szybko jak całe auto
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Postautor: selva » 02 lut 2011, 00:06

dealer pisze:nie opuszczać i nie podnosić


bardzo chętnie, ale wysiadać nie będę płacąc za autostradę [zdziwko]

A tak serio - ostatnio w niedzielę rano umyłem auto w myjni.
Cała niedziela bez deszczu, noc w garażu, a w poniedziałek rano płacę za drogę i jak szyba przed schowaniem była jak kryształ czyściuteńka, to po wysunięciu wyjechała mokra, i ze smugami :zly:
Mało tego - jak to wszystko słońce przesuszyło, to miałem tak zababrną szybkę, że patrząc w bok miałem wrażenie, że ktoś mi firanę starą powiesił z drugiej strony.

Miałem wcześniej Vectrę ('93) i nic podobnego się tam nie działo, żeby po 24h absolutnej suszy mokra szyba wyjeżdżała :foch:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Mokre szyby się podnoszą z drzwi

Postautor: dealer » 02 lut 2011, 22:05

ok zgadzam się, że przez szybę ze smugami kiepsko widać ale vectra mogła szybciej schnąć w środku zwłaszcza, że tego włochatego mogło nie być w drzwiach dawno temu w polonezie (zgadzam się, że nie ta klasa co vectra, ale najlepiej mi się tym jeździło :D) na 99% nie było tego włochatego i schło całkiem przyzwoicie
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap