co może rozładowywać akumulator?

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
fruwaj71
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage - 2012r., poj. 1998 cm3, benzyna, 4WD, automat
Lokalizacja: Śląsk

co może rozładowywać akumulator?

Postautor: fruwaj71 » 05 lut 2018, 17:23

Witam
mam świeżo kupioną KIA Sportage z grudnia 2012r. (2.0 benzyna full opcja) i mam problem - prawie niejeżdżona rozładowuje alumulator :cry:
z nowym aku poradziłoa sobie w 3 tygodnie...
generalnie zdarza się że w ciągu tygodnia robię czasami bardzo krótkie trasy (do kilometra) z racji jeżdżenia po mieście ale w weekendy trasy po 30 km tam i 30 km z powrotem za dużo nie pomaga...
przy zamkniętym samochodzie i wszytkim wyłączonym pobór prądu prądu jest prawie 1A...
czym to może być spowodowane? miał ktoś coś podobnego?
z góry dzieki za rady gdzie szukać źródła takiego poboru

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: diselboy » 05 lut 2018, 20:21

wiele urządzeń, radio, alarm, gdzieś się nie wyłancza zasilanie żarówki (bagażnik) jeden amper to sporo, może masz wipęty ELM w gniazdo diagnostyczne ?
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: Owca007 » 05 lut 2018, 20:26

Coś jest nie tak. Weź mierz po kolei na zamkniętym aucie bezpieczniki na którym to ucieka. Albo gdzieś jest jakaś magiczna przeróbka o której nie wiesz. Aha jak masz navi chińska to tam był problem, że trzeba przerobić wiązkę inaczej wydoi auk.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: gisio » 05 lut 2018, 20:43

fruwaj71 pisze: ... przy zamkniętym samochodzie i wszytkim wyłączonym pobór prądu prądu jest prawie 1A...


Masz zamontowany alarm? Jakieś inne niestandardowe urządzenia? 1A to bardzo dużo!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
fruwaj71
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage - 2012r., poj. 1998 cm3, benzyna, 4WD, automat
Lokalizacja: Śląsk

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: fruwaj71 » 05 lut 2018, 21:05

ELM nie posiadam
navi mam oryginalną i alarm chyba też (bo nawet nie wiem czy jest ;))
a w bagażniku nic się nie świeci ;) no chyba że żarówka w schowku się nie gasi...
generalnie po wyłączeniu zapłonu przyciskiem wszystko gasi się i milknie ;)
a i nic niefirmowego nie mam zamontowane - wszystko by KIA :lol:
dzięki za podpowiedzi
będę szukał winowajcy
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 21:25 przez fruwaj71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: Owca007 » 05 lut 2018, 21:19

Osobiście oszukałbym włącznik przy drzwiach aby się auto zamknęło, a drzwi były otwarte (np. zaklej dziada- taśma klejąca). I potem z amperomierzem wpiętym w obieg na akumulatorze wyciągał podejrzane bezpieczniki i patrzył kiedy prąd zmaleje.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: Navkol » 06 lut 2018, 15:06


Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: artip30 » 07 lut 2018, 00:02

Miałem kiedyś podobny problem że żarło prąd i po 1 tyg stania nowy aku był rozładowany . Przyczyną był brak odboju na masce która naciskała na czujnik otwarcia klapy od alarmu i mimo ze samochód zamkniety to autko nie uzbrajało się do końca .
tu masz mojego winowajcę sprawdz u siebie czy masz odbój
https://scr.hu/dglqo6
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018, 00:18 przez artip30, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: Thomaster » 07 lut 2018, 00:16

To akurat łatwo sprawdzić w Sportku bo z tego co pamiętam to przy otwartej masce jak zamkniesz auto to nie mrugną kierunki.

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: artip30 » 07 lut 2018, 00:21

U mnie własnie migały pól dnia siedziałem przy tym i dopiero własnie jak nacisnełem czujnik przy otwatej klapie to prąd diametralnie spadł
ale tu własnie moze być gdzieś problem własnie w dozbrajaniu i wyłaczaniu układu po zamknieciu samochodu tylko u mnie pobór był 0,21 a spadł potem na 0,05 u kolegi chyba jest znacznie powyzej i to grubo

Awatar użytkownika
fruwaj71
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage - 2012r., poj. 1998 cm3, benzyna, 4WD, automat
Lokalizacja: Śląsk

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: fruwaj71 » 15 lut 2018, 19:08

Wygląda na to że u mnie też winien był czujnik otwarcia klapy o którym pisał artip30. Kupiłem auto z pogiętą maską (spadła na nią gałąź) i chyba przy jej wymianie nikt nie zauważył, że czujnik był przesunięty. No i nie zauważyłem też że przy wyłączeniu zapłanu nie gasły od razu zegary a przy zamykaniu samochód nie migał kierunkami co wskazywało że alarm się nie uzbrajał bo wciąż traktował samochód jako otwarty. Po prostu myślałem że ten typ tak ma :lol:
Dzięki Panowie za pomoc :)

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: artip30 » 19 lut 2018, 21:31

Dobrze że złodzieja poboru pradu znalazłeś :D :D :D :D :D

andrzejo
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2019, 22:08
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI 184 AWD

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: andrzejo » 07 lis 2019, 17:53

Też myślałem, że coś mi kradnie prąd. Zaczęło się od tego, że auto nie zapaliło. Pewnie zostawiłem zapaloną lampkę, aku nienowy (prawie 6 lat), więc to normalne - pomyślałem. Ale dla pewności zmierzyłem prąd na postoju, czyli podpiąłem amperomierz szeregowo do klemy "-". Uprzednio pozamykałem wszystko, zakleiłem czujnik otwarcia maski i odczekałem chwilę przed zdjęciem klemy. Na początku prąd wynosił ok. 1.5A a po kilkudziesięciu sekundach ustabilizował się na poziomie 1A. I tak było przez ok. 3 minuty. Czyli coś kradnie prąd - pomyślałem. Wymieniłem aku na jakiegoś Boscha i powtórzyłem pomiar. Ale tym razem postanowiłem mierzyć dłużej. I jakież było moje radosne zdziwienie, gdy po prawie 5 min pomiar z 1A spadł na 0.03A, czyli prawidłowe 30mA. Ufff... Nie spodziewałem się, że aż tak długo coś jeszcze pobiera sporo prądu. O tym na filmikach Youtube nie mówią, a powinni. Pewnie zależy od samochodu. Nie będę tego robił, ale należało przed pomiarem zamknąć samochód z kluczyka. Być może wtedy nie byłoby owych 4-5 minut 1A pobory prądu.

Czyli cierpliwości. Trzeba robić pomiar przez ok 4-5 minut by być pewnym, że jest, lub nie jest, OK.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: automaciek » 07 lis 2019, 18:31

Pomiar prądu spoczynkowego to nawet po 30 minutach po zamknięciu drzwi się stabilizuje. I to jest norma. Szybciej elektronika usypia po rozłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora (przy pomiarze szeregowym, ja używam cęgów pomiarowych), ale ta metoda może wprowadzać zafałszowane wyniki, bo winowajca został zresetowany. Jest metoda pomiaru miliwoltomierzem spadku napięcia na poszczególnych bezpiecznikach, każdy typ bezpiecznika ma typowy dla siebie spadek napięcia, proporcjonalny do płynącego prądu.

andrzejo
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2019, 22:08
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI 184 AWD

Re: co może rozładowywać akumulator?

Postautor: andrzejo » 07 lis 2019, 23:20

Masz rację, ale w różnych poradach, zwłaszcza na YT się o tym dostatecznie nie mówi. Nawet na tym forum pisano, ze wystarczy kilkadziesiąt sekund. W swoim poprzednim Peugeot 307 stabilizacja następowała po ok. 30 sec. Dlatego dobrze jest zrobić pomiar bez przerywania zasilania. Np. tak jak radzą na niektórych YT, by dołożyć druty między klemą i jednym bolcem miernika i klema (ujemną) i drugim bolcem miernika. Ale mi się nie chciało i stąd kłopoty i moje zdziwienie.

A przy okazji zakupu akumulatora też wpadłem na małą minę, bo zamówiłem aku z innym ustawieniem klem. Większość aku ma "-" po lewej, a "+" po lewej. Na szczęście w strefiekierowcy gdzie kupowałem mieli i taki z "odwrotnym" ustawieniem, czyli takim jak w mojej Sportage.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap