automatyczna regulacja świateł

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
leszek57
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2017, 12:55
Czym jeżdzę: Sportage 2l 136KM

automatyczna regulacja świateł

Postautor: leszek57 » 11 gru 2017, 16:38

Witam wszystkich .
Mam Kijankę od niedawna rocznik 2012 i nie widzę nigdzie możliwości regulacji poziomu świateł mijania . Mam wrażenie że są ustawione zbyt wysoko . Czasem mi ktoś mignie z przeciwka . Jeśli jest jakaś automatyczna regulacja to jak to sprawdzić ? i jeśli okaże się że nie działa to co dalej tylko ASO ? Podobno są z tym spore problemy . Czy macie wersję z taką regulacją ? Jak to w ogóle ugryźć ?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: automatyczna regulacja świateł

Postautor: diselboy » 11 gru 2017, 17:35

jest manualna , ze śrubokręta Philipsa po naszemu gwiazdka, chyba ,że xenony to tam automatyka. W kabinie z lewa masz panel do ustawiania względem obciążenia, przestaw z 0 na 1 (ja tak zrobiłem, w SKP sprawdzali mi światła 3 x bo mam wrażenie, że za wysoko świecą, jest na przyrządzie ok, wszystko w normie, w nocy świecę jak latarnia morska, przestawiłem na 1 i jest ok, widzę granicę światło- cień, chyba tył przysiadł i światło poszło w górę)
Na zdjęciu ten metalowy szary kapsel to od regulacji , zaraz obok jest na plastiku otworek ze strzałka opisaną R<----> L,prowadzący głęboko w dół do śruby z takim sporym żębatym kołnierzem, musisz szukać, jest dokładnie poniżej tego szarego kapsla.Słabo na zdjęciu widać ale dokładnie pod lekko na lewoskos.
Załączniki
reflektor kia.jpg
szary kapsel
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: automatyczna regulacja świateł

Postautor: Owca007 » 11 gru 2017, 18:41

Na tylnym prawym wahaczu jest czujnik sprawdź czy cały. Potem komp. i sprawdzić znaczy zrobić test funkcji i ustawić wszystko na zero i w razie potrzeby zrobić korektę. Ja umiem swoim zrobić więc i ASO musi dać radę inaczej zapraszam do siebie na szkolenie :).

Sprawdziłem dokładnie w moim sprzęcie jest test funkcyjny i ustawienie świateł gdy autko stoi na równym.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

leszek57
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2017, 12:55
Czym jeżdzę: Sportage 2l 136KM

Re: automatyczna regulacja świateł

Postautor: leszek57 » 12 gru 2017, 22:46

Właśnie , nie mam nic z lewej strony ,czyli obok lok 4wd jest w lewo regulacja podświetlenia zegarów ,a pierwszy z lewej jest pusty. Czyli ksenony i auto . Co robić kiedy świecą nieco za wysoko ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: automatyczna regulacja świateł

Postautor: Owca007 » 13 gru 2017, 08:20

Co zrobić to już napisałem czytaj wyżej. Jak masz spryskiwacze są ksenony tak najłatwiej. Chyba, że siedzi Ci tył auta to można go podnieść ale tak czy siak czujnik sam powinien obniżyć lampy chyba, że więcej nie może bo tył mocno siedzi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap